IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Машки, како се негувате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки, како се негувате?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Машки, како се негувате?
    Испратена: 06.Септември.2010 во 22:31
Е ај мажињата на форумов да кажат како го оддржаваат изгледот.
Каква крема, афтершејв и слични тракатанци, можеби пудра...

Палете тастатурите, ветуваме -нема да ви се смееме ако кажете дека користите Бекутан крема за лице.   
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 22:34
Тие повеќе и од нас се тинтраат плазење
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 23:46
Ja kako tipicen Alpha mazjak, voopsto ne se neguvam...Prirodno i genetski sum izneguvan, a i nesto nemam potreba...Koga mi treba zenka samo izleguvam nadvor i prvata sto mi ja fati oko za kosa i vlecam u pesterata ...Ne se pozalila ni edna deka mi treba nega....не%20знам
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 00:09
Jas kako urban tip koristam po redosled....afrodita so aloe vera krema za lice , nivea obichen fluid after shave , rexona za pod pazuvi .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 02:02
Ајде бе машки, кој е на ред...? голема%20насмевка
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 03:53
Слабо се негуваат изгледа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 06:45
E so slabo, sekoj den sapun i sampon pri tusiranje, na 2 dena bricenje, posle after shave bilo koja marka i tolku. Si kupuvam after shave-ovi isklucivo koga se so golemi popusti. Posledniot mi e Estee Lauder Pleasures kupen za 20 dolari.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 09:29
Ко секој нормален маж. Туширање, дезодоранс, бричење, афтершејв... и се разбира...
 
 
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 11:19
Мене баш ми е интересно и мерак да читам како се негуваат мажитеголема%20насмевка ми предизвикува пријатност. Одма во носот осеќам мирис на тазе избричена фаца, залиена со некој сексуљав лосион за после шевење ко што го викаше Милетрепкање
Ја ќе кажам како моето маже се негува, мада многу слепо се држи за основна хигиена, нема мерак да пробува нови афтер-шејвови, кремици,лосиони и сл.
Лице мие со Доув сапун, користи еден афтер-шејв лосион што ја му го купувам, иначе тој ќе заборави, некад плеска помада Нивеа ако не му е лосионот при рака, шампон и гел за туширање му се 2 во едно, еден со мирис на лимон или нане, и перспирант Линкс, та замириса на машко. Парфеми заборави на нив откако се земавме.Му стојат наредени ко аптекарски шишиња на едно 2 рафта и фаќаат прашина.
Кога бевме дечко и девојка на 5 км смрдеше со неговиот препознатлив Долче  Ен Габана Маскјулине парфемот и афтер-шејвот и ми кажуваше како исклучиво само него го користиплазење  а сега после неколку години Долче и кутриот Габана отидоа во историјата. Го потсетувам да се напарфемиса кога излегуваме само негде.
Му предложувам одвреме-навреме сакаш ли да ти го земам новиот Л Ореал гел за лице, за хидратација и против брчки за мажи,сакаш ли ваков жилет, таков за анти-иритација, ништо баткава не го интересира тоа, вика жива фарса била козметиката,пари не му се трошат на препарати, вика бил природно убав. Мил тојљубов
Мислам дека е најважно да се одржува редовна хигиена, да се мијат аби, да се сечат нокти, да се поткаструваат влакната и доволно е мирис на свежина и чисто, не мора да се рове на некој фатален мачо парфем.
Ама да си кажам искрено, нема жена, вклучвајќи ме и мене што нема да падне на добар впечатлив машки парфем.
трепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 15:26
Originally posted by Kali Kali напиша:

Тие повеќе и од нас се тинтраат плазење
da vidish ,..ima i stvarno takvi !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 15:37
Higienata e pred se !
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.