IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКАТА ФОТОГРАФИЈА 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКАТА ФОТОГРАФИЈА 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 19:28
Originally posted by Марио Марио напиша:

Originally posted by focus focus напиша:


Si ja utnal temata epten Mario. Ne znam od kade ti dojde inspiracijata za tezgi, fraeri, 8 saati, printovi, fotosesii i parcinja od 100-200 evra, od nasiot muabet ne moze da e. Kako i da e, sekoj ima pravo na misljenje ama tvoeto ne korespondira so temata.


Eve od kaj mi dojde inspiracijata. Rafalni retoricki prasanja koi mi lezea na srce i morav da gi odgovoram!

Originally posted by focus focus напиша:


Ne moze amateri da bidat isto sto i profesionalci, pa kolku i da imaat uspesi. A, ako nekoj amater si pomisli deka e po bilo koja osnova podobar od bilo koj profesionalec, toa e golema greska, deka niti e dobar vo svojata profesija, niti e dobar vo svoeto hobi. Profesijata ja zapustil, a za hobi nikogas dovolno vreme da se posveti. Niti riba, niti devojka. Na krajot sto e toj covek? Ekonomist ili Majstor Fotograf? Ako e Majstor, zosto ne go raboti toa sekoj den po 8 saati?
   

Got it?


Ja "got it" ama ti izgleda ne. Vtoriot pasus sto si go navel kako citat od "focus" voopsto ne e moj, mada se slozuvam so nego. A muabetot bese za (ne)funkcioniranjeto na FSM kako sto e sega. Okolu majstorlakot muabetot ne bese za majstori tezgadzii, snajderi, tisleri ami za fotografite i zvanjata i koj gi dodeluva.
Znaci sakam da kazam deka ne mi bese toa muabetot.
Кон врв
kavadar66 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 87
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kavadar66 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 10:25
da
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.