IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Што ви се допаѓа,а што не во козмет.салон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ви се допаѓа,а што не во козмет.салон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 12:58
Ме потсети Бисерна на мојата матурска...среќа
за прв пат со другарка ми си закажавме за шминкање во
еден козметички салон, но бидејќи учевме во различни средни училишта тие славеа еден или два дена порано, па отидов со
неа на козметичар да видам како ќе ја нашминкаат...
очекував многу повеќе, да биде се перфектно, но наместо
тоа пренападно ја нашминкаа ( воопшто не сакам пренагласена шминка ) и си реков што ќе и ги давам на оваа парите, кога сестра
ми ќе ме нашминка сто пати подобро...така направив и воопшто не се појавив. голема%20насмевка Но и да отидев и ако ме нашминкаше безвеза сигурно потоа ќе ја избришев, не би се појавила на матурската со шминка
која не ми се допаѓа, да бидам како некое плашило,газење%20од%20смеењене фала...Мада имаше и такви, само дали биле во истиот салонне%20знамголема%20насмевка
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 21:47
ама стварно не е секој за козметичар и леле какви ми беа никакви веѓите,... подобро ќе изгледаа ако си ги искубев сите останати влакненца и одново си ги нацртав...

само ова беше пред година отприлика,... сега веќе ја усовршив техниката за веѓи

ама за матурската,... посебно за сликањето ако ме утне некоја талентирана... не ми се даваат пари за одење на пробно шминкање, ама уф... сакам да бидам убаво средена, ни премногу ни премалку... ама не знам баш каде би го остварила тоа
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 22:35
прво што приметувам- тоа е чистотата во салонот,следно-изгледот на козметичарката..ако таа не е средена,како ќе ме среди менезбунетост
дали ќе се вратам пак?
тоа зависи од услугата но и од приватноста...
имав една која работеше убаво,ама додека траеше депилацијата ми раскажуваше за гаќите на сите кои предходно дошле...и нормално ја баталив под хитноне%20зборувам
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,111 секунди.