IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Што ви се допаѓа,а што не во козмет.салон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ви се допаѓа,а што не во козмет.салон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што ви се допаѓа,а што не во козмет.салон
    Испратена: 30.Август.2010 во 21:08
Ja otvaram ovaa tema zatoa sto me interesiraat vasite iskustva vo kozmetickite saloni.
Sto e toa sto vi se dopagja iii sto e toa sto vi preci.Za mene ako eden salon ne e sreden mislam cist pa i enterierot ako ne e sreden nema sansa da vlezam tamu pa kakvi i da im se uslugite. Mi preci i koga kozmeticarkata postojano zboruva pa i uste me rasprasuva sto osobeno mi preci.
Bi sakala sega da ve slusnam i vas, dragi forumgjii.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 21:25
Што ми смета Па многу работи, ама најчесто...

Хигиената (доколку не е се тип-топ нема шанси да дозволам било што да ...ми прави)
Ентериерот и не е многу важен. Може да е поскромно, но чисто.
Не дозволувам некој да ме распрашува за мојот живот, макар и козметичарката да е. Не е нејзина работа, нека си го заврши своето и крај.
Не сакам кога и покрај тоа што нагласувам сакам тоа и тоа...таа ми нуди и нешто трето за плус пари. Е тогаш сум и може да си го добие. Не дозволувам да ми додава други "услуги" надвор од планираното.

Ова најчесто. Со оглед на тоа што многу ретко одам во козметички салон. Можеби еднаш на два месеци
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 21:26
Draga forumdziko!
Mi preci toa sto baraat pari na kraj....sramota....epten nekulturno...намигнување
 
Mala sala...плазење... ma toa sto velis za zboruvanjeto i rasparasuvanjeto, toa ti e malogradjanski sindrom, pa uste ako doadjas po vtor pat, ma gotovo ko da te znaat cel zivot...Po kozmeticki saloni ne odam, epten sum 'seljacina' za tamu, no isto mu doadja i koga odam na frizer ( maski normalno) , pa muabeti , pa sto , pa kako...abe sisaj majstore i ne mi drndaj nad glava....ama toa e...
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 21:28
хм...ми се допаѓа кога салонот е чист,не ми е толку важен ентериерот колку чистотата.
важно ми е да се придржува кон терминот кој ми го закажала и да не чекаат уште пет жени во мој термин(додека јас сум на стол за депилација на пример) кои и се пријателки па ги упикала преку ред..
а пресуден е изгледот на козметичарка, зашто ако козметичарката има несредена кожа нема шанси да и дозволам да чачка по менеголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 00:29
Имам само една жена козметичарка која ме депилира со години,многу си ја сакам и не ја менувам.
Имам и една шминкерка(само за некоја прилика не е често)и неа не ја менувам од двете сум задоволна


Ни едната ни другата не ми се трачарки(не сум ни јас)си тераме наш муабет.
а за хигиена и производи што користат се ми е испробано и добро
Така да секогаш задоволна
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 00:58
Ne posetuvam kozmeticki saloni, nikoj/a seuste ne dorasnal da go podobri i razubavi sovrsenstvoto na prirodata - t.e. mene...

Inaku, vo retkite priliki koga salonite imale moznost i cest moeto sovrsenstvo da stapne na nivnite podovi, edistveno nesto sto mi se dopagjalo se... devojcinjata sto rabotat tamu...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 10:26
Проблематична кожа немам,па во домашни услови си практикувам пилинг на 2 недели заради отстранување на мртвите епителни клетки,потоа си ставам домашни маски за хидратација и ревитализација на кожата,од поодамна си имам Rowenta депилатор ,кој успешно и многу побезбедно (во однос на инфекции и иритации на кожата )си ја врши работата на домашна козметичарка.

Професионална шминка за на работа не ми треба,уште од тинејџерските денови си стекнав свој стил на шминкање,така да не сум компететна да одговорам на темава.

Но доколку некогаш се укаже потреба од козметичар,многу би ми значел  амбиентот и пред се хигиенските услови,како на просторијата ,така и на персоналот.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 12:27
Битен ми е и ентериерот и хигиената, но не сум посетител на козметички салони од проста причина што сум гадлива.
На масажа имам одено неколку пати и тоа е се. Во минатото имам посетено 2-3 козметички салони за депилацијаи не сум била особено задоволна, ниту од услугата нити од хигиената. За длабинска депилација не станува ниту збор,не сакам никој да ме чепка што не работи според здравствени и хигиенски стандарди.
Дома се депилирам сама и 10 пати поубаво отколку во козметички салон.
За било какви третмани на лице прво посетувам кожен лекар доколку навистина имам некакви проблеми а на третман би отишла доколку особата е квалификуван козметичар т.е се бави со медицинска козметика(незнам дали ова убаво го објаснив) оти за грижа и нега на кожата сама се грижам но не сите проблеми се надворешни, најчесто проблеми со кожата се врзани со низа внатрешни здравствени пореметувања, хормонални, вакви-такви- онакви.
За релакс и зафрканција пак би барала некој салон со добар углед и стручен тим вработени. Со здравјето не си играм.


Изменето од Glenn - 31.Август.2010 во 12:27
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 19:51
ubavo e covek da odi na kozmeticar barem ednas mesecno, sto ne mi se dopaga, ne mi se dopaga koga nekoja tetkica koja raboti vo salonot so podocnaci do trt .........,me sovetuvai ubeduva za nekoj tretman,mislam za nekoj skap tretman....
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 20:07
U mojo salon najvise im se dopaga ja na musterikite, aposle i uslugite, zasco ubajnata soptvo mora da izvirat odnutra.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 00:18
благородна големо%20гушкање

Ова ми е битно:
- хигиена
- интима ( не сакам да слушам оговаранции)....не сакам да биде салонот ’’отворен’’, да се гледаме со други клиенти, сакам интимни простории, или со параван заградени...
- стручност ( не сакам да ме допираат трапаво- еднаш такво искуство и не се вратив веќе)

Имам еден салон на кој сум му верна со години, и не сум имала проблем даИзменето од Kali - 09.Декември.2010 во 15:56
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 00:21
paaa... najcesto kozmeticarkite?
Incredible Blue
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 19:31
кога ме прави како што таа самата си се прави... имав навика да одам за чупкање,... по природа веѓите ми се долги и погусти, значи сакав природен изглед,... и од кога една дотична ми ги направи веѓите како нејзините ( во приложената слика),... е од тогаш си ги пораснав и сама си ги правам - на козметичар веќе за веѓи не одам па што сака нека бидеи сега кога треба да одам за шминкање за матура се прашувам каде, бидејќи се почесто сум сведок на козметичарски катастрофи.... ....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 12:23
Au, pa Biserna i ti si patela od sindrom na utnati vegi a?
   Ha, ja sprotivno -ni gusti ni dolgi, pa ushte koa mi gi istenchi do nemaj kade... zbesnav!

Изменето од Tiggy Vicious - 13.Декември.2010 во 12:23
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.