IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 39>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012
    Испратена: 27.Август.2010 во 15:08

Zaradi uspehot na prethodnata Idividi kladilnica eve nova za zabava ....

Liga na shampioni !
 
Pozdrav do Marko Polo 1 za prvicnata ideja i sekako do Emil koj vnimatelno gi vodese tabelite ... se nadevam deka ke ja prifati dolznosta uste ednas .... голема%20насмевка
 
 
So srekja na site .... големо%20гушкање


Изменето од Blue Scarlet - 27.Август.2010 во 15:08
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:13

Одлична идејада

со среќа и што повеќе добивки во новава сезонаголемо%20гушкање

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:23
Прифаќам ја.Пак ќе ги водам табелитедада
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:25
Originally posted by емил емил напиша:

Прифаќам ја.Пак ќе ги водам табелитедада
 
Ma znaev deka taa cest nema da ja odbies ... ela големо%20гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:27

Да поставиме и правилник т.е. бодување.... голема%20насмевка

За погоден точен резултат - 3 поени
За погоден тип полувреме-крај и точно голови на утакмица - 2 поени
За погоден точен тип/победник - 1 поен
 
 
На крај тие што ке го погодат шампионот пишан пред почеток на фазата по групи - 10 поени ... После фаза на групи значи пред одигрување на 1/8финале - 5 поени .... пред 1/4 4 поени пред самото финале 2 поени голема%20насмевка
Емиле што ти мислиш ти за ова ?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:33
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Да поставиме и правилник т.е. бодување.... голема%20насмевка

За погоден точен резултат - 3 поени
За погоден тип полувреме-крај и точно голови на утакмица - 2 поени
За погоден точен тип/победник - 1 поен
 
 
На крај тие што ке го погодат шампионот пишан пред почеток на фазата по групи - 10 поени ... После фаза на групи значи пред одигрување на 1/8финале - 5 поени .... пред 1/4 4 поени пред самото финале 2 поени голема%20насмевка
Емиле што ти мислиш ти за ова ?
 
 
само тоа со црвеното не ми допаѓа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:35
Ок .. тоа нема да се смета ... да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 15:39
Значи тоа се правилата даголемо%20гушкање 
 
Успев на сите да
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 16:45
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Да поставиме и правилник т.е. бодување.... голема%20насмевка

За погоден точен резултат - 3 поени
За погоден тип полувреме-крај и точно голови на утакмица - 2 поени
За погоден точен тип/победник - 1 поен
 
 
На крај тие што ке го погодат шампионот пишан пред почеток на фазата по групи - 10 поени ... После фаза на групи значи пред одигрување на 1/8финале - 5 поени .... пред 1/4 4 поени пред самото финале 2 поени голема%20насмевка
Емиле што ти мислиш ти за ова ?
 
Мене ова со црвено не ми се свиѓа, освен погодок на победникот пред почеток на ЛШ 10 поени. голема%20насмевка Многу се комплицира после со собирањето на поени...среќа
 
Ако не ве мрзи да собирате после поени, ОК може и така. да
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 16:50
Ќе собирам.Каква друга работа имам?Кога минат предварителните групи потоа е лесно да додадеш поените .
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 17:23
Iako ima povekje od dve nedeli do startot zosto da ne se razmisluva koga vekje se utvrdeni :
 
14.09.2010
 
Twente - Inter
Bremen - Tottenham
Lyon - Schalke
Benfica - H. Tel-Aviv
 
15.09.2010
 
 
Bayern - Roma
CFR Cluj - Basel
Marseille - Spartak Moskva
Zilina - Chelsea
 
 
 
Kojznae dali Pol pak ke pomaga? размислувањеголема%20насмевка
 


Изменето од Blue Scarlet - 27.Август.2010 во 17:24
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 02:07


Pol? Ako se mesa pak, definitivno kje go serviraat u necij tanjir...

Nego... Emil, kje se spravis so 12-3 prognozeri u tabela, no sto ako ima 4-50? Poradi toa, mozebi ne treba da se komplicira so razni "igri" i poeni za istite... Mislam, mozebi dovolno e da ima samo bod za tip i bonus poeni za pobednik po grupi i za kraj...
Sepak, golem broj na natprevari se vo prasanje i dolg period se igraat, kje zbesne pravejki tabeli...second thought... Abe kompjuterdzija e on, kje si otvori eden fajl u excel...

Изменето од Marko Polo 1 - 28.Август.2010 во 02:23
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 02:32
Ajde be ne go potcenuj ... moze on ... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 02:35
Neee, samo mu davam predlozi...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.