IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Повреда
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Повреда

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Повреда
    Испратена: 13.Август.2010 во 11:43
Здраво.
 
Едно прашање. Пред неколку дена ја удрив левата рака од надворешната страна кај коската. После ден два приметив дека ми се појавила модрица но не од удрената страна туку од внатрешната (кај вените) едно 2.5 сантиметри на 4-5 сантиметри во должина.
Што е лекот за овој случај.
Не чувствувам болка, има мало трнење и тоа скоро на целата рака...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.