IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Мажите се плашат од седа коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мажите се плашат од седа коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мажите се плашат од седа коса
    Испратена: 06.Август.2010 во 19:42
Според податоците 45-тата година од животот е од пресудно значење за мажите бидејќи тогаш почнуваат да посветуваат поголемо внимание на својот физички изглед. Повеќе од третина од испитаниците на возраст помеѓу 45 и 54 години се пожалиле барем на четири работи кои се поврзани со нивната надворешност. Ова не е случај со помладите мажи кои според истражувањето се помалку оптоварени со тоа како изгледаат
(prevzemeno od idividi)
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 19:43
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Според податоците 45-тата година од животот е од пресудно значење за мажите бидејќи тогаш почнуваат да посветуваат поголемо внимание на својот физички изглед. Повеќе од третина од испитаниците на возраст помеѓу 45 и 54 години се пожалиле барем на четири работи кои се поврзани со нивната надворешност. Ова не е случај со помладите мажи кои според истражувањето се помалку оптоварени со тоа како изгледаат
(prevzemeno od idividi)na ova da dodadam deka se poveke se feminiziraat  farbaat kosa, cupaat vegi, se depiliraat....................................i mn. mn. dr. nesta samo za ubavina?!


Изменето од *moon* - 06.Август.2010 во 19:43
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 19:59
Аууу глупости. И јас гледам и слушам дека се почесто мажите се фарбаат и не ми се допаѓа. Да не зборувам пак за чупање, депилирање....добро тие се машки или женски?
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 21:23
Депилирано и чупано машко -никако.
Океј е да ги подсредува веѓите ако му се споени.
Ама вака -никако.
И што сеа... јас и он заедно на козметичар ќе идеме?
Не бе никако. Скраја да е.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 22:08
На денешново време се е поулавено со пластични операции и корекции,лифтинзи па срамота е да не бидеш среден во нормалата.
Ај ако си роден со вландра по цело тело,оди обраснат како мајмун.
Нема смисла кај оние шт овежбаат и ставаат мускули,обликовано тело и влакна тоа не оди.
Не мора да бидеш тасма среден,ама да се корегира каде што може за да изгледа подобро зошто да не.
И точно е дека не сакаат седа коса,и се повеќе се ставаат преливи за матирање на белите влакна.
да не ја обои косата в оцелост туку само да ги подзатемни,нема потерување нема граница на боја...тоа е се прават така
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 22:39
Досега се плашевме од успешни жени...газење%20од%20смеење Ова е нешто ново...збунетостголема%20насмевка
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 16:18
 
 
Мажот можеби е во состојба да дозволи некои промени
 на лошо на своето тело... меѓутоа побелувањето на косата...
навистина го загрижува....
Губењето на косата е втора карактеристика на листата
на стравови на мажите... а несаканиот раст на влакна
 во носот и ушите на третото место...
 Следуваат прекумерната тежина и пожолтени заби....
Иако обелувањето на косата е традиционално
гледано како интересна работа на мажот... вистината е друга
мажите баш и не сакаат обелена коса....
Физичките промени поврзани со стареењето можат
да ја зголемат кризата кај мажите постари од 40 години ...........
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 16:54

во секој случај пре би избрала маж со поседена коса отколку со исфарбана ...па и ако се фарбал пред 3-4 недели...уф уф...тоа е жива комедија...црна коса со црвен сјај и накај врвовите кафенушкаво...а коренот трошка побелен или жолтгазење%20од%20смеење...имам еден комшија,кај прокелав па уште и кога ќе се офарба....тешко ми е да му кажам-добар ден-и да задржам сериозна фаца...дури и жал ме фаќа за човекот...си мисли кој знае колку убаво изгледатрепкање...а седите влакна кај мажите и не изгледаат толку лошоне%20знам

а кога станува збор за чупани веѓи...хм...едвај се навикнав на тоа момциве да имаат уметнички средени веѓи...се ми изгледаше како да им фали нешто на лицетозамисленост
потоа открив дека имаат преуредна линија на веѓите...не е лошо да се средени ама па до толку...влакно да нема на странаразмислување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 16:56
Ne me plasi pobelena kosa...nitu pak vlakna vo nosot ( malku me nerviraat onie od usite ali nema veze)...Prekumerna tezina....ma daj ...pozolteni zabi ...pffff...ima zabar ce gi obeli...голема%20насмевка
 
Pogolem problem vo tie godini ( 40+) pretstavuva profesionalnata nerealiziranost, slabata materijalna sostojba ili nekompletniot emocionalen zivot otkolku fizickite odliki na stareenje...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:04
аплаузне%20вреден
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:40
седа коса...
ма дај...
show must go on...
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:47
Факт е дека има многу такви мажи,па решението си го наоѓаат во темните фарби кои по 2 миења стануваат одвратни.
Мене лично не ми пречи проседена коса..баш напротив..ептен ми е се*си
А и си стојам до она-И зелката е бела,ама кочанот е тврд
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 21:32
 
 
  Колку и да негираат маживе ....  сепак  мислам дека не се чувствуваат
пријатно кога ќе ги забележат  првите бели влакна... и почнуваат
да ги бројат .....плазење
 
 
...Калипсо ма ....верувам дека и мажите и жените ..
подеднакво исто го сакаат ..кочанот ..тврд....хи,%20хи...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 21:43
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Колку и да негираат маживе ....  сепак  мислам дека не се чувствуваат

пријатно кога ќе ги забележат  првите бели влакна... и почнуваат

да ги бројат .....плазење

 

 

...Калипсо ма ....верувам дека и мажите и жените ..

подеднакво исто го сакаат ..кочанот ..тврд....хи,%20хи...


ДА


Ќе те среди тој што знае,и нема ни да се познава дека имаш фарба.
Кажав веќе


И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.