IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122>
Автор
Порака
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 11:37
A sto e sporno ako nekoj nekogo brani i zastituva,SDSM brani i zastitiuva sega za sega NEVIN covek,nema tuka nisto diskutabilno.
Drugo e ako dokazat deka e vinoven pa da se vlezi vo odbrana na covek koj e vinoven i osuden so verodostojni dokazi.

Sega ispaga nekoj mozi da mu podmetni nekomu prasak za pecivo,op vo pritvor 20-30 dena tortura i luzna za cel zivot a na kraj ups izvini ne si kriv bilo Bakin prasak,samo ti go zapustivme zivotot.

Sekomu mu e potrebna zastita i odbrana,se dodeka e toa legitimna zakonska,ne otstapuva od principite na demokratijata i se razbira na krajot taa zastita da e osnovana vrz faktoto deka toj covek e nevin,a site sme nevini dodeka ne se dokaze sprotivnoto.

Pa zosto nekoi protestiraa pri isparkanjeto na Ljube i Johan vo Hag velejki deka ne se vinovni?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 11:44

Јас мислам дека судскиот процес ќе оди од кривичниот суд,па во апелационен најмалку во двата случаи,било да го осудат или не.

Но!
Доколку го осудат и апелационен ја потврди пресудата ќе бидеме сведоци на партиска циркузнатска маскарада од страна на СДСМ која од кога случајот ќе ги помине највисоките судски инстанци во Македонија ќе биде поднесена подставка до судот во Хаг.
Смешки живи може да напраат.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 11:58
Ova sega pocnuva da zalicuva na ona sto bi bilo koga bi bilo.Sustinata e sto e narusena PREZUMCIJATA NA NEVINOST.Toa e narusuvanje na osnovnoto covekovo pravo ( edno od osnovnite). E tuka e greskata - kako moze da se ispravi?Na ova nesto imavme ukazuvanje i od nadvor.A sekogas na luge koi ne se od vlasta.?да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:21
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

А што ако се докаже дека Душко навистина одгледувал Канабис?

Со кое лице неговите поддржувачи ќе излезат пред народот да дадат изјава????
  
 
 
Ај паксреќа
 
Може ли некој од поддржувачите да ми одговори на на тоа што го поставив како прашање вчера.
Се само цитирав,мислам едноставен одговор ми треба.
 
Како и со кое лице поддржувачите на млекарот ќе излезат пред целата Македонска јавност,доколку обвинителството во судскиот процес предложи непобитни докази дека обвинетиот Душко Илиевски заедно со неговите најблиски одгледувал Канабис и истиот имал намера да го продава на нарко замисниците и уживателите на Марихуана???

Контра прашање како одговор- Како осудувачите на млекарот ќе излезат пред целата јавност ако се докаже дека не е виновен.
Впрочем- еве јас лично не сум подржувач на Душко ( нити на СДСМ) но ми смета што токму сега и токму само неговата нива беше одбрана а насекаде врие од истата таа трева. Сами лугето си кажуваат дека и кај нив во нивите има, новинарите изнајдоа барем десетина места со иста таква и поголема трева  а од сите притфорени само Илиевци.
И како крајно, зошто сите тројца од фамилијата. Ако нивата е на таткото, тогаш тој нека е притворен. Не се фатени на дело како ја берат.
Факт е дека има нелогичности.
Знам само дека со политизирањето на случајот (и замешувањето и на СДСМ) и ВМРО иако и едните и другите зборуваат за некакви невладини и граѓански организации побудуваат недоверба воопшто во политичките партии и нивната беспоштедна борба за останување (доаѓање) на власт при тоа газејки на човечки животи-судбини.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:29
Има нелогичности Мамамд секако тоа,има политичка заднина.
Но ако сакаа да го дискредитираат Душко како личност ќе се извадеа старите тужби и осуди за семејно насилство,не ми гледа дека многу е потребно за тоа да се направело.
Нема логика да е се политички монтиран процес,млекарот сам си се оцрнувал цел живот,доволно би било само власта тоа да го спомене,оти како што гледаме бил тежок пропалитет.
Пораз голем секако за обвинителството ќе биде доколку судот пресуди дека Душко не бил виновен Мамамд.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:40
Originally posted by fiks fiks напиша:

Има нелогичности Мамамд секако тоа,има политичка заднина.
Но ако сакаа да го дискредитираат Душко како личност ќе се извадеа старите тужби и осуди за семејно насилство,не ми гледа дека многу е потребно за тоа да се направело.
Нема логика да е се политички монтиран процес,млекарот сам си се оцрнувал цел живот,доволно би било само власта тоа да го спомене,оти како што гледаме бил тежок пропалитет.
Пораз голем секако за обвинителството ќе биде доколку судот пресуди дека Душко не бил виновен Мамамд.

Ма ноторна глупост е да се тврди дека Груевски наредил и дека токму тој седнал да му ја скрои капата на млекарот. Но дека некој локален функционер во желба да се пробие себеси и прокити со партиски заслуги ја има дебело утнато работата.
Мислам (барем јас верувам) дека ќе се расчисти работава и дека оној кој ја усрал работава и го насочил гневот на народот кон владата воопшто ќе си го снајде она народната Не копај гроб на друг оти сам ке паднеш внатре!
Веста за досието ја чув само на Сител и некако ја однема или јас повеќе не слушав но доколку има вистина во тоа, со ова апсење се падна во сенка и факт е дека сега веќе на Илиевски сите гледаат(па и јасголема%20насмевка)  како на жртва на политички пресметки
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:46
И јас мислам дека тврдењето како што љубаи опозицијата да рече Грујо и Фамилијата,дека наредиле да се прави тоа е тешка глупост.
 
Абе некој ќе го попапа на крај,кој ќе биде ќе видиме.
Јас сепак мислам дека има вистина во обвинувањата кон млекарот,колку како ќе каже судот.
 
Старите тужби вистина што се стори со нив?
Потполно се маргинализираа.збунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 12:49

Она подметнувањето дека имало покренато, бил условно и слично, кој тоа го дознал, знаете дека за одреден период казните е исто како и да не се изречени а не пак покренале, имало немало...од каде овие мегафони на власта пакуваат и измислени соопштенија до јавноста...За Амди Бајрам...секој ден му префрлаат на Премиерот кого донел во ПАРЛАМЕНТОТ и дали ова се провлекува во јавноста и кај портпаролите на МВР или на партиите...да не зборуваме за дел од обезбедувачите и така натаму  а и така наваму...Срамни инсинуации ...Видете што кажува законот...Но него ...нели кој го ферма...плукај додека да можеш...та нели во затвор е плуканиот и не може да се брани...дадада

СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:07
Originally posted by fiks fiks напиша:

И јас мислам дека тврдењето како што љубаи опозицијата да рече Грујо и Фамилијата,дека наредиле да се прави тоа е тешка глупост.
 
Абе некој ќе го попапа на крај,кој ќе биде ќе видиме.
Јас сепак мислам дека има вистина во обвинувањата кон млекарот,колку како ќе каже судот.
 
Старите тужби вистина што се стори со нив?
Потполно се маргинализираа.збунетост

Колку што знам  МВР е должно да даде информации доколку некој новинар побара е сега незнам како оди  тоа со пресудите.Има некои законски  обврски дали смее името да се објави или не ако има/нема пресудазбунетост
Тоа новинарите најубаво го знаат.
Сега се зборува за ова , трева насекаде а само неговот семејство притворено.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:27
Trevki ima i vo Skopsko i se cini nasekade, bidejki ne se cдаisti.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:34
Originally posted by fiks fiks напиша:

А што ако се докаже дека Душко навистина одгледувал Канабис?


Со кое лице неговите поддржувачи ќе излезат пред народот да дадат изјава????


A, ako se otfrlat obvinenijata i se ispostavi deka ne odgleduval kanabis.A?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:36
Напишав поназад,прочитај.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:44
Originally posted by fiks fiks напиша:

А што ако се докаже дека Душко навистина одгледувал Канабис?

 
Никој кој би имал во свое место , на своја земја/нива , стебла канабис ... не би ги уништил ... ни за жива глава ... по секоја цена ке ги сокрие па ке остави и другите треви да растат колку да не се гледа и после коа ке созреат да ги соберат.
Е сега сигурно дека на некој кој што јавно плука по власта и обвинува за тежок криминал(во случајот Сведмилк) ќе му најдат мааната ... Е сега тоа што Дуле не сакал да ја очисти таа трева ... скапо го чини а можеби да не се појавеше на тв и митинг ... слободно и весело ке си работеше сега....на неговата нива...со канабис
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 13:48
Sto...ova e zaradi mitingot...jas pak mislev deka MVR cesno si ja obavuva rabotata???Na celo so ministerkata za partiski raboti????газење%20од%20смеење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.