IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
Автор
Порака
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Mлекарот Дуле е во притвор
    Испратена: 16.Јули.2010 во 21:03
„Немаа како да ме затворат, сега вака почнаа да ме затвораат, за инает, за Груевски. Пак имам срце и нема да се предадам“.

Да,за ова е потребна посебна тема бидејки демократијата кај нас го доре дното,бидејки.....

против него, братот Цане и татко им Томе од пладне се води предистражна постапка во Основниот суд во Битола, откако битолската полиција по вчерашната акција и нивното сослушување, им поднесе кривична пријава под обвинение дека во една од нивните ниви, произведувале марихуана.
Чиста политичка елиминација на неистомислениците на Груевски и неговата политика.


Canabis sativa, коноп, со векови нашите стари се облекувале и правеле народна носија.Како чешлан на водоинсталатерите основно средство за дихтовање на славини. споеви,колена холендари....Билка со машки и женски растенија, со длабок коренов систем многу добра пред култура за повеќе житни култури, не остава плевел.Дали и тогаш се дрогирале и корнеле пред изгреј сонце, сушеле, топеле во вода и белеле.половина свет се облекувала. Памукот бил во потоплите краеви.Некогашната облека сега наркотик.

Во Битола,во градско поле како растат копривите така расте и конопот,канабисот.Ако тргнете подолу од ОУ Коле Канински,кон Боримечка,или кон Мал Париз па се до Кожара секаде ќе сретните по меѓите само канабис,-самоник канабис.
Со свои очи сум го видел,ВРИЕ од канабис.
Ниту еден битолчанец не верува во оваа полициско удбашка местенка,дури ни Вмровците денес низ градот коментираа не веруваа,негодуваа,се срамеа од постапката на своите.Останатите ,останатите се плашат да зборуваат велат овде повеке не живее слободата,не успева,не вирее демократијата ,Македонија ја окова страв,диктатура,полициска тортура,уништени судбини.
за крај само сакам да викнам СЛОБОДА ЗА ДУЛЕ-ДУЛЕ Е ХЕРОЈ.Изменето од trnar - 16.Јули.2010 во 21:08
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 21:19
Вака било некаде пред нецели стотина години.Пратам реакции на оваа тема и не можам да се начудам.Во позитивна насока.Скоро сите коментари се во насока на партиско делување против неистомисленици и поткопувачи на рејтингот на Овчарот.
Се разбира дека вакви реакции немало и кон оној наградениот директор рекетар, и оној што не го менува власта за вработување на 29 ,се разбира нерегуларно -а и не го санкционира...но сите со некакви награди и мува не ги лази...Овој што е...па му организирале и младински скечови...па Овчарот, па...па...па..папа може на ваквото владеење да и кажеме на владата.Ова ќе и се удри од глава побргу од што се надева.сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце
Поддршката верувам ќе биде ОГРОМНА се работи за спас на системот и за демократијата...Нека размислат заблудениве и ќе видат каде се им се грешките...а ги има премногу...ѓавол
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 21:21
А замисли човекот само ја разладувал нивата од горештината - а Грујо Грујо ке платиш ти за ова на народот,ај што садиш марихуани по туѓи ниви па им ставаш и црева да изгледа како да ги наводнуваат
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 21:27
А нешто во нивата и ништо и никаде од нивата?
А пред вратата да ти најдат хероин?
Леле мамо...веднаш се активира Овчарот...само сеуште незнам како и на чија страна...и кој кого и зошто...
А презумција на невиност...А националната платежна картичка...а ова на непостоечката фирма па уште бесплатно па цела плажа???нене
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 21:59
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А замисли човекот само ја разладувал нивата од горештината - а Грујо Грујо ке платиш ти за ова на народот,ај што садиш марихуани по туѓи ниви па им ставаш и црева да изгледа како да ги наводнуваат


А после Дуле што ќе направел со конопот?
Ќе произведувал врвци и сиџими? Демек работата е врвка, хехе.

А со сувите лисја ќе си палел оганче? Или пак ќе го чекал БЦ пак да му дојде на гости па може и по една да свиткале, а?
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:03
Што ќе било кога ќе било?
Леле какви јаки аргументи.Тогаш и секој кој поседува оружје е убица во обид...инаку шо ќе му е?
А она платешната картица...многуууу пари...отидоа...во чии џебови.....да знам...?ненене
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:12
Originally posted by trnar trnar напиша:


Чиста политичка елиминација на неистомислениците на Груевски и неговата политика.
...
за крај само сакам да викнам СЛОБОДА ЗА ДУЛЕ-ДУЛЕ Е ХЕРОЈ.


Политички ли било и местењето црева за наводнување?

Дуле можда е херој за СДСМ. Одамна знаеме дека дрогата е блиска до таа партија (од врвот па до обичните членови-селани во Пелагониско).

За мене е производител на дрога.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:21
Беше на лице место или напамет зборуваш?
Такви тревки има и околу Скопје..прошетајте за да се уверите...сега исто така личат...јави%20ми%20се
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:25
јас мислам дека треба да ги затворат сите соселани на Дуле...оти по сите меѓи расте истиот канабис!
или во нивните ниви нема прскачи?
или тие не биле толку бучни колку кутриов Дуле,а?
и што е со претресот на домот?
најдоа ли и таму од тревката?
абе ....срамота....немам што да кажам друго
срамота за власта!!!!!
и како до сега не ја прочепкале нивата на Дуле туку баш сега?
а башка невладиниве студентски сили страшно загрижени зошто некоја партија застанала зад еден фармер кај кој нашле корени на див канабис
ах бре кутра младино наша...во дворовите на вашите факултети и училишта секојдневно дилаат дрога...
 


Изменето од Andjelina - 16.Јули.2010 во 22:33
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:37
aman изненадување,..i na dule ..cela tema mu posvetivte,..mlekarot?..изненадување.


...a, koj e pa toj ?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:45
Originally posted by brza brza напиша:

aman изненадување,..i na dule ..cela tema mu posvetivte,..mlekarot?..изненадување....a, koj e pa toj ?!збунетост


Dule mozebi e najslabata karika vo Makedonija.Zboruvame za demokratijata,za slobodite,za metodite.Zamisli utre nekoj se namerachi na moeto rabotno mesto vo moeto JP preku nok odnosno otkoga sum zaminal mi stavaat 1gr.heroin vo fioka i otide jabana covekot,5god zatvor,a nekoj politicki podoben i zasluzen ke sedi na moeto stolce.Ne daj boze sega da naucat koj se krie zad avatarov,a sepak mozat.Kade mi e sega slobodata na govor?
Изменето од trnar - 16.Јули.2010 во 22:46
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:52
Ова на големо ќе испадне.
Го знаете случајот со Сако и Ванцети во Америка?.Пример за местења и неправди.
Е тоа ќе биде ова со тревкава која расте на територија на целата Пелагонија.
Да не има некоја нива и градоначалникот?
Па сите сосе него...кој им е крив ако не чистеле...за чистење сите во апс...се разбира кои се означени  со пусулчето( до комитетите) за расчистување со непријателите на ДПМНЕ, ќе останат внатре.
Нема лабаво.
До кога?ѓавол
Не ќе да е на добро...ненененене
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 22:55
....aaa,изненадување..sega mi e pojasno,...dule,..kapoto nad site kapi!...vo svetot!..

...neshto nachuv sega,.збунетост.vo kolumbvija bile kako muvi bez glavata,..koga ja chule vesta grozna ...изненадување.

p...a, chestitki za makedonskata ...milicija,..si ja znaat oni svojata rabota,..pa, ete,..

...i chesnite zemjodelci trpat poradi toa!...alal da im e na shefot nivni,..koj li beshe?збунетост

ah,..ke zaboravev ,..za malku :

   ...bog da chuva!
     
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 23:00
Бог да чува...но и овие некој некогаш поведени со праксата ...нели..да не продолжат вака да делат правда и заштита на народот...ѓавол
Народе косете се што ќе видите...да не завршите в затвор.А ако ве фатат при косење...обработка на инкриминираната тревка...и тоа е уште подиректен доказ...ѓавол
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.