IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 202122
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 13:59
Тема: Mлекарот Дуле е во притвор


..не е,вчера им даде подршка на оние од опозицијата,заборави и на пари и на млеко...и не знае дека Вељо му должи за неговото млеко..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 14:02
Море да можат сите би ги во затвор...НЕИСТОМИСЛЕНИЦИТЕ....Но од кого ќе живеат???плазење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2010 во 17:46
Originally posted by zagor zagor напиша:

Тема: Mлекарот Дуле е во притвор


..не е,вчера им даде подршка на оние од опозицијата,заборави и на пари и на млеко...и не знае дека Вељо му должи за неговото млеко..

Да не дошол во Скопје да продаде некоја шибица
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2011 во 15:22
Цццц сега да не речат дека е од ланското семенамигнување
Не рекле џабе кој се попари од млекото-ќе дува и на матеницата. Пусти Душко сега сам го корни конопот оти пак ке речат дека е марихуана кој ја садел заедно со компирот.
Душко не е раат од марихуаната
Кон врв
robert 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај robert 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 03:39
Пусти душко, овојпат немало да инсталира систем капка по капка на конопот, да не речат дека сам го наводнува....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2011 во 14:32
Originally posted by mamamd mamamd напиша:Originally posted by anakin anakin напиша:

majstori sme od narko da napravime politichki procesсмеење
И обратно...од земјоделство...наркополитичкинамигнувањеЕве во прилог на она што го кажав претходно...Ексминистерот за внатрешни работи, Бошкоски, се обиде да ја утеши
мајката зборувајќи дека и тој во два наврата бил жртва на политички
монтиран процес.
„Тука сме да му помогнеме на семејството се'
додека судот не докаже дека не може никој Душко и неговата фамилија да
ги прогласува за виновни и да го апси на ваков спектакуларен начин. И
јас сум жртва на два монструозно монтирани процеса. Но, наркодилерите и
наркобосовите живеат и се на врвот на македонската полиција.
Затоа ќе
побараме да се изврши претрес во становите на високи политички
функционери“
, рече Бошковски, обвинувајќи дека Владата комплетно ја
контролира судската власт поигрувајќи си со човечките судбини.Бошковски понуди експертиза за нивите на Илиевски каде што полицијата пронајде над 200 стебла канабис сатива.„Марихуаната
е присутна насекаде, но Министерството за земјоделство е должно да ги
отстрани овие диво растенија, бидејќи самото берење од обични граѓани
претставува кривично дело.
Уште пред две години е апелирано за оваа
состојба во Битола и ништо не е направено од страна на Министерството.
Од ботанички аспект и во дивиот коноп има супстанција од која би можело
да се прави дрога, па дури и во конопот што го користат
водоинсталатерите.
Но, прашањето е дали некој свесно го одгледува. Ако
сакате да видите како личи одгледувана марихуана во плантажа, ја има во
Стојаково, селото каде што премиерот е зет“,
рече Владимир Вангелов,
агроном, експерт за земјоделство во Обединети за Македонија.
Каква ли врска има сето ова со кутрото семејство.Време е да ги пуштат да си соберат летнината, а останативе нека дебатираат.Ова е бисер....божееее сега ко ќе рипнат оние од Стојаково. изненадувањеАко
сакате да видите како личи одгледувана марихуана во плантажа, ја има во
Стојаково, селото каде што премиерот е зет“
Силата ја напушта мајката на млекарот...и тебе ќе те ослободат,ќе нема пиштол ,ќе нема перени пари..ќе нема погрдни изјави..сето тоа било само СОН.
гледаш како Дуле Е НЕВИН?.А како викаа...3-4 метри високи стебла,па ги наводнувал..па берел,косел сушел...па машко-женско...не бил див,бил питом..и сега аааааш!.нема вина,нема казна..само денови во притвор.шалили смо се!..или пазар падна?

...и што правиме со законот за наркотични средства?..со изјавите...па нели анализата на крим полицијата од примероците на стеблата,покажа дека ИМАЛО и МОЖЕЛО од тој коноп да се направи и тоа како јака дрога?!.
...или,се е лаж?


свашта бре мајката ....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2012 во 23:36

...слушнав Судот му дал и потврда дека е невин.

Да беше тука почитуваниот Македон,ќе ни објаснеше што ќе му е  таа потврда.збунетост

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 202122
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.