IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 19202122>
Автор
Порака
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 05:59
По она што го кажаа вчера, обвинителството има направено и доставено до судот и хемиска аналаиза на концентрацијата на психоделични супстанци во 203-те корени на канабис што ги откорнаа од нивата на Душко.

Концентрацијата била многу повисока од таа во „дивиот коноп“ т.е. тоа што растело на нивата на Душко и било наводнувано и одгледувано не е див коноп туку марихуана.
Хехе, или тој безопасен див коноп кој што сам си израснал на нивата на Душко а овој онака случајно го прскал за да порасне 2-3 метри, мутирал поради зголеменото УВ зрачење и глобалното затоплување и се претворил во див коноп со многу јака концентрација на халуциогени материи.

Инаку за „доказите“ дека СДСх најдоа диви корени и на други места во битолско и пелагониско:
1. После секоја достава на такви информации, МВР делуваше, ги проверуваше тие информации и ги корнеше тие ПОЕДИНЕЧНИ стебла.
2. Душко никогаш не ги искорнал сам или не ги инвформирал МВР дека на неговата нива има див коноп.
3. Каде и во која нива СДСх најдоа 203 корени канабис, високи од 2 до 3 метри? Ееееееј не еден или два коерни, ТУКУ 203 корени на канабис?

Изменето од DameMak - 26.Јули.2010 во 06:04
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 15:29

Илиевски излегуваат од притвор


Фала богу една нормална реакција
Битолскиот суд донесе одлука наместо 30 дена притвор колку што им одреди истражниот судија по 12 денови да ги пушти да се бранат од слобода
 И Шврговски го кажа своето
Шврговски пресече-фармерот Душко,неговиот брат Цане и татко им Томе не се организирана група кои на нивата одгледуваат марихуана.
Значи немало доволно докази или штозбунетост
Според обвинителство причина за ваквата одлука биле полициските докази од кои не произлегувало дека Илиевски здружено го одгледувале растението

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 18:34
zs vo naslovot stoi mlekarot dule
toj biznis neli mu zavrsi
neli treba da stoi
trevarot dule?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 19:17
Originally posted by anakin anakin напиша:

zs vo naslovot stoi mlekarot duletoj biznis neli mu zavrsineli treba da stoitrevarot dule?


Covekot,sinot,tatkoto Dule.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 19:24
ko da se krstis
amin togas
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 19:28
DULE E NA SLOBODA,

celta ne e celosno ispolneta,no sepak Vi blagodaram na site Vam koi komentiravte,diskutiravte,polemiziravte se soglasuvavte ili ne.
Diskusijata neka prodolzi.

Bitno e deka dvajca cesni,vredni i dobri tatkovci vecerva ke spijat so svoite zeni,ke gi great srcata na svoite deca,nivnata majka ke bidi spokojna pri svojot soprug.
Tatko sum,soprug sum-kolku sum samo denes sreken za niv i decata im!!!!

VO MOMENTOV SAMO SAKAM DA GI POZDRAVAM NIV NO I VAS i so prekrasna pesna da im NAZDRAVAM od legendarniot bitolcanec i ginimalec Jonce Hristovski.

ZIVELI!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=j9Lcr77mPG4&feature=related

Изменето од trnar - 26.Јули.2010 во 19:32
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 19:32
a so prajme so 207 stebla marihuani
cii tatkovci denes nema da spijat mirno?????изненадувањеизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 19:36
Originally posted by anakin anakin напиша:

a so prajme so 207 stebla marihuanicii tatkovci denes nema da spijat mirno?????изненадувањеизненадувањеImas pravo,narodot veli skraja da e,tesko toj sto go fatil ampata,ama site tatkovci neka si gi vospituvaat pravilno decata i neka gi naucat da se vardat i da gi prepoznaat vistinskite narkodileri,koi so pomos na nekoi organi bezbedno dilaat li dilaat.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 20:44
Dule...neka ti e ubo...prva slobodna vecer doma...i sekoj da bide sloboden dodeka ne se dokaze vinata...pa duri i aramiite koi go ograbija REK...A i telohranitelot koj usmrti covek...дада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 23:00
Убаво сте ја затерале темата со оф топици и вулгарности.

Ајде сега вака.

trnar суспендиран на 5 дена поради пцуење и навредување на член од форумов.

marsovec  опоменет.

Сите постови што се оф топик ќе бидат избришани.

Форумов не е бојно поле почитувани,тука се разменуваат дискусии и мислења,а не пцуење и ширење омраза кон сопствениот народ,само поради тоа што дискутантот е од спротивна политичка опција и идеологија и има различни мислења.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 00:25
И јас од утре ќе садам трева во дворот,само ако не протестирате кога ќе ме уапсат.

Барам добро семе за квалитетна трева
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 07:14
Не треба да се сее ...и ..тоа трошоци при толку многу самоизникната...ја има насекаде...само кој сака да ја види??
Дуле бил тепан...во тек на истрагата...како што е и пракса...не
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2010 во 16:05
И ова се изјалови. Излезе дека млекарот не го навредил премиерот. Аман бре од гршно наведувани работи од оние кои сакаат да се удвараат

Млекарот Илиевски го бара Груевски за сведок


Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 01:11
Procitav nekoi komentari bez nekoe osobeno vnimanie,zgora-preku...onaka kolku da pomine vremeto,neznam koj na kogo i sto,vesta ja gledav na televizija,a nauciv i deka covekot "ziv" e faten kako ja navodnuva trevata.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 19202122>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.