IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 22>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:22
се поставува прашање , како баш сега кај Дуле да се открие такво нешто ...... особено откако човекот покажа доволно храброст да јавно се спротивстави на плановите на владата а во врска со еден од поголемите криминали ( сведмилк ) на експертот за такви нешта уште од времето на “ војводата “ георгиевски а добро срабтени продажби од ОКТА до ТЕЛЕКОМ ......... интересно е како сите работи почнаа да се случуваат после донесување на СРАМНИОТ закон за УКИНУВАЊЕ на граѓанските права и слободи , законот за ПРИСЛУШКУВАЊЕ на се’ и сешто особено на политичките опоненти и луѓе кои си ја бараат правдината ........... се трансформираме ли полека од демократска во диктаторско - полициска држава ? ...........   не не не 

Изменето од МАРШАЛ - 17.Јули.2010 во 12:24
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:27
Да,точно така,јавно спротиставувањебла%20бла

Еве и ти јавно се спротиставуваш,и огромен број други,за време на било која власт,и оваа и предходната,но никој не те притворил ради тоа.

Типот ОДГЛЕДУВАЛ МАРИХУАНА,што значи ја одржувал,се грижел за истата,која иако е диво нарасната и сама никнала.

Зошто не го пријавил тоа во полиција?????????????
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:29
Originally posted by fiks fiks напиша:

Да,точно така,јавно спротиставувањебла%20бла

Еве и ти јавно се спротиставуваш,и огромен број други,за време на било која власт,и оваа и предходната,но никој не те притворил ради тоа.

Типот ОДГЛЕДУВАЛ МАРИХУАНА,што значи ја одржувал,се грижел за истата,која иако е диво нарасната и сама никнала.

Зошто не го пријавил тоа во полиција?????????????
 
 
се’ во свое време па и ние тука голема%20насмевка .......
како ли изгледа кога далтонист гледа во колор ТВ ? ..........бла%20бла
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:34
Originally posted by fiks fiks напиша:

Се поставува прашањето.

Зошто сопственикот/сопствениците на земја кај кои расте дивиот Кнабис не пријавуваат во полиција?

Мислам со самато пријавување се е чисто,туку дозволуваат тој да си расте,па расте,и расте и одеднаш,оп го снемувазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

Чудно,изгледа водоводџиите им се главни муштериисреќа
  prashanjeto e na mesto!да

otkako .."detalno"голема%20насмевка go "prouchiv"намигнување sluchajot i mene mi stana neshto sumnjivo,..da ne kazam ...trulo...mozebi i namerno samite tie, im pushtile glas na sprotivnite za ilegalnite dehstva shto "nekoj" gi pravi  ,..samo za da se napravi ova shto vekje e napraveno,..

trulo e neshto , trulo ,...i ke zasmrdi ushte,..ako na vreme ne se ..otstrani...trulezot...

..od kaj i da poteknuva..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:35
Ај вака.
Да оставиме партии и политички префрлања.
Само едно прашање до сите.


Зошто кога Канабисот кој изникнал сам,сопственикот на земјиштето не го пријавил истото во полиција,кога знае дека Канабисот е забранет за било какво култивирање и се смета за дрога и истото одгледување и поседување е казниво според законот????????????????
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:37
..e, zoshto de?збунетост

...a, sekoj bi prijavil ,..trup da najde uz put ,..vo nekoj endek,..a kamoli na negovo zemjishte!!
...samo..збунетост.shto li ke pravi so trupot,.изненадување.ako go najde na svoja niva?

намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:38
Ama chovekot ne znael shto e toa тагаmislel nekoja obichna treva e .Krajno vreme e da  se napravi edna kampanja od tipot kako izgleda toa chudo za da moze sekoj na vreme da go prepznae koga neli .... sluchajno ke mu izrasne  nekadeизненадување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:42
Да така,не знаел ништо за тоа,припрост е сиромашкиот,само крави одгледува и ги молзе секојдневно,презафатен е со работа и нема време да погледа дека во нивата му расте Канабис висок 2,7 метри.

Мислам,многу е тешко да забележиш растение високо 2,7 метри.среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:47
Originally posted by gazela gazela напиша:

Ama chovekot ne znael shto e toa тагаmislel nekoja obichna treva e .Krajno vreme e da  se napravi edna kampanja od tipot kako izgleda toa chudo za da moze sekoj na vreme da go prepznae koga neli .... sluchajno ke mu izrasne  nekadeизненадување
e ,pa ..dovolno ke bide,..samo ova:

ziti zemjodelecot!.
..не

...ako stvarno ne znael shtoe  e toa shto .."divo" mu raste na nivata!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:54
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:55
e pa neznel deтагаneznael deka znaenjeto e mok, a neznaenjeto pritvorтага
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:01
Сега на човекот му даваат 30 дневен притвор -  а се знае дека  марихуаната е одлична за исхрана на кравите плус ги прави кутрите животни среќни...
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:04
доколку е навистина така како велат од мевере , мислам дека е добро што го откриле ........ не дај боже да им давал на кравите кои ги нема поради аферата со сведмилк па да полудат и за тоа да не обвинат нас дека сме извор на кравјо лудило ........... а којзнае , можеби во текот на истрагата ќе му прилепат на Дуле и нешто такво збунетост ........ газење%20од%20смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:06
pa situacijata e ocigledna
Covekot mislel deka ako ima kanabis i okolu niva lesno ke  se opravda i izvlece, demek sam rastel eve sekade.
No najvzno e toa sto kanabisot rastel vo kultivirana niva, znaci nasad, kako prav zemjodelec trebalo da ja iskorne i pod predpostavka  da ne znael sto e.
no na lakomosta isto kako i na gluposta im nema kraj , taka da sekoj ke si odgovara za svojte posledici.
pred mnogu godini rabotnig vo fabrika stavil vo torba nakovalno od 50kg da go ukrade,
 na kapija go fatile i toj rekol: zimi sve neznam koj mi go podmetnal.
na[pisanoto za rabotnikot e isti slucaj i so kanabisot
taka sankciite sekako nema da i ne treba da izostanatда
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.