IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
Автор
Порака
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 01:41
Срамно и жалосно е ова што ни се случува денес. Само се надевам дека постои правда и дека кога тогаш ќе излезе на виделина. А господата од власта нека се подразмислат малку и нека си ги чукнат тоа главите, не е се во политиката, си играат со човечки животи и судбини. И после некој ќе ми каже живееме во демократија, која пуста демократија, а отвориш уста против диктаторот, во затвор те ставаат.

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.

Изменето од BoaVista - 17.Јули.2010 во 01:50
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 02:35
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.


Монтирање викаш, а?
Монтирање на систем за наводнување?

Па ова било супер трик (ама селски) кој што не проаѓа.
Ќе станам производител на дрога, ќе станам член на СДСМ, ќе урлам против власта, и ако ме фатат со дрогата - ќе се вадам дека сум невинашце и дека процесот ми е монтиран.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 02:40
 
 
  Што се расправате ..монтиран .... немонтиран.....
 Таа тревка   Дуле ја  садел  и одгледувал..за храна на кравите...
..така  повеќе  ..млеко  давале .....голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 02:46
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

И да, не ми е јасно за каква држава плаќаме данок, која ги користи државните ресусрси за монтирање процеси против својте граѓани само зашто не размислуваат како власта.


Монтирање викаш, а?
Монтирање на систем за наводнување?

Па ова било супер трик (ама селски) кој што не проаѓа.
Ќе станам производител на дрога, ќе станам член на СДСМ, ќе урлам против власта, и ако ме фатат со дрогата - ќе се вадам дека сум невинашце и дека процесот ми е монтиран.
...a be,...si znae chovekot kako se montira,..ne e da ne si znae!изненадување

...samo namesto ednoto lajno ,...stavi go drugoto,...i vechno taka ke si prefrlaat.!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 03:06
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Што се расправате ..монтиран .... немонтиран.....

 Таа тревка   Дуле ја  садел  и одгледувал..за храна на кравите...

..така  повеќе  ..млеко  давале .....голема%20насмевка


Па иако се мајтапиш - имаш и право.
Еден мој пријател ми кажуваше дека кога ги носел овците (не кравите) на поење на два извори над кои само над едниот си растел коноп, овциве се туркале да се напијат водичка од изворот над кој растел конопот.

Инаку трикот со „див коноп по полето“ не е само селска итроштина на нашите селани. Тој до совршенство е разработен и практикуван по полињата во Холандија. Во Холандија имаш закон според кој е дозволено да пушиш марихуана, ама во исто време имаш закони со кој е забрането да увезуваш или да произведуваш марихуана.

Кога ќе ги проучиш овие закони ќе сватиш дека тука нешто не штима. Како може легано да уживаш во дрогата, и да ја купиш во специјализирани продавници, ако во исто време е забранет увоз и организирано производство.

Одговорот е во „дивиот коноп кој си расти по непрегледните ниви на Холандија“ и кој потоа селаните си го берат како тревки.

Дали СДСМ ќе предложат закон (како во Холандија, а некаде прочитав дека имало иницијатива и во Хрватска) за легализација на пушењето канабис (марихуана)?

Изменето од DameMak - 17.Јули.2010 во 03:08
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 06:39
So nasiot nezakon e zabraneto samata divo da israsne?.A 2008 godina izjavata deka celiot kraj e  preplaven so div konop,.ili sega tazi dupce ne e dupceno...dupceno e samo kaj NEPRIJATELOT.
A neprijatel e onoj detektiran vednas po katil fermanot do komitetite?нене
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 09:44
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

So nasiot nezakon e zabraneto samata divo da israsne?.A 2008 godina izjavata deka celiot kraj e  preplaven so div konop,.ili sega tazi dupce ne e dupceno...dupceno e samo kaj NEPRIJATELOT.
A neprijatel e onoj detektiran vednas po katil fermanot do komitetite?нене
...zarem i takov zakon ,..fali?изненадување
збунетост
...nishto chudno,...a,za kazna ...na konopot...treba da se soseche od koren,...shtom nikne!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:13
значи , дефинитивно самоволието на ФИРЕРОТ почна да ги преминува сите граници на разумот ........ дефинитивно во оваа “ држава “ стана многу нездраво да се зборува против ФИРЕРОТ и неговите “ генералисимуси  “ ...... ем брука ем срамота ...... особено ако се знае дека луѓето не бараат нешто кое не е за барање ........
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:51
еве вчера на вестите на а1 , репортерот си скина од травата и не го уапсија , преживеа . прскалката можела да стои одамна поставена на нивата . да не сакате во нивата да најдете ролс ројс , прскалки фала богу , одамна наместени за наводнување . Ова е монтиран процес , реално гледано
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:55
montirani se prskalki na nivata znaci e montirana nivata i montiran procen
голема%20насмевка
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:58
јас знам по пелагонијата оди полиција по нивите и го кини машкиот канабис , е сега женскиот се употребува за дрогирање . знам од земјоделци што ми имаат кажувано , оди полиција го киини машкиот канабис и никому ништо , самата полиција знае дека е самоник , само некој глуми лудило
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 10:58
Таму може да наберете на тони див коноп.Замислете да почнал да го кубе...изненадувањеќе го набеделе дека пристапил кон брање на инкриминираната тревка.
Ова големото Уво се извештило, како Ришеље, една реченица кажете и ќе ви смести што сте сакале да кажете и да наштетите на државата.
Опасни се, во својата глупост а не УМ.Кусо ќе им бидекокошкаѓавол...ова народот...колку и да е миренангел ...по традиција...нема да може повеќе да го толерира...изненадувањевонземјанин
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:10
Originally posted by монте кристо монте кристо напиша:

јас знам по пелагонијата оди полиција по нивите и го кини машкиот канабис , е сега женскиот се употребува за дрогирање . знам од земјоделци што ми имаат кажувано , оди полиција го киини машкиот канабис и никому ништо , самата полиција знае дека е самоник , само некој глуми лудило

Како и да е едно е јасно
Фармерот меѓу трева од притисоци

Дали приведувањето на битолскиот млекар поради одгледување марихуана е политички монтиран случај или логична постапка по кривично дело ќе покаже развојот на настаните, кои засега покажуваат единствено дека и фармерот Душко Илиевски, виновен или не, е безмилосно политички инструментализиран


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:16
Се поставува прашањето.

Зошто сопственикот/сопствениците на земја кај кои расте дивиот Кнабис не пријавуваат во полиција?

Мислам со самато пријавување се е чисто,туку дозволуваат тој да си расте,па расте,и расте и одеднаш,оп го снемувазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

Чудно,изгледа водоводџиите им се главни муштериисреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.