IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Жените на фудбалерите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените на фудбалерите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 4,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 10:45

Coleen RooneyИзменето од Schatzii - 22.Јули.2011 во 15:58
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 10:57

Јелена Карлеуша сопруга на Душко ТошиќИзменето од Schatzii - 22.Јули.2011 во 16:00
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 13:31
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 08:57
Шакира има нов дечко!
 
Новиот дечко на преубавата пеачка е фудбалерот на Barcelona, Gerard Pique. Новиот пар бил забележан викендов во Шпанија.

Иако пред некое време Shakira беше видена со својот долгогодишен дечко Antonio De La Rua, а беше поврзана и со тенисерот Rafael Nadal... сега излегува дека е во врска со Pique.

Shakira и Pique се запознале летово, за време на Светското Првенство во Јужна Африка... и дури од тогаш трае нивната романска.Изменето од емил - 20.Ноември.2010 во 08:58
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 15:07
Шаќира се по спортисти трчаголема%20насмевка
 
Хелен Сведин сопруга на Луис Фиго
 


Изменето од Schatzii - 20.Ноември.2010 во 15:08
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 15:15
Елена и Димитар Бербатови
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 15:16
Алисија и Валери Божинови
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 22:39

Фудбалер се разведува поради Лариса Рикелме

Најпознатата парагвајска навивачка, бујната 25-годишна старлета Лариса Рикелме, која се прослави со своите гради за време на СП во Јужна Африка, конечно зграбила свој фудбалер.
Убавата Лариса тврди дека по прекинот на врската со дизајнерот Коке Онето е сама, но парагвајските медиуми ја фрлија во прегратките на играчот на Депортиво Сан Мартин, Валтер Фретес.

- Фотографиите на кои играм со Фретес се снимени пред пет години, двајцата бевме со своите партнери, а јас сум пријателка на неговата сопруга - вели Лариса.
Таа смета дека наводната афера е измислена од медиумите бидејќи била популарна и само спомнувањето на нејзиното име им го продавало тиражот.
Но, овие тврдења ги демантира бившата сопруга Џенифер Нунез која им се пожали на медиумите:
- Мојот син ја гледа како маќеа, вели дека е постојано со татко му. А ми кажува се, зашто има шест години и се разбира. Татко му му дава лош пример, а јас имам докази дека е во врска со Валтер. Не знам зошто негира кога таа е слободна девојка, а тој наскоро ќе биде и официјално разведен - тврди Џенифер која ја обвини Лариса за распаѓањето на нејзиниот брак со Фретес

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 14:34

Ромина не знае да му готви на Дарко

Во своето прво заедничко интервју, актуелната Мис на Бугарија Ромина Андонова и македонскиот фудбалер од редовите на Левски Дарко Тасевски откриваат многу пикантерии од нивната врска.
За бугарски "Стори", Дарко и Ромина велат дека не се типична двојка која има свои нагалени имиња и постојано се гушка. Но, тоа не значи дека не се сакаат. Ромина од милост го нарекува Дарко "тапанар", зашто и било израз на вистинска љубов.
Дарко открива дека Ромина му е втора сериозна врска и дека никогаш немал чувства кон џетсетерката Светлана Василева, како што пишуваа бугарските медиуми.
Двајцата имаат нетрадиционална врска, полна со динамика и изненадувања. Ромина вели дека обожава да го заклучува саканиот на тераса поради шега, а Дарко признава дека, иако Ромина имала голема желба, таа не знаела да готви.
Независно од принципот "кој се кара, тој се сака", по кој се водат секој ден, Ромина и Дарко веруваат дека двајцата се создадени еден за друг.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 14:39

Клаудија најмногу и се радуваше на златната топка

Аргентинскиот модел Клаудија Чардоне меѓу оние кои најмногу и се радуваа на наградата "Златна топка" која ја освои фудбалерот на Барселона, Лео Меси, за најдобар играч за 2010 година.
Во последно време медиумите во Аргентина се повеќе пишуваат за приватниот живот на Лео Меси и тврдат дека Клаудија е новата љубов на најдобриотт фудбалер кој неодамна ја прекина долгогодишната врска со Антонија Рокуцо.
Дека имало прво кратка авантура со Меси, потврди и Клаудија која откри дека добро се знае со Меси и неколку пати зборувале по телефон откако ја добил наградата.
Таа стана позната во Аргентина со учеството во реалното шоу "Биг Брадер" по кое машките списанија се тепаа за нејзиното неверојатно секси тело.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 20:49

Дарко ме ослабна со секс

Забрзана секс-диета по празниците применила актуелната Мис на Бугарија, Ромина Андонова, која му е девојка на нашиот фудбалски репрезентативец Дарко Тасевски. Манекенката Андонова призна за бугарските медиуми дека за време на новогодишните и божиќните празници двајцата јаделе премногу, но потоа ослабела благодарение на редовниот и обилен секс со Дарко.
- Нормално е тоа за празниците. Сите ми велат дека сум ослабена. Може тоа да се должи и на редовниот секс - изјави Ромина која за Нова година беше во Скопје да ги запознае родителите на Дарко, откако се вратија од одморот на Бали.
Двајцата го имаа првото заедничко интервју за бугарското издание на магазинот "Стори" во кое открија дека се многу заљубени и дека работите се случуваат многу брзо.
- Се се развива многу брзо, ќе видиме до каде ќе стигнеме, но и двајцата сакаме да заврши со брак - додаде Ромина.
Нашиот фудбалер, кој настапува за софиски Левски, откри дека таа му е сериозна врска и дека неговата девојка и покрај желбите, не знаела да готви. Ромина,пак, го нарекувала "тапанар" зашто тоа и било израз на вистинска љубов.
Независно од принципот кој се кара, тој се сака, по кој се водат секој ден, Ромина и Дарко веруваат дека се создадени еден за друг.
Во тоа веруваат и астролозите кои за еден бугарски медиум им го направија заедничкиот хороскоп за 2011 година. Во него се вели дека Ромина (22) допрва го спознава Дарко (26) и моментно "љубовта им се наоѓа во телата". Двајцата ќе учат од грешките на другите како што е љубовната афера на фудбалерот Валери Божинов со старлетата Николета Лозанова и во 2011 година ќе играат на сигурно во врската која ќе заврши со заеднички живот. Во љубовта ќе имаат почит и разбирање, а сексуалноста што ја поседуваат ќе го држи неверството настрана

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 15:05

Девојката на Кристијано Роналдо е најсекси

Шпанското престижно списание "ДТ" ги избра 50 најсекси жени на планетата, а за најубава ја смета Ирина Шајк, рускиот модел која му е девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо од Реал Мадрид.
Некои од овие жени им се познати на многумина, а на поголемиот дел од нив машката публика секојдневно плакне очи. Меѓу првите десет најзгодни жени половина се девојки или сопруги на најпознатите светски спортисти.
На пиедесталот се искачија и свршеничката на Икер Касилјас од Реал Мадрид, Сара Карбонеро која во Шпанија е најсекси спортска новинарка, како и сопругата на кошаркарот Марко Јариќ, Адријама Лима која е меѓу петте најплатени манекенки во светот.
Бившата на фудбалерот Серхио Рамос е шеста во овој избор, седма е новата сопруга на голманот на Атлетико Мадрид, Давид Де Геа, пејачката Едурне.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 03:40

Голманот на „Јувентус“, Џанлуиџи „Џиџи“ Буфон и неговата долгогодишна партнерка, чешката манекенка и водителка Алена Середова, ќе се венчаат во јуни во Прага.

Популарниот Џиџи од чешката метропола, на италијанските медиуми им открил дека својата девојка, со која има два сина, ја запросил без многу романтика на обична вечера. Середова откако неколку дена размислувала, се согласила да се омажи за италијанскиот голман.

Во врска со плановите, Буфон изјавил дека својата иднина и натаму ја гледа во фудбалскиот клуб Јувентус од Торино и е посебно задоволен бидејќи чувствува дека навивачите го сакаат

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 15:55

За врската меѓу Жерард Пике и Шакира се нагодуваше со месеци, а конечниот доказ дека пејачката и фудбалерот се заедно, беше сликата на нивниот бакнеж.

Сигурно тоа го поттикна фудбалерот на Барселона да прозбори за своите чувства, додека Шакира и понатаму молчи за својот однос со него.

-Ги живеам најубавите моменти од животот. Играм за најдобрата репрезентација на светот. И да заљубен сум, изјави Жерард пред шпанските медиуми.

24 – годишниот играч не се збуни ни малку кога го прашаа за фотографијата на која тој и Шакира се бакнуваат и која сатна главна тема за медиумите.

-Тоа е добро нели? Бакнежот е добра работа,  истакна Пике.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.