IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колкава слобода му допуштате на својот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колкава слобода му допуштате на својот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 14:22
под default, на секого, не само на дечко, давам максимална слобода.посебно па сега, лето, одмори, флертови...добро, морам да признаам, и јас малце се занесувам кога излегувам со другарките, ама тоа ти е...ако некој ме сака и му значам, ќе пази што прави.и од моја страна е истото
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 14:36
dovolna...среќа
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 09:11
 
Кога станува збор за сериозни љубовни врски, често мажите се жалат дека губат дел од својата слобода покрај партнерката Но, ретко кој ја става во прашање женската слобода. Во многу случаи девојките се тие кои ги жртвуваат лудите забави со другарките заради партнерот. Тоа стана некако нормална појава. Многу мажи не го бараат тоа од партнерките, но сепак се чувствуваат непријатно кога се спомнува женска излегување.

Зар не може девојката да се забавува и кога го нема него покрај неа?

Разговорите за излегување се често напнати. Тој не кажува директно дека му пречи и дека е повреден, а она се правда за глупости.

Девојките бараат изговор и причина да кажат дека си поминале лошо, за дечкото да не се чувствува неубаво. Тоа е природно....

На мажите, повремениот флерт им покажува дека и понатаму се пожелни. А, женското флертување секогаш е недозволено и поопасно. Поблиску е до неверство.

А, кога ќе прекинат – девојката продолжува со стариот живот, излегува се забавува, а тој и понатаму сака да гледа фудбал и табла со другарите, да игра табла, да излегува чат-пат, летото да го помине со другарите на некоја плажа покрај шанк.

Партнерите треба да се свесни дека целиот живот не се сведува само на љубовната врска во која се наоѓаме.

Врската треба да ви даде крила кои се знак на слобода. И девојките сакаат да се забавуваат и да играат до раните зори. И мажите сакаат. Не треба да се чувствувате загрозени. Ако не сакате да ви бранат вам нешто, немојте ни вие да го правите тоа.

Слободата е универзална. Желбата за слобода не значи дека некого сакате помалку. Давањето слобода на саканата личност е знак за доверба.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 13:36
99 сантиметри сиџимче

(дозираната или допуштена слобода не е слобода)
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 13:46
На партнерката ни во кој случај не и допуштам слобода.
Многу сум љубоморен - кога не е покрај мене и се јавувам на секој две минути по над пеесет пати на ден и за цело време ја тормозам со глупости....Од друга страна јас кога не сум покрај нејзе си се чуствувам слободен и интересно ми е да шарнам на страна - ако се може среќа
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 14:35
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

На партнерката ни во кој случај не и допуштам слобода.Многу сум љубоморен - кога не е покрај мене и се јавувам на секој две минути по над пеесет пати на ден и за цело време ја тормозам со глупости....Од друга страна јас кога не сум покрај нејзе си се чуствувам слободен и интересно ми е да шарнам на страна - ако се може среќа


ќе речев, како не ти срам бе, во кој век живееш ти!!!
а после кога стигнав до крај си рекој ИИИИИИИ!!!! овој ист како мене
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 08:54
прочитав ли доброизненадување 
значи вие имате неограничена слобода, а партнерката
ограничена, ако и воопшто добива некаква слободазбунетост"секоја чест"аплауз 
значи на мажот се му е дозволено, а жената кој ја фермазбунетост
нели треба да бидеме рамноправни, како за едниот така и за другиот...но добро не размислуваат сите исто како менетага
 
п.с кој како си ја наредил...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:23

Шаци, па ти па ич не разбираш од шега
Прочитај го уште еднаш коментарот на Антони и ќе видиш дека нешто не штима. Што е разликата помеѓу „кога не е покрај мене“, „кога не сум покрај неа“? Не е врат туку шија Зар се тоа две различни работи па во првиот случај ја тормозам, а во вториот шарам-барам?
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:41
јас постот на антони воопшто не го сфатив како шеганамигнување
прашање е дали само се шали или тоа е ралноста?
но во секоја шала има пола вистина ако не и целахи,%20хи...
епа токму она тормози и шарам-барам ми боде очисреќа
ако некој толку те тормози едноставно ќе изгубиш желба да
излезеш сам без партнерот и така слободата се сведува на минимум...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:56

Ма се шегував 100 % трепкање

 
 
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 11:59
Шаци, признавам дека си во право и дека наведената состојба веројатно значи: кога таа ќе излезе низ нос и` го вадам, а кога сам ќе излезам супер си поминувам.
Од страна би рекла, овие треба веднаш да се разделат. За жал, повеќето сериозни врски така „функционираат“.

Антони, се разбира дека се шегуваше 100%

Изменето од ПодВодно - 07.Август.2010 во 12:00
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:01

ок, сега се е јаснонамигнување

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 12:55
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

99 сантиметри сиџимче

(дозираната или допуштена слобода не е слобода)
zarem sakash ,..apsolutna sloboda?збунетост
изненадување
...takvo neshto ne postoi,...osven mozebi vo pustinite ,..ili na antarktikot i arktikot...ama i tie se pa ...pustini..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 17:20
Слободата во врската е важна
 
Кога станува збор за сериозни љубовни врски, често мажите се жалат дека губат дел од својата слобода покрај партнерката. Во “поплавите“ од совети...

...како да успеете во врска е еден од фактите дека девојките забрануваат дружење на партнерот со машко друштво, опивање и лудо забавување.

Но, никој не ја става во прашање женската слобода. Во многу случаи девојките се тие кои ги жртвуваат лудите забави со другарките заради партнерот. Тоа стана некако нормална појава.

Многу мажи не го бараат тоа од партнерките, но сепак се чувствуваат непријатно кога се спомнува женско излегување.

Зар не може девојката да се забавува и кога го нема него покрај неа?

Разговорите за излегување се често напнати. Тој не кажува директно дека му пречи и дека е повреден, а она се правда за глупости.

Девојките бараат изговор и причина да кажат дека си поминале лошо, за дечкото да не се чувствува неубаво. Тоа е природно.

На мажите, повремениот флерт им покажува дека и понатаму се пожелни. А, женското флертување секогаш е недозволено и поопасно. Поблиску е до неверство.

Партнерите треба да се свесни дека целиот живот не се сведува само на љубовната врска во која се наоѓаме.

Врската треба да ви даде крила кои се знак на слобода. И девојките сакаат да се забавуваат и да играат до раните зори. И мажите сакаат.

Не треба да се чувствувате загрозени. Ако не сакате да ви бранат вам нешто, немојте ни вие да го правите тоа.

Слободата е универзална. Желбата за слобода не значи дека некого сакате помалку. Давањето слобода на саканата личност е знак за доверба.

Зарем не го заслужуваме сите тоа?

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.