IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колкава слобода му допуштате на својот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колкава слобода му допуштате на својот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колкава слобода му допуштате на својот партнер?
    Испратена: 13.Јули.2010 во 17:02
Колку време поминувате со партнерот, се разбира кога тој не работи, учи или слично? среќа Колку од тоа негово слободно време очекувате за себе, дали ви смета доколку тој одлучи да биде со некој друг?
Дали излегувате секогаш со партнерот или одделно?
Се сомневате ли барем малку кога вашиот партнер е на службен пат или излезен со пријателите или сте 100 % опуштени и сигурни?
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 17:53
vo granicata na normalata...среќа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 17:57
Од мене има целосна слобода , што сака да прави и каде сака да оди ... Ако разберам дека мрднала настрана ... Крајда
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 18:00
Излагам и со него и одделно кога сум со женско друштво, исто како што он излага со другари без мене. И воопшто не ми пречи ако тој одлучи вечерва на пример, да биде со друго друштво. И јас ќе излезам со други. Ние сме другари напрвин, потоа емотивни партнери (сега така да се изразам, иако не е ништо сериозно). Иам доверба во него да се каже, ваљда и он во мене. Иако знам дека понекогаш подзајпувал женски кога не сум била таму, исто ко што јас подзјапувам машки. Не сум имун на прекрасни машки суштества, јбг.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 18:17
Go cuvam
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 18:29
Па да започнам да си одговарам на моите прашања, по со време оти сум се заборавила од прашувањесреќа
со партнерот поминувам голем дел од неговото ( и моето ) слободно време, инаку не би биле во врска...не очекувам целото свое слободно време да го посвети на мене, бидејќи секој има право да се занимава со активности што го исполнуваат...во никој случај не ми смета доколку одлучи да го помине сам со своите пријатели или колеги
нормално дека излегуваме заедно но и тој и јас ја имаме таа слобода понекогаш кога сакаме да излеземе одделно, доколку не би било така би се чувствувала како робинкасмешен
а за последното прашање ... хмм па се разбира дека постои мал сомнежразмислување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 19:37
O boy...me potseti na mladosta....мечтаење...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 19:54
па раскажи ни гонзо како било кај тебе во младоста, не се сраминамигнување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 20:07
Нема јас што да допуштам, ова е фри кантри, каде сака ќе оди партнерката...дури и во црква (имам доверба во неа)

ПС: И јас каде сакам ќе одам.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 20:36
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

па раскажи ни гонзо како било кај тебе во младоста, не се сраминамигнување
 
Ne se ni secavam dobro , kako u magla mi e toj period....не%20знам...ali znam deka nemav problem so toa deka partnerkata e 'free 2 go' kaj saka, so pamet u glava, голема%20насмевка... U toa vreme rabotev 2 smena pa taka da najcesto devojka mi ( sega sopruga) izleguvase so drugarkite , a ja posle rabota u 1-2 pravev fajront po carsijata so drugarite  i site bea happy...да
Taka nekako...ako se setam na drugo nesto ce se javam blagovremeno...плазење
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 20:38
moit da dishe
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 21:02
Си знае во умот што треба да прави а што не. Нема лимит за слободни активности,се додека знам каде, со кои фаци и што прават, широко му поле.
Би се подразмислила ако поминува време со некои сумњиви жентурачи и некои искривоколчени ликови.
Доволно сме големи за да одговараме и да бидеме свесни за своите постапки.
Затоа Памет у глава! и све е Ок.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 00:08
izgleda,.........ke treba da go skratam....lanecot!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 09:25
Najgolem del od slobodnoto vreme go pominuvame zaedno , ama imam skroz razlicni hobies i zanimanja , toj odi na koncerti , jas so moite madami na spa i setkaranje i dvata sme zadovlni , srekni i ispolneti.
Ako jas izlezam sama ne znaci deka smekam , flertovam ili slicno nego se smeskam koga ke pomislam deka se vrakam vo nasata harmonija so nekoja impresija i nekoja shala pobogata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.