IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ставете слика од....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ставете слика од....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 573>
Автор
Порака
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:18
само не ми е јасно
за другите
и јас имам пратено слики од една журка кај Лоу
можеби другиве се некој јавни личности па несакаат да се експонираат

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:39
НЕМА ПРОБЛЕМ АМА
ПРЕД ЕДНО МЕСЕЦ ДВА КОМП. РИКНА
ПА ФОРМАТ Ц
ПА СЕ У ПМ
И СЕГА ГИ НЕМАМ НА ОВОЈ НА РАБ

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 00:53
Originally posted by engie engie напиша:

E aj i jas ke stavam slika od sebe.Ne e dobra zosto e napravena so webcam.Ako imate kosmari potoa ne sum jas kriva zalete se kaj Ghostova e so vnuk mi.
Bravos za engie....i sto da kazam, SLATKA, UBAVA MILA DEVOJKA....barem po izgled a i po muabetite na forum, za poveke ke treba da se potrudam
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 03:27
ќе идеш у паинт, таму ќе ја намалиш
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:20
Zoki pa jas gi nemam videno.Kako mozam da gi vidam.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:43
да??? охх ондак ок, 4-ти братче, но тоа секако не е важно, важно е што немаш од што да се криеш нити да се плашиш... И повеќе среќа со твоето комче дома
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 02:43
Abe znam procitav strumfeta... ama moram malku da si kazam i jas... pa ke premineme na temata flert-odamna ne e pisuvana ..me razbiras neli
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 03:27
ehh sea , ne si ti voa..osven ako ne zivees u crtan film...a slika tvoja mozes da namalis , od koga ke ja stavis vo replikata... klikni ja ednas slikata i ke ti dade na kraevite (kosinjata) na slikata kockicki ke zemes edno so klik na mausot i ke ja namalis...isto ko Corel,Photoshop,Paint itn.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:21

Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

само не ми е јасно
за другите
и јас имам пратено слики од една журка кај Лоу
можеби другиве се некој јавни личности па несакаат да се експонираат

богами мистерија другарче  не е лошо повторно да поставиш слики тука, па да бидеш нашиот трет член кој што отворено се покажува се*еси  поздравче

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 22:48
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

E aj i jas ke stavam slika od sebe.Ne e dobra zosto e napravena so webcam.Ako imate kosmari potoa ne sum jas kriva zalete se kaj Ghostova e so vnuk mi.

ехееееее, нашата Енџиииии, видете колку е слаткичка, а богами и ти стои детенце  Морм да напоменам дека најискрено си слатка, но исто така и си премногу храбра, додека другите наши членови се некако премногу плашливи, па се вадат секогаш со тоа, сакам да си ја запазам мојата приватност,а буквално на секоја тема си се отвараат се*еси  која контрадикторност нели??? Браво уште еднаш Енџи, ја имаш секогаш мојата поддршка

mnogu mnogu mnogu mnogu SLATKAAAAA
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 02:50

Aham.. staviv, odma mi preprekoa.. ama ne ja izvadiv... valjda e ok, i da ne e mn mi e gajle:)

Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 18:23
Greska ghost i brmm prati slika znaci 4-ti.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 23:21
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

E aj i jas ke stavam slika od sebe.Ne e dobra zosto e napravena so webcam.Ako imate kosmari potoa ne sum jas kriva zalete se kaj Ghostova e so vnuk mi.

ехееееее, нашата Енџиииии, видете колку е слаткичка, а богами и ти стои детенце  Морм да напоменам дека најискрено си слатка, но исто така и си премногу храбра, додека другите наши членови се некако премногу плашливи, па се вадат секогаш со тоа, сакам да си ја запазам мојата приватност,а буквално на секоја тема си се отвараат се*еси  која контрадикторност нели??? Браво уште еднаш Енџи, ја имаш секогаш мојата поддршка

taka be ghost, totalno te podrzavam...bravo za hrabrite i najslatki clenovi na forumov, i uuuuuuuaaaaa za site kukavici(vklucuvajki me i mene)...pa sram mi e....so da pram...?

Точачиња.
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 03:03
Aha belata maicka... daj ke ja smalam u photoshop ( ama i ti pisa deka go rabotis photoshop-ot) :)) se zezam. Nego mi e glupavo koga zboruvam so nekogo a ne znam ni kako izgleda pa koga se moze zs da ne se stavi slikicka, ova opsto kazano..ne za tebe (samo), a na avatarov ja iam slika, ama ne sum ja...voa pile e.. so trca brzo...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 573>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.