IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Мартин Протоѓер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мартин Протоѓер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
Автор
Порака
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 14:30
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


lilika od sekogas ima stil da se izrazi не..i za toa veke so nea ne vleguvam vo razgovori...даednas imase eden post vo mediumi od koj se isplasiv koga ja procitav.....



..........несум баба рога..........еднаш спомена дека не го познаавм лицето за кое дискутирав, .....е па сега ти стварно не си ме оценила.......... ........и добро е вака......... .........моите соговорници секогаш ме слушаат, ретко ми реплицираат.......

Е за постот во медиуми.........многу ти фала за коментарот....... ..........

Изменето од lilica - 05.Август.2010 во 14:33
Кој бара ќе најде.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 15:03
Мартин има образование во Бугарија?...
Ова го пишав ...гледам почнаа преписки за образованија...истерувања од работа...а Мартин...каде е?  Или тој секогаш е тука некаде а не се препознава каде?сршено%20срце
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 21:26
За локалните моќници и нивнините влијанија ,сето тоа е во ред,тие си ги бркаат работите онака како што им одговара,но за волја на вистината мора да го кажам тоа ,сепак координацијата доаѓа од повисоко ниво како да се работи и какво влијание имаат горните челници,посебно гореспоменатиот,па не ги забораваме претходно ,а не така од поодамна правените штрајкови во образовниот систем,и другите нечисти работи,кои мора да бидат менаџирани од горе,а спроведувани надолу на локално ниво,од таму доаѓа неквалитетот целосно со тоа што директорите почнуваат да тресат глупости,со изговор дека некој ги контролира,па кога ќе ги сменат не сака никој да ги види како личности. Инаку мора да признаеме тие сектори медиумите,образованието,тоа ви се сектори кои мора да се контролираат - менаџираат од друго место,а сето тоа се сведува на неколку луѓе.колку и да е болно тоа е факт,жално но вистинито.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 00:35
Kako i da e, sekogas nekoj mora da bide kriv..kolku i da e i kolku i da ne e...Narodot ke si ostane nezadovolen..Megutoa ne se nezadovolni lugeto samo od sega, tenziite  nepravilnostite i site tie pogresni pravci koi odredeni poedinci vo ovie oblasti gi pocnale od mnogu odamna morat da se ispravat nekogas....Ne znam od kaj ideata deka samo edna licnost e kriva za se sto vi smetaзбунетост

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 00:43
Незнам зошто за оваа личност се зборува како за некој кој има минимално учество во креирањето на политиката во Македонија.....
Па на сите им е јасно кој е моменталниот кадровик во ДПМНЕ, кој ги крои политиките во партијата заедно со уште три-четворица други....
Тој е главниот координатор на сите општински комитети, координатор помеѓу поголемиот дел на државните функционери....затоа и не треба да се амнестира од негативностите кои постојат кај неговите потчинети...едноставно, индиректно, виновен е за се што направиле луѓето кои на функција се поставени од него и работат под негова координација...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 00:47
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Незнам зошто за оваа личност се зборува како за некој кој има минимално учество во креирањето на политиката во Македонија.....
Па на сите им е јасно кој е моменталниот кадровик во ДПМНЕ, кој ги крои политиките во партијата заедно со уште три-четворица други....
Тој е главниот координатор на сите општински комитети, координатор помеѓу поголемиот дел на државните функционери....затоа и не треба да се амнестира од негативностите кои постојат кај неговите потчинети...едноставно, индиректно, виновен е за се што направиле луѓето кои на функција се поставени од него и работат под негова координација...



e da beee mnogu znaes tiплазењеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 08:13
Еве и изнесените обвинувања од страна на Гацов... се повеќе се склопува мозаикот.А и програмата на канал5 за многу кус период наликува како сителизирана...сосема портокализирано руво...Премногу е видливо...сршено%20срце
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 09:14
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Незнам зошто за оваа личност се зборува како за некој кој има минимално учество во креирањето на политиката во Македонија.....

Пак ќе повторам бидејки некој ќе ме разбере што сакам да кажам
- Протугер е еден од “главешините во ВМРО, а со тоа и во сегашната влада„ и тоа никој не може да го негира, но
не може протугер да е виновен што некојкси таму, во некоја богу иза леѓа општина се однесува како паша од основна причина што НЕЗНАЕ, не може да знае нити пак има начин да дознае (оти наш народ си молчи, трпи).
Е сега кога ќе се дознае за некаде- ќе си почнат режиите дека бунтовникот е од опозицијата (барем сега е лесно некому да му затвориш уста) и се си оди по она народната - Кој знае да по**ре знае и да опере!
Оолу изјавите на Гацов- Факт е декасигурно има вистина во нив- ама за мене срамот не е на  контото на Протугер- туку  на оние кои играат по логиката- трај и прај. Сите знаеме која пара се заработува од реклами- па кој е будала да гледа на етичност, морал кога е пара во прашање, кога има услови за дебела заработувачка.
И има уште еден неоспорен факт тие се свесни дека времето “на собирање кајмак е кратко, брзо ќе помине!
 
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 10:43
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Еве и изнесените обвинувања од страна на Гацов... се повеќе се склопува мозаикот.А и програмата на канал5 за многу кус период наликува како сителизирана...сосема портокализирано руво...Премногу е видливо...сршено%20срце


duri gi pratis iznesenite mislenja na Gacov....изненадување
ne mi se veruva ...e od takvi kako nego nikogas nema da ne bide...sekogas ke lutame propalica prevrtliva..ednata den vo VMRO drugata den vo SDSM posle koja partija e na red..neznam zosto ustvari i komentiram za nego....


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 11:04

Јас ги пратам сите изнесени мислења.И интересно е што тие, властитутките, или сончогледите или продадените души, не е битно, се примаат во партиите со раширени раце а ако потоа нешто не им штима ги прават подолу од мивкисршено%20срце - како би рекол народот.Па еве Грујо беше министер за ПАРИ ( финансии) кај оној негов ментор кој го обвинуваат како најголем криминалец.Кој беше чувар на трезорот, како се милува да се нарече министер за финансии...да?

Значи премногу птици селици има во Македонија а и идеолошки травертити и тоа е вистината.Затоа е изгубена вербата во политичарите па дури и во луѓето.Но за Мартин доволно ми е да ја гледам канал 5 по истерувањето на новинарите.Тогаш имаме најголемо свртување кон портокаладата...даУште знакот да го обојат во портокалово.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 11:15
Dodeka se pratat izneseni misenja od sekoj sto ke se pojavi pred Tv samo da privlece vnimanie i da se napravi fraer...tesko na site...
Prevrtlivi i nestabilni luge ne mu trebaat na nikoj nitu tebe nitu mene....pa ni na vlasta....da go poznavas licno Gacov nemase da pisuvas ovde za nego....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 11:22
Јас таквите како Гацов не би ги примил никаде кај мене ниту за портири, но и Слободан Чашуле и слични кои заради пари можат секаде да бидат.Имам мислење само и само мое...Инаку се слагам дека ставови на сончогледи и властитутки се проблематични, нарочно нивните тврдења.Но мое убедување е дека канал 5 е токму како што и се најави, сителизација на телевизијата...Претпоставете зошто?
Инаку за партизацијата на медиумите не ми кажувајте...имам лични искуства и се ми е јасно...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 11:27
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Јас таквите како Гацов не би ги примил никаде кај мене ниту за портири, но и Слободан Чашуле и слични кои заради пари можат секаде да бидат.Имам мислење само и само мое...Инаку се слагам дека ставови на сончогледи и властитутки се проблематични, нарочно нивните тврдења.Но мое убедување е дека канал 5 е токму како што и се најави, сителизација на телевизијата...Претпоставете зошто?
Инаку за партизацијата на медиумите не ми кажувајте...имам лични искуства и се ми е јасно...да



znaci iskustvoto ne se steknuva za dva dena..ti sigurno go imas odamna  a momentalnata vlast ne e ednistvenata koja do sega vladeela  vo MK..znacii dokolku se zboruva deka ovi gi partiziraat Tv nisto ne gi isklucuva i drugite partii da go pravat toa..sto e jasno kako den.....tie sto se pravat cesni posteni i narodni luge samo si ja ishkaat muvata od kapata...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 11:36
Малите партии се мали, доколку уште постојат токму затоа, немаат пристап до медиумите.да
Е тука лежи зајакот, како оди времето зацврстувањето на влијанието врз медијумите се наголемува како и партизацијата на државните институсии.Тоа е мошне опасно.Лично сметам дека во 1990 год. можеше повеќе да се практикува вистинска демократија.Вакви екселенции за инстѕрукции и влијанија преку медиуми и пропаганда и популизам досега немам запаметено во Македонија ...барем последните 30 тина години..да.
Слушам дека Гебелс бил махер на своето време..Фала му но јас несакам медиумско натурање на вистини...оставете јас да проценам дали веронауката или нешто друго е подобро за мене, синми или некој трет.не..
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.