IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што мразите, а што обожавате кај спротивниот пол?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мразите, а што обожавате кај спротивниот пол?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што мразите, а што обожавате кај спротивниот пол?
    Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:35
Бујрум, дадете мислење на темава.

Јас мразам кога дечкото нема никаков вкус за музика, се облака како да одел на најлоша турбофолк забава и дигал раце на Аца Лукас, намќор, флегматичен, досаден, и така натаму, а обожавам кога знае како да изненади и да погоди момент за било што, да знае да ме насмее и расположи и да... да има убави раце. Скромно.

Има уште, ама ќе допишам после.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:50
Една цура....

муабет правевме онака што направила и до каде е со љубовниот живот во летото (пред некоја година ова) ми вика: Од ко се распуштивме... до сега.... 1... 2. 3... .4.....итн....   (си се преброја) со 11 мина бев.... (а тоа јули месец)


КОЛКУУУУУ????изненадувањезбунетост

Аман бре мајко му... што стори


Значи мразам така кога не можат да се пребројат

и исто така мразам кога цура нема женски ход или делува како билдер...


Знам дека сакам цура со крупни очи и да има бааарем малце „влакна на јазикот“ (читај преносно значење бе, не буквално )

А пошто сум си метро и 170 пожелно е да е и таа тука негде , а не „ стап за ореј чукајне плазење“ од метро 98голема%20насмевка

 и така...



Изменето од volkswagen - 30.Јуни.2010 во 19:50
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 22:56
Го обожувам тоа што се СПРОТИВЕН пол
Од горе наведеното произлегува дека ништо не мразам кај жените, бидејќи сите недостатоци што би ги забележал кај една жена (не надворешниот изглед) се составен дел на тој ,,спротивен пол,,(нешто што не можам да го разберам, но се во ПРИРОДАТА НА ЖЕНАТА)

Изменето од LiDivio - 30.Јуни.2010 во 23:03
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 23:13
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


...А пошто сум си метро и 170 пожелно е да е и таа тука негде , а не „ стап за ореј чукајне плазење“ од метро 98голема%20насмевка и така...


Folki pobajagji ni izrasnal. Mashala, golem da rastes...
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 00:12
Како што рече фолцика - не сакам да е повисока од мене . Бидејќи женско повисоко од 180 сантима ми делува бизарно.
Несакам лигави , егоцентрични (да не речам кучки) .
Сакам кога има свој начин на живот , во тоа не спаѓа само облекувањето и музиката која ја слуша , туку важно е и да има фин став . Т.Е. да е самосвесна , а во исто време и либерална... среќа
И најважно несакам хипокрити т.е. лицимери т.е. да не ги носи ветрот.Доста ми е што сам сум таков...рамнодушност
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 12:42
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:



Значи мразам така кога не можат да се пребројат




хахаххаха големо%20гушкање
срцко, ти си имал ептен смисла за хумор, сонце си големо%20гушкање

Е, ова обожавам јас, кај спротивниот пол намигнување

Не сакам себични, т.е. скржави мажи...премногу педантни, тоа ме вади од чевли....премногу ’’врамувачки’’ па каква и да е рамката...тоа не го сакам.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:15
Мразам папучари (сварно не можам да поднесам таков карактер), кога е безобразен (под ова не подразбирам мрсни шеги, да се разбереме), нападен и посесивен.

А обожавам...
Ехеее...

Сеа ќе речете: е малава многу бара, ама кога ќе видиш, еден од тројца ги има овие карактеристики.
Значи обожавам машко што знае да се понаша со мали деца (тука се буди некој глуп мајчински инстинкт упм), најважно: да е добар. Добар во смисол, да не е покварен, лицимер и егоистичен сероња. Сакам машки кои до умерена мера се чувствителни. Посебно се топам на пољубац у чело, тоа ми е фетиш (џст кидинг, ама пола вистина*)
Друго: обожавам кога знае да погоди момент, кога знае да свири гитара (не сум јас единствена во оваа категорија, али то е...), кога има добар музички вкус (стаклар и остало не.) итн итн итн...

Ау да, ќе заборавев... обожавам луѓе со боемски изглед.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:21
Нешто од најсвежа меморија: мразам кога шлапка со раце додека игра :@
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:38
Додека игра ‘што?‘...???
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 13:59
На некаква музика. Пр. хаус, а да ја гледаш одалеку ѓомити на свадба е.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 14:23
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

На некаква музика. Пр. хаус, а да ја гледаш одалеку ѓомити на свадба е.




мразам кога некој тип ждрига колку што има сила[:-&]
сезнајковци,фалбаџии и лигави типци у розеви маички

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 15:03
a be sho fali na visoka???aaaa??? sega pa vie...
aj niska neka bide ajjj pa koga ke ja gledash od daleku ne ke znajsh al ide...al se trkala....
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 15:27
Мразам фалбаџии, некултурни, насилни, начукани и педерастични машки. Значи ако има навика да биде било кој тип на луѓе од овие што ги набројав не
Сакам внимателни, симпатични(не мора да бидат од најубавитеголема%20насмевка), со добро однесување и добар карактер. МОРА да бидат повисоки од мене ( а јас сум 172вртење%20со%20очи) и мора да имаат стил на облекување(мора да се облекуваат пристојно). плазење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 15:28
Бојонсе, па над 180 женско... не иде баш. Губи од женственост.
Ти иде да ја прашаш: - мор, хипофизата да не ти забегала малку?

Извини ако си во оваа категорија.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.