IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Комотно патување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комотно патување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: нај комотно патување по ваше е со...
Одговор Гласови Статистика
9 [25,00%]
23 [63,89%]
1 [2,78%]
2 [5,56%]
1 [2,78%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 08:59
со кола е најубаво, патот сам си го одредуваш, пример: идеш до Скопје виа Рим, Атина или виа Далмација односно Јадранска Магистрала или преку Румунија, или до Бук*решт на кафе... многу патишта водат до Скопје.

Изменето од влечка
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 20:48
Originally posted by angelce angelce напиша:

mrazam da patuvam so kola.najbrzo e so avion i uzivam vo letanjeto.za 2 casa sum makedonija.


da ti kazam i jas najmnogu sakam da patuvam so avion,a sepak se odluciv da glasam za kola oti nekako najbezbedno mi e.....
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2006 во 22:42
Originally posted by angelce angelce напиша:

mrazam da patuvam so kola.najbrzo e so avion i uzivam vo letanjeto.za 2 casa sum makedonija.
E da najbrzo e so avion, chesto sum nad oblacite, no sepak ne uspeav i po tolku leta da se opushtam vo vakvoto patuvanje:(
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 00:22
Кола дефинитивно, но сепак не сум пробал со авион, па кога ќе пробам ќе ви кажам, дали е подобро од кола. Инаку со кола можеш во секој момент да го смениш и правецот и брзината и ако треба и да си се вратиш назад од кај што си тргнал.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 01:27
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Кола дефинитивно, но сепак не сум пробал со авион, па кога ќе пробам ќе ви кажам, дали е подобро од кола. Инаку со кола можеш во секој момент да го смениш и правецот и брзината и ако треба и да си се вратиш назад од кај што си тргнал.



taka e Dogi , a i jas sum bas takva licnost sto moze da se predomislam dodeka patuvam,pa zatoa najzgodno mi e so kola
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 10:06
Vo kolata nemam bagaznik taka sto praktikuvam da patuvam vo avion.
Кон врв
kuchishte Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuchishte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 11:18
Зависи дали цел ви е патувањето или дестинацијата. Кога сум на пат вообичаено сакам да стигнам некаде, па и кога патувам со кола, возам ноќе и не застанувам никаде (освен за да наполнам или да се испразнам).
За мене авион е суперлатив за патување. Работев во неколку авио-компании, и верувајте ми, со авион е најбезбедно, пилотите толку се сакаат себе си што никогаш не би влегле во расипано летало.
Кон врв
JoeyTribbiani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JoeyTribbiani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 09:57
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

ме интересира што мислете...по мое е со кола...дека си слободен и можеж све да правиш по твое
 
Imam patuvano mnogu pati,prekuoekanski,ama samo so Air Canada e vistinskiot comfort.KLM se uzas,Malev isto.
 
A najudbno patuvanje mi beshe vo Germanija so voz.Shirina od site strani,komfortni sedishta,mnogu dobra voznja ,amortizacija.Milina.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 14:56
mene najkomotno i najubavo mi e na brod.......
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 15:06
pa da vi kazam polezno bi bilo so transportiranje :) nesto bimm me up skoti :)
nekakva takva varijanta da ne gubam vreme:)
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:19
So avjon ,kola ,a i so voz !!!!!!!
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:29
so kola mi e najdobro....задоволство
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
struga_13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај struga_13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 10:41
со авион па и со возсреќа
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 10:50
So avion stignuvas pobrzo , so kola si sam aga sam pasa , ama so voz mi e extra.Samo malku da bidat vozovive nasi pocisti nikogas nema da patuvam so drugo prevozno sredstvo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.