IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Позитивна/негативна енергија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Позитивна/негативна енергија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Позитивна/негативна енергија
    Испратена: 18.Јуни.2010 во 20:48
Прво, да се разбереме, овде не се работи за физика.
Тоа што сакам да ги прашам ценетите ladies & gents членови на ИДИВИДИ, е дали можат да почувствуваат дали некој има позитивна или негативна енергија?дали луѓето со различни енергии, влијаат на вас, на пр,некој со негативна да ве нервира, или со позитивна енергија, да ве израдува?
епа бујрум, одговарајте
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 20:51
jas bre ja cuvstvuvam svojata negatiovna do useruenje голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 21:06
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas bre ja cuvstvuvam svojata negatiovna do useruenje голема%20насмевка

I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 21:21
данедане  me saka ne me saka me saka ne me saka
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 21:25
Те сака, те сака.

____

Се трудам да не бидав во друштво со негативна енергија, ама некогаш и тоа е неизбежно па истата се пренесува на мене. Али јеб. живот ти е тоа.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 21:26
Originally posted by anakin anakin напиша:

данедане  me saka ne me saka me saka ne me saka

што?мислам дека ме сака, не ме сака не може да се дознае од нечија енергија, туку од нечие однесување..

Изменето од Charmedgirl18 - 18.Јуни.2010 во 21:30
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 02:18
samo pozitivna energija i nisto drugo
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 09:04
ja cuvstvuvam i toa kako,i pozitivnata i negativnata
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 11:24
еве и јас да се изјаснам-луѓето со негативна енергија многу влијаат на мене, односно ме прават да бидам нервозна и нерасположена.а ми кажуваат и дека јас пренесувам позитивна енергија често...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 18:00
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Прво, да се разбереме, овде не се работи за физика.
Тоа што сакам да ги прашам ценетите ladies & gents членови на ИДИВИДИ, е дали можат да почувствуваат дали некој има позитивна или негативна енергија?дали луѓето со различни енергии, влијаат на вас, на пр,некој со негативна да ве нервира, или со позитивна енергија, да ве израдува?
епа бујрум, одговарајте



Да, секако , се осеќа кога сум опкружена со негативна енергија. Бидејки по природа сум доста весела личност, сакам да се зафркавам, ко мало дете се радувам(освен 3 дена од месецот кога имам ПМС), многу лесно можам да ја осетам негативната енергија, бидејки веднаш почнувам да се осекам загушливо, исцрпно, заморно , автоматски ми се менува лицето, ми се губи сјајот во очите, насмевката и шо се вика по нашки одма скиснувам.
Затоа се трудам да  игнорирам се што шири негативна енергија
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 23:42

Pa ova i ne e nekoja misterija... Negativnata energija - shiri i privlekuva negativnost a pozitivnata - shiri i privlekuva pozitivnost.

Bi bilo korisno, koga bi mozhele negativnata energija da ja pretvorime vo pozitivna.
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2011 во 00:25

јас сум по природа од мешовит карактер и ваква и таква можам да бидам без да има опкружување околу мене. ПОзитивни луѓе и атмосфера ме прават умерена ама оние негативците, особено кога се насочени директно кон мене, ме маваат од земја мислам и реагирам полошо од нив кога ќе почне да ми се собира. Гледам да ги избегнувам колку повеќе можам, ама некојпат нема спас од нив, со нив морам да работам, некои ми се дел од фамилија и у.п.м.не

Овие со кои јас си имам проблем се родени проблематични, се однесуваат кон сите исто.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2011 во 00:40
obicno  e minus i plusголема%20насмевка
vivi
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2011 во 22:00
Zamisli...

... ti velish "kolku e ubav denot", a tie vednash ogovaraat" da, ama rekoa deka kje vrne!".

... ti velish "vicov e dobar!", a tie velat "toa ne e nishto, jas znam eden podobar!"

... ti velish "prekrasno cvekje", a tie vednash ogovaraat ""imam videno poubavo!".

... toi velish "decava se angelchinja", a tie vozvrakjaat "chekaj samo da porasnat, pa da vidish kakvi gjavoli se !"

... ti velish "ovie od VMRO pravat ponekogash i nekoi dobri raboti", a onie ti odgovaraat "more samo kradat i lazhat!"

... na sekoe tvoe "da", tie velat "ne!"

I toa e del od sekojdnevnata realnost. Del od majata.

Treba da se zhivee so nea.

Da se sogleduva, no i da se zhivee so nea.

Sekako, bez nikakvi vrzuvanja (atachments).   






Изменето од Messenger - 21.Јуни.2011 во 22:21
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.