IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 36>
Прашање: Очекувате ли предвремени избори во МК?
Одговор Гласови Статистика
30 [54,55%]
25 [45,45%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
    Испратена: 10.Јуни.2010 во 23:50
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 00:03
Јас мислам ќе има - а се непотребни... (го нема во анкетата)
И уште го нема: Ќе нема, а се потребни...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 00:07
Ovi sto se sega na vlast se ekstremno losi, ama problemot e sto nema podobri...ednostavno nema...se e vece videno...не
A za predvremeni izbori nema potreba , toa sto Brane ce dobie plus 2-3 pratenika ne mu vrsi mnogo rabota...
Ako sakaat da si gi merat so Grujo sekoja godina , podobro da ne ne maltretiraat nas gradjanite...da ne im gi skrati narodot pa ce vidime posle sto ce merat....намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 00:54
novace, една сугестија: да отвориш нова анкета со поинаку поставено прашање и опции за одговор:

Дали сметате дека ни се потребни предвремени парламентарни избори?

1. Да, потребни се

2. Не, не се потребни

3. Не знам


Кога и зошто секој ќе си образложува во постовите, како што пишува и во насловот.


Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 11:37
Сметам дека не се потребни.
И "другите" да дојдат нема ништо да се смени на поубавотага
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 13:29
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Сметам дека не се потребни.И "другите" да дојдат нема ништо да се смени на поубавотага


Кога се во прашање изборите, очигледно е дека ги одредува калкулантската сметка на партиите а на крај е интересот на државата.Затоа и имавме предвремени избори за целосно нели добивање на власта.Сега пак власта им тежи не не се спремни да ја искористат за политички потези туку станаа најголеми бизнисмени во државата.Очигледно дека избори ќе има, а јас мислам дека ќе ги иницира ДПМНЕ за да не му падне рејтингот под 10%, затоа што во народот се доживува како зло.
На опозицијата според мене и одговараат избори дури догодина, а дека ќе има сигурно и тоа повеќе од сигурно.Зошто се овие лопатарења, реклами со светски првенства...прикривање на потрошените народни пари,....
дописи до комитети и....се што наликува на официјално предизборие.....тоа ќе да е ....ќе има избори...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 14:19
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 14:35
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

novace, една сугестија: да отвориш нова анкета со поинаку поставено прашање и опции за одговор:Дали сметате дека ни се потребни предвремени парламентарни избори?1. Да, потребни се2. Не, не се потребни3. Не знамКога и зошто секој ќе си образложува во постовите, како што пишува и во насловот.


Јас би додал и дека ќе има иако не се потребни, нема да има иако се потребни.Значи не е битно што мисли народот, туку политичарите.
Инаку ја подржувам идеата односно предлогот за промена на прашањето, кое е премногу црно-бело и не ги опфаќа нијансите.Може дури и повеќе од пет прашања.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 14:38
За да биде појасна сликата, нема потреба од повеќе прашања.
Доволно е: ДА, НЕ и НЕ ЗНАМ.

Останатите ставови можат да се образложат во постовите.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 14:39
Originally posted by novace novace напиша:

<SPAN id=_ctl8_lblArticleTitle =PublicationTitle>СДСМ бара избори, а моли да не ги добиеголема%20насмевка
</SPAN>намигнување Колку што знам никој не бара вонредни избори доколку продолжат евро интеграциите.Инаку кризите в о државите предизвикуваат вонредни избори.Кај нас ова очигледно не важи, бидејки имавме вонредни избори за приграбување на целосната власт за да денеска не знаат што да прават со неа освен да дрпаат пари за себе.Значи за парите се работело.
А народот како и секогаш си молчи - сведната глава сабја не ја сече?Наша поговорка е.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 14:44
СДСМ  ... бара предвремени избори ..но свесни се дека
..за тоа не се  ниту од далеку... ..подготвени....  само сакаат на некој начин   да го испитаат  јавното мислење.....намигнување
 
А тоа  е .....   Не......
 Предвремени избори не треба да има ...затоа што
воопшто не се потребни ............среќа
Кон врв
aleksg Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:02
Јас мислам дека не се потребни предвремени избори.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:09
Зошто предвремени избори? Дали парламентарното мнозинство е нестабилно? Дали ја изгубило поддршката на гласачите? Дали е зголемена поддршката на опозицијата? Очигледно, одговорите се НЕ!
 
СДСМ ќе треба да почекаат... И онака нема да добијат.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
aleksg Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:11
Се согласувам со Polar Bear.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.