IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ѓорги Павлов Чуранов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ѓорги Павлов Чуранов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 04:06
Јас можам да му помогнам :) Само нека каже што му треба :)
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 04:09
Вака пријателе.
Можеш кога сакаш да го посетиш селото Смилево , незнам на која воздраст си но тоа е најмал проблем , дојди во Битола и ќе ти закажам средба со Чуранови , како и посета на Смилево , тоа е најмалку што можам да го направам за внукот на македонецот Чуранов , кој бил голем чорбаџија , но искрено и од се срце го помагал МРО.

Изменето од mungos80 - 21.Август.2011 во 04:09
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
curan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај curan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 12:34
Здраво ете и јас да се приклучам на форумов со еден пост затошто темата на форумот е мојот пра дедо Ѓорги Чуранов.
Поз до Стефан кој се кажува дека е потомок на Ѓорги.Јас сум дел од потомството на Ѓорги од неговата втора жена Шана.
Кон врв
Стефан Чуранов Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Стефан Чуранов Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 13:49Георги и Димитър Чуранови. София, Съдебната Палата 1943г.


Погребение на Козма Георгиев


Снимка Козма Георгиев

Изменето од Стефан Чуранов - 21.Август.2011 во 14:14
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 21:41
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Јас можам да му помогнам :) Само нека каже што му треба :)
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 21:48
ZDRAVEITE, AZ SAM MILAN CHURANOV, PRAVNUK NA GEOGI CHURANOV !
RADVAM SE NA KOMENTARITE ZA PRADEDO MI GEORGI , NO IMA MALKU NETOCNOSTI ,KOITO PREDLAGAM DA POPRAVA!

Изменето од mungos80 - 27.Октомври.2012 во 20:00
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 21:50
Zdravo!! Jas sum Milan Curanov , pravnuk na herojot Georgi Curanov od Smilevo!Изменето од mungos80 - 27.Октомври.2012 во 20:01
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 21:54
Pradedo mi Georgi e sin Na Pavle Curanov i e roden pred 1850 god. a e pocinat pred 1956 god v Smilevo. Pogreban e na oltarot na cerkvata no srbomanite sa izmenili familita mu na curanoski, taka kakto nikoi i nikoga ne go e narical. Ima brat Kostadin.


Изменето од mungos80 - 27.Октомври.2012 во 22:33
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:03
Ot parvata si jena Velika dedo Georgi ima slednite deca/ 1.Kozma, 2.Hristo, 3.Elena, 4.Vasil, 5.Dimitar 6.Ilia, 7. Ilinka


Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:21
1. Kozma ne e jenen i nqma deca
2. Hristo - Icanata e osinoven ot brata na dedo Georgi- Kostadin ,
    Jeni se za srabkinq i ima tri deca v sledniqt red 1.Du6an-Du6ko,
    2. Milo6 i 3. Georgi
3. Elena ima dve deca - Bistra i Lilia
4. Vasil ima slednite deca pored- 1.Ivan 2.Metodii 3.Kostadinka
    4.Kiril 5.Milan/az sam krasten na nego/ 6. Lubka
5.Dimitar ima edno dete Konstantin/batko mi Kosio/
6. Ilia i Ilinka umirat ot pnevmoniq zaedno s maika si Velika sled kato sa prestoeli 4asove pod vodata na edna bara goneni i krieiki se ot turska poterq sled Ilinden
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:24
Dedo mi Georgi 4uranov e bil vtori bratov4ed na ba6tata na Damian Gruev t.e. Dame mu e bil plemennik
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:37
Georgi 4uranov e predsedatel na Komiteta v Smilevo a voevodite sa kakto sledvat 1.Damian Naumov Kasapov
              2.Ko4o Petrev Grujoski
              3.Dimitar Trapkov Kromidarov
              4.Gligor pop Pavlov
              5.Pavle Kolev Krastev
              6. Dame Pavlov Miskov
              
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:51
Ot vtorata si jena- 6ANA , Georgi 4uranov ima slednite deca
bez da imam pretencii da sam to4en. Vsa6tost nai to4noto rodoslsvno darvo na 4uranovi e izgotveno ot Du6an Konstantinov koito e profesionalen istorik i po vsqka veroqtnost podoslovieto se sahranqva ot bratov4ed mi Branimir v BITOLA.
Boris , Aleksandar , Spasiq ,Malina i o6te edin Kostadin
Кон врв
milan churanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milan churanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2012 во 22:59
A na moqt bratob4ed s psvd.4URAN koito e nai-veroiatno ot BITOLA i nai veroqtno da e sin ili vnuk na striko mi Boris= POZDRAVI az sam Milan 0 sin na Kiril vnuk na Vasil i pravnuk na Georgi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.