IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - 3D презентации на проекти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

3D презентации на проекти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
hariing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hariing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 16:29
dosta dobro marko(odlicno), samo nemozi isti objekti vo nedogled.
p.s.
kako si so rabota ?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 19:20
Marco па ти си архитект??? бидејќи не верувам ова да се некои аматерски рендери од скечап збунетост

и нема ништо погрешно во тоа што се исти куќите во недоглед, така се прави планска населба, да има ред, а не шаренило! единствено што може да биде различно се боите на куќите во некои прифатливи нијанси
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
hariing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hariing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 22:40
planska naselba,
staljin,monotonija,jok sloboda,
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 18:11
Originally posted by hariing hariing напиша:

planska naselba,
staljin,monotonija,jok sloboda,
не знам за каква слобода збориш, зарем 80% од населбите во светот се по терк на Сталин?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2011 во 16:23
Прожект Триангл во Париз -стаклена зграда во форма на пирамида со висина од 200 метра,ќе започне да се гради наредната година после 30 годишна забрана за градење на висококатници.

pira%20Пирамида%20во%20ПаризМирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 18:50
Македонијо, погледни се колку си мизерна, и тоа пред твоите соседи кои до пред некое време беа далеку поназад од тебе!

Софија


Софија


Софија


Софија


Софија (треба да биде највисоката зграда во Софија)


Варна


Софија


Пловдив


Сите објекти се веќе во изградба
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.