IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Семејството на вашиот партнер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семејството на вашиот партнер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:41
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Епа гледаш дека увек нешто кочи тага

освен во вакум...
така?трепкање

не гледам каква врска има семејството..
освен воспитувањето во детството...
добро , ако интелигенцијата е наследна - што чисто се сомневам...
тогаш семејството има малце поголема улога...
ама тој параметар секогаш го исфрлувам...трепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 20:50
ајде и јас да си го кажам мислењето на темава...

го имам многу пати слушнато ова "од која фамилија е?"...
мислам дека е битно од каква фамилија потекнува..но не од финансиски аспект...
ДА..мислам дека треба да потекнува од добра фамилија..но јас тоа го гледам на овој начин...
да нема татко пијаница,уличар или насилник...да нема мајка што на времето ја биело глас дека легнала со секој втор па сега не се знае чив е синот ...колку и да влијаел западот на мене ова што го спомнав погоре е нешто што ми е најбитно...многу нормално е да го одбегнам тој што го бие лош глас(во смисла на тоа што го пишав погоре) ...
од друга страна гледано не ми смета воопшто ако потекнува од сиромашна фамилија..денес ги имаш парите ама утре можеби не...
знам многу луѓе (од генерацијата на братучетка ми..25-6 год.) кои потекнуваат од фамилии на бизнисмени, директори и сл. кои од своите родители добија еден вид на наредба кога ќе решат да стапат во брак да бараат некој/а од нивна класа...ама не било се во парите ...иф ју ноу уат ај мин....
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 09:19
da bitno e....sepak i najmaliot atom shto go ima vo familijata e sepak odraz na deteto ,t,e vozrasniot covek,i dali e dobro vospitan ili zapostaven da recam...normalno dobro dete od dobro semejstvoсреќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.