IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Семејството на вашиот партнер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семејството на вашиот партнер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Семејството на вашиот партнер
    Испратена: 02.Мај.2010 во 20:54
Пред неколку дена се најдов во ситуација помеѓу две дилеми, т.е. помеѓу две различни мислења во врска со семејството на потенцијалните дечковци/девојки кај луѓето. Всушност, целата работа беше околу тоа колку е важно од каква фамилија е партнерот?
Некој знае да рече, поточно постарите:
- Од која фамилија е тој, кои му се баба и дедо? А татко му и мајка му?
И нормално ако одговорот е задоволителен се прифаќа, ако не е се бара влакно во јајцето.

Колку вас ви е важно семејството на партнерот?
Дали тоа е пресудно за иднината на вашата врска?

Пример вашиот партнер е супер, има одличен карактер, паметен е, има добро платена работа, меѓутоа ете НЕ Е ОД ДОБРА ФАМИЛИЈА.

Критериумите за тоа што е добра фамилија кај сите се различни, меѓутоа верувам не би ни било сеедно ако неговото/нејзиното семејство го бие лош глас.

Па...?



Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 21:00
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Пред неколку дена се најдов во ситуација помеѓу две дилеми, т.е. помеѓу две различни мислења во врска со семејството на потенцијалните дечковци/девојки кај луѓето. Всушност, целата работа беше околу тоа колку е важно од каква фамилија е партнерот?
Некој знае да рече, поточно постарите:
- Од која фамилија е тој, кои му се баба и дедо? А татко му и мајка му?
И нормално ако одговорот е задоволителен се прифаќа, ако не е се бара влакно во јајцето.

Колку вас ви е важно семејството на партнерот?
Дали тоа е пресудно за иднината на вашата врска?

Пример вашиот партнер е супер, има одличен карактер, паметен е, има добро платена работа, меѓутоа ете НЕ Е ОД ДОБРА ФАМИЛИЈА.

Критериумите за тоа што е добра фамилија кај сите се различни, меѓутоа верувам не би ни било сеедно ако неговото/нејзиното семејство го бие лош глас.

Па...?



 
 
mnogu e bitno...porano, mislev deka e seedno, a sega ZNAM deka e mnogu bitno... i koi se, i kade ziveat, i sto rabotat roditelite...toa e povrzano potoa so negovoto vospituvanje koga bil mal, spomenite od detstvo, roditelskata ljubov (dali ja imal ili ja nemal).... mnogu e vazno...
Bitno nikogas nemojte da zabotavite... vidi go tatkoto... takov ke bide sinot koga ke porasne !!!! (isto i za kerkata ... vidi ja majkata...)голема%20насмевка
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 21:07
Да, но на пример неговите родители се ептен сиромашни, можеби живеат во некоја трошна куќичка и не успеале да му обезбедат се` на својот син или ќерка, меѓутоа успеале да му обезбедат солидно образование и воспитување. Можеби синот или ќерката ке стане голем човек понатаму, не мора да значи ако неговиот татко или мајка не успеале дека и тој ќе биде таков.
Тоа ми е поентата.
Денес се гледа и од каква фамилија е, ако фамилијата е некоја да не речам затуцана тогаш веднаш и понатамошното нивно поколение се смета дека ќе биде такво. збунетост

Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 21:13
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Да, но на пример неговите родители се ептен сиромашни, можеби живеат во некоја трошна куќичка и не успеале да му обезбедат се` на својот син или ќерка, меѓутоа успеале да му обезбедат солидно образование и воспитување. Можеби синот или ќерката ке стане голем човек понатаму, не мора да значи ако неговиот татко или мајка не успеале дека и тој ќе биде таков.
Тоа ми е поентата.
Денес се гледа и од каква фамилија е, ако фамилијата е некоја да не речам затуцана тогаш веднаш и понатамошното нивно поколение се смета дека ќе биде такво. збунетост

 
Vaka.. ako familijata e zatucana, ne mora da znaci deka i sinot ke bide zatucan... no 99% ke bide taka! Zatoa sto taka e "zadoen".
Da skratime diskusija.. PAMET U GLAVA, I 4 OCI OTVORENI!!!голема%20насмевка
 
P.S. Ne zbroram za meterijalni raboti...ako e ok covekot, parite se najmalku bitni... PARI SE PRAVAT голема%20насмевка (no sepak, dokolku nemate "osnova" - moralna i materijalna poddrska- koja ke ja pruzi negovata i tvojata familija, parite ke bidat i te kako bitni vo zaednickiot zivot!!!)
Koga siromastijata vleguva na vrata, ljubovta kroz prozor iskaca!намигнување
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 21:17
фамилијата не мора да значи ништо... познавам многу деца од угледни фамилии, татковци и мајки - доктори, адвокати, судии, директори - и многу ретко некое дете да е убаво воспитано... барем од тоа што јас секојдневно го гледам... обично се дават во пари, алкохол, цигари и дрога... родителите не си ги познаваат, па не даваат прав да падне... такви пропалици се запишуваат на медицина, полагаат испити со 1000 евра во индекс, и еден ден ќе ме лечат

да не забегам од темата , има и деца кои доаѓаат од посиромашни фамилии, па се трудат, учат многу се фини, но и тука има исклучоци

можам да заклучам дека сепак, се зависи од човекот... добриот, културниот, воспитаниот, чесниот човек, не го прави само сиромаштијата, или обратно, не се сите, ај да се изразам, богати, расипани луѓе.... не за џабе рекле крушата под круша паѓа... ама не ретко се случува крушата да се истркала,... па, под јаболкото
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 00:06

Се согласувам во целот со постовите на Мимикриа и ќе додадам БИТНО е од какво семејство потекнува но не е пресудно, оти секој човек е приказна за себе и индивидуа, Но, во голем процент децата се налик на своите родители во секој можен поглед. Од круцијално значење е домашното воспитување на личноста. Социјалниот статус малку игра улога на денешницава, оти може да биде менлива категорија.

Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 18:45
За кратка врска не значи многу... ипак со него сум во врска, а не со мајка му и татко му.
А за брак, долгогодишна врска и сл. не сум ни размислувала.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 19:09
и тоа како....

без коментар!
Сите занете зошто


И за кратка врска (нели не е убаво да те поврзуваат со луѓе од лоша фамилија и на лош глас) а не пак за брак...

во градов наш се вика : Око да ти извадат, муабет да не ти извадат!!!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 19:17
Одамна заврши тоа љубов и сламена колиба... Каков сака нека е партнерот, се зависи од каква фамилија е, и како таа ке те прифати...намигнување
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:19
“Ако...., ако е тој паметен, добар, ако е воспитан, ако ме третира на најдобар можен начин, ако со него ми е најубаво на свет, ама штом неговата фамилија го бие лош глас - го напуштам“трепкање

Друга ситуација:

“Ако...., ако е тој пијаница и ме навредува со најгрди зборови, ме контролира 24/7, постојано е љубоморен и се караме за секоја ситница...ако, ќе издржам, сепак потекнува од угледна фамилија, татко му е доктор, а мајка му адвокат“ трепкање
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:24
Ама шо мешаш и ти сеа баби и жаби???  ако е тој пијаница и ме навредува со најгрди зборови, ме контролира 24/7  постојано е љубоморен и се караме за секоја ситница и ти е дечко па остај го бе мило....намигнување  Никој не те тера со таков да одиш....намигнувањенамигнувањенамигнување
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:27
Ама не чини ни да е добар ама од лоша фамилија а газење%20од%20смеење
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:28
Е па викаат крушата под круша паѓа... Каков татко таков син... Мајката е проблемот...
голема%20насмевка
голема%20насмевка
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 20:30
Епа гледаш дека увек нешто кочи тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.