IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Момент на менување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Момент на менување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 14:27
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Sakas da mi kazes deka tvoeto menuvanje zavisi od dogovorot so drugite?E ajde be,Mesi,objasni mi sto nauci vo dogovor so drugite dosega?


Nasheto menuvanje apsolutno zavisi i od dogovorite so drugite.

Pogledni se sebe si... razmisli iskreno, kolkav del od tebe e proizvod od prifatenite dogovori na drugite kako "zhivotni filozofii", "samoevidentni vistini", "fakti", "normi", "moral", "religija", "kodeks na odnesuvanje" (vkluchuvajki go i ovoj na forumov) i t.n.

I samiot znaesh deka nash*te staklenca se proizvofd na site tie neshta.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 14:30
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Od prviot den na nasheto ragjanje, so ljubov i ignorantnost ne turnuvaat pod voda... i ostanuva samo do nas da isplivame na povrshina... ako voopshto uspeeme vo toa.
  да

...и потоа се поставува прашањето како понатаму?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 14:32
Kje plivash!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:32
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

So kogo li treba ti da se dogovaras?Go citam toa veke 1000 pati,i navistina nemozam da te razberam?


Jas mozham da gi otkrivam i osoznavam sebe si i svetot.

So drugite mi ostanuva toa da go razmenuvam i eventualno da se dogovaram za zaednichki pogledi, normi, vrednosti i kvaliteti od vzaemen interes.

Ne znam zoshto toa ne mozhesh da go razberesh?

Zarem na ovoj forum ne go pravime tokmu toa?


мислев дека на форумов постои добра основа` т.е. подлога да се пробијат тие „норми“ за полесно комуницирање на членовите, па и до степен на менување. особено клучно го сметам (што барем на момент) ставањето себеси во позиција на „табула раса“ , бидејќи и онака мислиш дека никој не те знае, па имаш шанса да се „промениш“.

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:39
А променувањето зависи од тоа дали го правиш пред некој (не) познат?:-)
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:43
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

А променувањето зависи од тоа дали го правиш пред некој (не) познат?:-)


за мене тоа нема никаква врска, ама барем може да помогне ако на некој тоа му треба намигнување
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:44
Originally posted by connected connected напиша:


Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

А променувањето зависи од тоа дали го правиш пред некој (не) познат?:-)
за мене тоа нема никаква врска, ама барем може да помогне ако на некој тоа му треба намигнување


mene pomogni mi...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:45
Abe,conected,zarem ne ti e jasno dosega deka menuvanjeto trgnuva od sebe i nezavisno od okolinata?

Koi drugi be....toa si ti vo svoeto menuvanje....
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:47
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Abe,conected,zarem ne ti e jasno dosega deka menuvanjeto trgnuva od sebe i nezavisno od okolinata?

Koi drugi be....toa si ti vo svoeto menuvanje....


таман работа ако мислам поинаку.
нормално дека тргнува само од себе
п.с.
мр.аморен може да оди и во вероисповед голема%20насмевка



Изменето од connected - 05.Мај.2010 во 15:47
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:48
Се тоа зависи од личноста. Некои едноставно НЕ се менуваат. :toae: 
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:49
Originally posted by computer computer напиша:

Се тоа зависи од личноста. Некои едноставно НЕ се менуваат. :toae: 


Filozofijata ne e za takvite....ne se zamaraj
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:49
газење%20од%20смеење
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:59
Originally posted by connected connected напиша:



Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Abe,conected,zarem ne ti e jasno dosega deka menuvanjeto trgnuva od sebe i nezavisno od okolinata?Koi drugi be....toa si ti vo svoeto menuvanje....
таман работа ако мислам поинаку.нормално дека тргнува само од себе п.с.мр.аморен може да оди и во вероисповед голема%20насмевка


Pa krsten sum jas, pak li ce me krstite sega...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2011 во 17:14
Благодарение на темава Јоши, јас гледам една игра во мене кога станува збор за менувањето. Јас сум научена да бидам здрвена во однос на емоции... и кога треба да се предадам (уффф, тоа е драстична промена, нели) да, ќе се пуштам малку, ама после скокам и рипам и се повлекувам затоа што имам страв од непознатото.

У право е бившиот кога ми шлапна у фаца: да беше некој друг со тебе до сега одма ќе си отидеше. Е јбг, можда ја ќе го претицав, никад се не знае
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.