IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 29>
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 22:04
 uste istata ........dodeka ne stigne novataнамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 11:26
...NSU1300 ,takozvani PRINC...!
.....breeee,kolata e super...top..ful oprema...ligavo-bela boja...volan,dugminja za svetla i zmigavci....suvozacko sediste na spustanje i lizganje,dva cilindra bez ventili.....dve brzini plus rikverc....pedala za kocnica gas i kvacilo..suvo.......centralna konzola za radio....oznaka pozadi GTL...jambolii  od prirodna volna na zadnite sedista vo crvena-ferari boja so crni strafti....4 jastucinja ....1 za vozac i 3 za suvozac ,racno kontrolirani....nalepnica MK i YU...nalepnica RALLI a pod nea raka na zadna sofersajbna sto mafta...cetiri trkala,gumi CIK-Kumanovo M+S/R.....stakla na podignuvanje na site vrati....branik napred i nazad....akumulator i razni kabli.....avtomatsko sezonsko greenje i ladenje ....i mnogu ,mnogu druga oprema...psssssss...ubavina.....среќазадоволство
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 11:37
Peugeot 405 karavan
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 13:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

...NSU1300 ,takozvani PRINC...!
.....breeee,kolata e super...top..ful oprema...ligavo-bela boja...volan,dugminja za svetla i zmigavci....suvozacko sediste na spustanje i lizganje,dva cilindra bez ventili.....dve brzini plus rikverc....pedala za kocnica gas i kvacilo..suvo.......centralna konzola za radio....oznaka pozadi GTL...jambolii  od prirodna volna na zadnite sedista vo crvena-ferari boja so crni strafti....4 jastucinja ....1 za vozac i 3 za suvozac ,racno kontrolirani....nalepnica MK i YU...nalepnica RALLI a pod nea raka na zadna sofersajbna sto mafta...cetiri trkala,gumi CIK-Kumanovo M+S/R.....stakla na podignuvanje na site vrati....branik napred i nazad....akumulator i razni kabli.....avtomatsko sezonsko greenje i ladenje ....i mnogu ,mnogu druga oprema...psssssss...ubavina.....среќазадоволство
ej kolava ti e super. Aj klaj i nekoj slika. I NEMOJ DA SI JA PRODAL vo cle mk 2 se ispravni v`krst
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2008 во 23:36
ZELAKA-FICO
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Lefterov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lefterov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2008 во 23:36
Seat Cordoba Cupe 1.6 101bhp 97god.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 21:47

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 21:49
трепкањетрепкањетрепкање  LADA голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 18:17
Opel Astra si ja obozavam
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 20:41
FIAT 1000 TC ABARTH ODNOSNO FICO ABARTH
faster then light :D
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 20:46
Originally posted by renatax renatax напиша:

Opel Astra si ja obozavam


Opel Astra 2000 ili 2005 ??
Бидејќи и ја имам астра (имам ама не возам )



Изменето од samir_sneijder - 12.Јануари.2009 во 20:50
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 14:27
Od pred nekoj den nova kola Golf 5среќа





~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 14:50
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Od pred nekoj den nova kola Golf 5среќа





со здравје да си ја возиш
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 16:07
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Od pred nekoj den nova kola Golf 5среќа
so zdravje da se vozi koliceto
BTW: ima li nekoi popusti i sto motor za sto pari go zede ako ne e tajna
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.