IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 29>
Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 17:54
meoe "mace" samo 8l na 100... idividi za druga kola...

Изменето од seka - 18.Јуни.2008 во 17:54
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 17:58
коа морам...службена....било која од службените...ама само коа морам иначе ич не сакам да возам...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 18:20



Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 18:40
Originally posted by seka seka напиша:

meoe "mace" samo 8l na 100... idividi za druga kola...


...pa ne e se u ekonomichnosta, barem za mene, kolata mora da ima dusha stil i da e extravagantna u najmal sluchaj , Mustangot e bash takov...плазење

...mislam, koja e poentata na kolata da troshi 10 l, koa parking u Downtown e 30 dolara od saat, that makes no sence to me, ako vozish furaj so stil-ustvari kolku sho mozam da ja napunam ona nemoze da istroshi, samo keif da prai e bitno mnogu...голема%20насмевка


Изменето од ...Well... - 18.Јуни.2008 во 18:44
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 00:52
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Diki Diki напиша:

zagor dali znaes kolku kosta audi 3, dali mislis ti se salam? mislis te lazam, jas ne ja vozam kolata, ovde mi se problematicni ulicite, i avtopatot, ovde se vozi kako lud, i zatoa izbegavam da vozam kola, + osiguruvanjeto na kolata ako go nemas, a ne daj boze da ja cuknes, zamisli ti kolku ovde se plaka so svoi pari, a ne daj boze da ti se sluci uste poloso, pa vidi posle sam kako e, mojot maz ima osiguruvanje od Audi Centrum, i zatoa e ok. drugo ovie koli od markata audi se mnogu skapi, dobro ima i poskapi, ali ovde se na top listata sea najnoviot tip na audi 8. ne veruvam deka ke posakas bas takva kola da imas.


ZDRAVO!ZMAM...!!!KAJ NAS ..KOJA I DA JA IMAS,PROBLEMOT KE BIDE IST!KOLITE MORAME DA GI MENUVAME ZA 3-5 GODINI,NE PORADI ZASTARENOST NA MODELITE,KOLKU ZA TOA STO SE UPROPASTENI...ZA ZAL!!!ZATOA,DALI E AUDI,OPEL ,MOETO BMW...ISTO SE FAKA!AKO OVIE KOLI SE UPROPASTUVAAT ZA KRATKO..STO OSTANA ZA NISKATA KLASA...!!!AMA TOA E TOA!!!MOZEBI I PODOBRO ZA 300 EVRA...FICO...PA DA GO TURKAAT DVAJCA...OTKOLKU FRLENI MNOGU PARI ZA DJABE...NE ZNAM STVARNO!!!

i daa cuknes zdravje
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2008 во 10:05
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

meoe "mace" samo 8l na 100... idividi za druga kola...


...pa ne e se u ekonomichnosta, barem za mene, kolata mora da ima dusha stil i da e extravagantna u najmal sluchaj , Mustangot e bash takov...плазење

...mislam, koja e poentata na kolata da troshi 10 l, koa parking u Downtown e 30 dolara od saat, that makes no sence to me, ako vozish furaj so stil-ustvari kolku sho mozam da ja napunam ona nemoze da istroshi, samo keif da prai e bitno mnogu...голема%20насмевка
 
...Well... koj rece deka ne moze konfortna i z amoja dusa extravagantna?
samo mislam deka treba nekoja sredina da se najde, ne samo za dusata svoja da se gleda, nego treba i da se razmisli malce za prirodata голема%20насмевкаголема%20насмевка ...плазење
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 02:38
...pa tuka prorodata e golema i kolite se golemi...sve e grand, tuka minijaturi ne se u moda...potroshachko opshtestvo e ova so najvisok standard-momentalno-a taksa za ekologija e urachunata u cenata u gorivoto, sho i ne bi znachelo deka site podednakvo zagaduvaat nekoi pomalce vozat nekoi poveke, zatoa i taksata za ekologija e vo cenata akcizna na gorivoto...плазење
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 01:03
Za zima


Za leto

http://www.nationwidevehiclecontracts.co.uk/images/models/renault_megane_cc_5.jpg

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
I l0vE MaX ArEnA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I l0vE MaX ArEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 14:35
NISSANN...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 00:56
za okolu 2 godini zdravje boze ke kupuvam...neshto malo, ama so celosna oprema
Кон врв
scorpius Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scorpius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 22:53
АУДИ 80
ИНАЧЕ САКАМ АУДИ RS 8
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 17:06
Originally posted by mamma mamma напиша:

Za zimaZa letohttp://www.nationwidevehiclecontracts.co.uk/images/models/renault_megane_cc_5.jpg


ај иам пежо 206 и за зима и за лето
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 17:45
LETO



ZIMA





NA IZLET




NA SVECENI MOMENTI



ZA SVOJA DUSA







Some of the facts and figures.
253 mph - The electronically limited top speed.
257 mph - The theoretical top speed, on a perfect run.
2.3 mpg - Fuel economy when running at full speed
12 minutes - The time it takes to empty the fuel tank at top speed
51 miles - The distance covered while emptying the tank
0 - 60 mph - 3 seconds
0 - 125 mph - 7.3 seconds
0 - 187 mph - 16.7 seconds
0 - 250 mph - 55 seconds
250 - 0 mph - 9.8 seconds
The seven speed DSG transmission can handle up to 1106 lb ft of torque, 185 lb ft more than the Veyron develops.


   
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 20:40

OPEL VECTRA 1.7 TD intercooler ja delam so tatko mi
i Skoda 120L od dale4nata 1981g. so 75 000km samo moja

Изменето од volkswagen - 04.Јули.2009 во 14:49
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.