IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 29>
Автор
Порака
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 22:44
ne ja menuvam za niedna

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2011 во 17:21
Дечки... денеска одам по 101.....  следат сликиии...голема%20насмевка
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 21:53
Зедов ново возилце...

Ајде да се пофалам...

101 GTL , 1116 кубици (мисламцрвенеење) , 40 киловати, пута 1.3 , тоа се некои 52-3 коња... трепкање Произведен 10 години пред јас да се родам, т.е. 1983та... Банана боја, кафена внатрешност , плински уред, филипс радио...  Се што и фали е малку внимание. Тоа е тоа. Ми е многу малку возена од кога ја зедов (скоро ич), затоа што не сакам да ја малтретирам додека не ја центрирам и не и менам преден лагер... едноставно нема потреба да настрадаат и други делови. 

Следи освежување мало...  Пластични браници , штоп, вадење на таа кукачката назад , фарбање на задното десно крило и уште предниот лев ќош. Во најава има и тапацирање на седиштата , ама ќе видиме... прво возачка да земам и колава да ја регистрирам, па отом потом  , ќе си редиме едно по едно...




Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2011 во 11:08
да so airlija neka tie ., koga ke bide sreden ., prakaj sliki
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2011 во 11:47
Fala Pajser... poubava da si kupis големо%20гушкање
Sreduvanje popoleka, onamu do juni, dodeka da se zemi vozackata...голема%20насмевка Sledat sliki edno po edno kako ke se raboti...среќа
Кон врв
CarpathianLord Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CarpathianLord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2011 во 10:58
Бре се си цензурирал, не се сеќирај нема да ти ја украдеме

Создравје да си ја возиш и што повеќе да к-кхм девојки внатре.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 14:58
Ooooo malo aj cestito kola .... pa pobrzo i do vozacka da si dojdes ... za da ne ti stoi samo za ukras .... голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 17:29
Carpatian , Блу... големо%20гушкање Фала за честитките.
Ма каков украс Блу... кој можи мене да ми забрани да се возам без возачказадоволствотрепкање

Состојбата е следнава:  Пазар падна , татко ми плаќа крпење и центрирање, јас плаќам фарбање, тапацирање и гуми евентуално...
Цел го растурив за работење денеска. Фалат многу ситници: лагер на предно колце, јабучици висечи , заден амортизер, пластики на штопови (се гледа на сликите дека се лом) , нови браници, жмигавци предни, нов затварач на багашникот и тн... Ајде... следат слики голема%20насмевка



Изменето од volkswagen - 13.Мај.2011 во 17:30
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2011 во 18:17
se na se okolu 500 evra da go sredis komplet a? :) :) :) 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 11:28
Се на се , бато, со 7000 денари ќе биди ко нов, а може и помалце да ме фати ако не го тапацирам,туку да си купам само навлаки за седиштата намигнување
оти 400+500 = 900 ... за 900 евра голф 1 дизел земам... мојот фаворитнамигнување
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 11:38
А да земеш нешто многу поасално... Со ова ти е како да седиш на столче без 3 ногари.... Проверено... Од застава одамна к*ртулив и знам што е мака... намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 11:57
Глеј сеа батко да ти кажам: не треба некој да дојди да ми кажи за да знам дека треба да земам поасолно, ме разбираш мисламтрепкање Знам и јас што е поубаво, ама тоа ти е тоа.
101ов си е бомба спрема другите Застави до сега што сум ги сретнал, затоа и го зедов.

 Сега возиш Астра и затоа така викаш , инаку да имше застава / југо   ќе си се тешеше и ќе викаше дека има и полошо од тоасреќа А на столчето без 3 ногари , ќе му ставиш уште 2 импровизирани и ќе добиеш триножно столче на кое можеш да си се опуштиш без многу мислењенамигнување  голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 12:28
Астрата одамна си замина, после неа имаше и Голф ВР6, па Мерцедес Ц220 ЦДИ, па БМВ 525 ТДС и на крај Форд Мондео 2001 2.0 16в (искрено за таквото не го бива).
А Застава имав пред мн. години и искрено да ти кажам па едно 5-6 ги сменив... Од 101, Скала 55, Југо Корал 55, Корал 65 ЕФи и Флорида...
Не е можно да бев толкав малер, па ниедна не ми се погоди, туку едноставно Застава е Застава... Кој возел знае. Мој совет, не вложувај мн.во неа, и откачија, земи нешто маааалце поасално, и свиркај си. Ова ќе ти ги тенчи живците до даске... Ќе дадеш пари на неа, и пак нешто ќе и фали... Проверено 99,9 и 102 %  намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 11:23
 megu drugite mi dopadna in eden kec so italm motor., novo vozilo., se drugo normal zastava., kolicheto beshe zverka go sh*tnav so 130.000km  i den denes zhalam za nego ., a znam i za novi astri i mechki koi posle 10.000pominati bea crkish., se mehanika i sto raka vo koja vreka ke stavish a posebno so nashive dileri     se la viнамигнување
 
 teraj folksi za svojan dusha si go pravish i ne beri gajleда
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.