IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
Автор
Порака
elena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 804
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 22:19
Citroen C3, go imam vtora godina odlicno me sluzi


...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 19:35

 

Prezadovolen sum od nea!!! 1.4 VVT-i 95 k.s zakon!!! Max.brzina 190 km\h potrosuvacka 6.5 litri bezoloven vo prosek, grad 7-7,5 litri na 100 km.!!!

CMOK lepotice moja!!! Mnogu si ja sakam!!!



Изменето од NRGMKD
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 01:24

E da da ne ispadnam pookvaren da kazam so koli vozev i vozam

Poteknuvam od strogo komunisticko semejstvo vo koe se cenese trudot i rezulataite na istiot, znaci nema pomos od tate, mama... 1988 kupiv od platata sobrani pari pari FICO 1976 godina fenomenalno i karoseriski i motor, 1997 kupiv LADA od 1980 solidna ali karoseriski uzas - motorot super 118000 od doktor penzioner prv gazda, 1997 Opel kadett 1,6i (fenomenalna kola so 5,5 litri na 100Km otvorne pat potrosuvacka) samo pazete na vencinja i pragovi kje ve fati (so priateli) 200 evra popravka, denes Suzuki swift  - luda masina 1300 GTi, pomalo od Yugo ali 100KS, 120Nm, 8000 vrtezi, 10.000na crveno, spojleri, Al bandasi, Muzika, dve bregasti, 16 ventili, nepobedliv na street racing sum.... ali ALI so golemi bukvi, mi puka filmo so 2 meseci zaveani koli pred kukja, nemoznost da gi kacam zamrznatite ugornici taka da cvrsto (vo momento) resif NA PROLET LADA NIVA DO 90 GODINA da go bem......... so plin i TERAAAAJ

PS

Samo da dopolnam - ovde ne gi spomnav sluzbenite koli koi pomalku ili povekje gi terv niz MK - Zastava 101, Mitshubishi galloper (dzip) Citroen Xanntia (full oprema - ali ocaj za na sneg) Renault Safrane (fenomenalno nesto - 3,0L, V6), kako i zacuduvacki brzo  i dinamicno Citroen AX 1,4D... kako i nekoi koli od pobliskata mi rodnina i drugari koi sum gi teral - Rover 620 Si, Daewoo Racer, Yugo 55, Opel kadett 1,3 (od postarite) Simka Talbot 1,6 Skoda Felicia 1,3 GLx, Renault 4 (ova e prikaska za sebe - tipot imase ugradeno dalecinsko palenje na ovoj krs od kola so senzor na menuvacot dali e vo ler!!!)



Изменето од Чорбаџија
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 22:10
Citroen Xanntia (full oprema - ali ocaj za na sneg) напиша Чопбаџија, е едно прашање зошто е очај за на снег?Каква беше вожњата затоа што е хидраулика.Мислам дека таков друг автомобил нема иако е излезен пред повеќе од 10 год.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 01:10

Taa kola e OK, i bese navistina so seta oprema, kozni sedista, klima, se na struja, Al bandasi.... ne bese nitu godina dena stara ali ona za na sneg - e pa vidov maka na pletvar i bev prinuden da se vratam, iako nemase mnogu sneg, nenadejen Aprilski sneg. Takvo nesto nemam videno, ne mozese da kaci ugornina koja bez problem ja kacuvaja drugi koli. A i po iskustvata na eden priatel koj ima dizel verzija i toj imase zabeleski na vozenjeto po sneg. A toa deka ima hidraulika, toa ne vlijae mnogu na dvizenjeto po snezni ili lizgavi patista, inaku so taja kola stignav (vo vremeto koga pletvar ne bese prosiren znaci nekoja 97/98 godina po suvo i soncevo vreme za 1 sat i 10 minuti od tablata Bitola do Tablata Skopje, no sepak "rekordot" go drzese na ista relacija edne moj tragicno vo soobrakjajka zaginat priatel koj toa go pomina so Renault 25  za tocno 55 minuti (do petrovec) a svedok mu bese edna mnogu znacajna politicka licnost (aktuelna) koj docnese na avionski let.

Nekolku pati se vozev so nego i ne mi bese seedno. drugiot neslaven rekord mu bese 3 kazni za brzo vozenje na relacija SK - BT, togas i jas bev so nego.

 

Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 15:50
Nemam kola,a bas sakam da imam!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 22:36
opel corsa
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 13:36
Fiat Panda.
 
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 16:54
Opel Astra karavan dizel, neviden e za prosetki i avanturi.Bagaznikot e super, koga ke gi spustis sedistata, trojca ( malku stisnati ) komotno spijat( normalno den,dva ) a i malce trosi ( se zavisi do nogata na soferot )
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2006 во 17:03
Лион и јас како што напишав возам опел ама вектра турбодизел,и стварно сум презадоволна,ем економична ем комоцијаThumbs Up
Кон врв
LivingDeadMan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LivingDeadMan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 10:08
brrrrmmm !!!!!
vozam honda accord koja em e brza em e komotna em sega ke ja tuniram..(up to 280hp).. no vsusnost  mojata prva kola koja seuste ja poseduvam e old tajmer Ford 17m od 1969 :) takva kola veke ne se pravi...ogromna komotna sigurna i ceka restavracija kon krajot ne letovo....e  koj ne vozel nekoja vakva siroka dolga i prostrana stara kola ne znae sto e filing...vozis i stanuvas edno so kolata....ludilo
Кон врв
Marck Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marck Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 23:46
BMW X5 proizvodstvo 2005
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 13:52
Auuu, moeto omilenooo!!! Bez zdiv ostanuvam koga ke go vidam... Thumbs Up
Кон врв
Mecence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mecence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 13:56
    Peugeot 206! Ama sakam BMW vo sekoja kombinacija samo teget da bide!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.