IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
Автор
Порака Обратен редослед
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:19
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Imas dva ....daj adresa kaj da gi pustam

еден гратис дека порачката е преку форум голема%20насмевка
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:18
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Imas dva ....daj adresa kaj da gi pustam

адреса позната на редакција бб газење%20од%20смеење
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:17
Imas dva ....daj adresa kaj da gi pustam
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:15
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Moon....zaden ili preden....da pustam po mail

као заден ми личи.........газење%20од%20смеење
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:11
Moon....zaden ili preden....da pustam po mail
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:10
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:


амортизер плачење
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:06

Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 00:16
Misli ....golemko si ..
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 00:11
Абе за продавање е друга работа. Да го стегнам здраво за да го потерам сега малце... повеќе од 50 евра нема да се дадат до регистрација... пошто немам....плазење

А мене ќе ме кошта само време и труд... Ама ако... не се ќе се потрошам ако поработам трошка...  Па ќе го врзам за некоја друга кола понатаму или некој мотор поголем од овај сегашниов.

Ко ќе дојди за свадба ќе спечалиме.... ако треба туѓина ќе ојмеголема%20насмевка
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 22:31
Ne frlaj pari na 101...Dete stedi ke ti trebaat pari za svadba

Se salam....Dzabe investicija...101 si e pak 101 ....i sto da mu pravis poveke od 500 evra nemozes da go dades , a kolku ke te kosta tebe ?? toa koj ke plati
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 22:27
Тоа е Лаки... 101=крпенициплазење Стално е така... нема што да се лажеме....
Абе правен е , не е нов... ама се има некој одтурено од давање пари во онај. Месеци нови, Кошовите назад се варени негде,а точка до точка фаќано, без простор меѓу варовите. Мене за така варење на аудиот ми бараа 12 000 за рака само плус плехови и праговиизненадување
Праговите се сменети ама не ми се допаѓа квалитетот. Од оние по 500ден нецинкуваните се... Под нив има ставено средни прагови за цврстина. Ги нема фабрички, а ретко кој има нерви да ги прави.
Исто така ми се бендиса патосот како е работен кај педеалите и внатрешните прагови. Ич не е оставано размах меѓу варовите...

Не ми се бендиса што профилите на прагови и сл се многу дебели и кедерите лесно можат да се откачат. И корозијата што била површинска не му е убаво средена па потплуснала бојата на некои места.
Другото генерално е ок. 
Само години ја имаат згазено и на некои од варените плехови на патосот имаше корозија па дури и на некои места кај рамената и трапот.

Стубовите не се лоши... 

Е сеа трапот назад само ме буни со тоа што има за варење, ама ај ќе го однесам ќе го средат...
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 01:23
samo vnimavaj 101 si e 101.... truli kosovi , stubovi na predni vrati .....i , aj da ne te baksuziram
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 01:19
да дада samo ne se otkazhuvaj ., tvoi race se krshele tvoi race volanot ke go drzhat ., zadovolstvoto ke bide tvoe
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 16:07
Така лежи пред куќа. Брусењето скоро сегде го завршив. Околу стаклата тоа што се гледа ,го средив.  Внатре по стубојте , оквирите на вратите, внатрешно на вратите кај што имаше површинска и тн.... сето тоа го средив.

Патосот внатрешно го поминав со прајмер црн за да не скапува од водата што влегува дури ми се изваени лимарските делој и кедерите...
Оквирите околу гепекот.... се гледа на сликава...



Надворешно со жолт кит ја поминав кај што имаше нерамнини... Добра работа е тоа што e удерна само на 2 места и тоа сосема малку. Назад во задното десно крило  кај месецот, и напред во лев чош. Лесно ја испеглав и сеа останува струње за финеси.



Uploaded with ImageShack.us

Овде имаше избиено површинска и морав да го китирам



Долу битумен комплетно.. кошови.. патос...



И останува кај што немам завршено со китирање останува, назад месецот да го досредам, една дупка во џебовите странично да средам и да се фатам за фарбање останува....

Тоа е тоа... голема%20насмевка




Изменето од volkswagen - 23.Јуни.2011 во 16:07
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,457 секунди.