IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Како да станеш админ на MAX серверите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаКако да станеш админ на MAX серверите?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Директен линк до овој коментар Тема: Како да станеш админ на MAX серверите?
    Испратена: 09.Март.2010 во 03:15
Огромната посетеност и големиот број на сервери од нас бара преголема контрола околу админите и секако потенцијалните админи која е невозможна.
Па поради тоа од неодамна како што знаете воведовме нова стратегија за доделување на админи на нашите сервери. Стратегијата има за цел да ги изедначи шансите за добивање на админ кај корисниците на серверите а воедно и контрола на постоечките админи. Одредени се супер админи во кои имаме потполна доверба и од нив очекуваме независност и објективност при донесувањето на одлуките за нов потенцијален админ и секако контролата врз постоечките админи.
Супер админите се лица кои волонтерно помагале и сеуште помагаат околу администрирањето на серверите, задолжени се за сите активности на серверите и секако од нив се очекува, во рамките на своите задачи, да сносат и лична одговорност за серверите.
Секој сервер има супер админ/и кој како што напоменав погоре е задолжен за сите активности на серверот од типот: нови админи,казни на постоечки админи,предлог измени на серверот итн...

Поради овој начин на работа правилата за станување на потенцијален админ ги диктираат супер админите, секој на својот сервер.

Но, да напоменеме дека основата за станување на потенцијален админ се следниве точки:

1. Играч кој што е редовен и е приметен на некој од серверите
2. Да е добар играч, да може и знае да препознае скилер од читер - значи да има претходно CS искуство... да не е новороденче во кантерот
3. Да не влага во расправии од тим играч-играч, играч-админ, да не псуе и сл.
4. Серверот го прифаќа за забава и дружење
5. Никогаш не користел ЧИТ и останати недозволени скрипти
6. Регистриран е на форум, на истиот не прави проблеми, не спамува и сл.
7. Да не бара админ, навалува да стане админ, да биде предложен како админ
8. Да не е под 18 год
9. Да не ги труете Figgy/oRc по пат на приватни пораки, во "не барање за админ на форум" се подразбира и не барање на админ кај Figgy/oRc на приватна порака. Секој кој што ќе побара на приватна порака нема да добие одговор!

Создавање на вредности - како тим!

Поздрав.
Кон врв
q1k Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Август.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2014 во 01:46
bi sakal da znam kako i kade da se prijavam za admin na nekoj server. gi ispolnuvam uslovite za admin, taka da sto e sledno da se napravi?

Изменето од q1k - 16.Август.2014 во 01:49
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2014 во 09:50
Тешко дека тука ќе најдеш информација за тоа како да станеш админ на мах арена серверите, не сум видел никој од нив со години тука да наврати.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.