IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Пештери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пештери

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Beautiful Lady Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beautiful Lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пештери
    Испратена: 02.Март.2010 во 17:55
Dali ke mozi nekoj da mi pomogni za ovaa tema posto ne mozam da najdam mn materijal a stvarno mi treba?
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 23:32
Еве ти од мене една дефиниција:
Пештера е дупка во некоја планина, рид или карпа во која има сталагмити и сталактити, а исто така и живеат лилјаци голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 01:13
evan ,...zaebantot.намигнување..zaboravi deka ima i ,...podvodni peshteri!....mislam ,...vlezot im e pod voda.голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2020 во 01:12

да не има некој доброволец за арпаџик имунизација, ви пречат непрочистени вакцини а имате закиселен лајфстаил, тогај тркнете по олдскул вакцина по локалните пештери, а може ќе ви се посреќи да фатите лиљак во мрежа и сред Ново Лисиче само оптегете ја меѓу дрва, квешчн ако се пренесува од лилјаци на лујџе сигурно полесно од лињак на лињак но чудно некако нема абер дали тоа е случај ...   а ако е така мислам после короната вакво селфи е поголем ризик и од бејсџампинг [1] што да кажат па кинезите кои по менија ги имаат [2][2]

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=344&PID=200758#200758Изменето од Zelenikovo - 03.Февруари.2020 во 01:16
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2020 во 23:44
Si videl ljiljak vo Novo Lisice ? изненадување

Ovoj na slikava da ne si ti ??? ѓавол
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2020 во 01:06

ги ловевме таму ко деца, у меѓу простор на маало и средсело, а тој лиљако над мене не сум јас :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.