IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Албанците масовно заминуват на печалба
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Албанците масовно заминуват на печалба

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 22:53
naj normalno e da se napusti ovoj pekol bez razlika na nacionalnata opredelba ,za obicniot covek ovdeka nema zivot ,posebno mladata generacia toa treba da go napravi naj hitno da im ja ostavime drzavata na vmro, sdsm .dui....na samonarecenite eksperti ,analiticari,raznorazni vladini i nevladini zdruzenia raznorazni agencii..............i mnogu drugi koj ja cicaat krvta i pota na ovoj narod bas sum sreken sto ova se slucuva -koga nekoj ke ja tresne glavata od sid
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 23:38
да apsolutno !аплауз
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
војникОТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
пешадија

Регистриран: 16.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај војникОТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 00:09
Originally posted by dalton dalton напиша:

naj normalno e da se napusti ovoj pekol bez razlika na nacionalnata opredelba ,za obicniot covek ovdeka nema zivot ,posebno mladata generacia toa treba da go napravi naj hitno da im ja ostavime drzavata na vmro, sdsm .dui....na samonarecenite eksperti ,analiticari,raznorazni vladini i nevladini zdruzenia raznorazni agencii..............i mnogu drugi koj ja cicaat krvta i pota na ovoj narod bas sum sreken sto ova se slucuva -koga nekoj ke ja tresne glavata od sid


Море, море, море..да не бев Македонец и да не живеев во Македонија, ќе си помислев дека живееш во најбедното место на Земјата.
Дали е пекол или не, зависи од тебе, кои очекувања ќе си ги поставиш, по кои принципи ќе живееш, кои вредности ќе ги почитуваш. Ако сакаш многу пари, да, ова е пекол за тебе. Нема пари. Немам ни јас. Ама мене повеќе ми значи тоа што Иван се ожени, Вања се ожени, доби и син, Мирко се ожени..тоа се тие работи кои изнудуваат насмевка кај мене.
Сигурно не е до толку бедно и со тебе, па да речеш дека живееш во пеколот. Знаеш каде е пеколот..онде, во Третиот свет.
А дали си размислил дека можеби баш поради фактот што државата им беше оставена на ВМРО, СДСМ, ДУИ, експертите, аналитичарите итн., баш тоа е причината за ситуацијата во државата?
Кој е несреќен нека си оди. Треба да си оди. Не е срамота тоа. Но поради неостварени соништа да плукате по земјата во која сте прооделе..нема никогаш да премолчам!
Сигурен сум дека не е до толку пекол..

Што се однесува до темата, би сакал да кажам мое мислење, дека теми од ваков тип не се издржливи, односно неколку дена по веста нема што повеќе да се каже..само една добронамерна сугестија, мое лично мислење.

Изменето од војникОТ - 02.Март.2010 во 00:13
Самопочитувањето, кое подразбира самосвест за тоа кој си и што си е најважно за самоопстанокот!-Јагнула П. Куновска
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 07:02
Зошто некој би имал против ова појава, не ми е јасно...
прво Европа без граници е желба на сите Европјани...
второ секој има право да бира каде сака да живеее, ако може се рабира...
и трето...
малку па и ние да им одиме на Белгијанците и да им објасниме дека ги кршат човековите права за слободен избор...
ма макар и за ова ситуација...
и последно, ме интересира, има некој точна бројка...???
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:21
"малку па и ние да им одиме на Белгијанците и да им објасниме дека ги кршат човековите права за слободен избор..."


....ete ti sega!изненадување nekoj shto ...ushte do vchera ne smeel ni da zucne slobodno,...sega na nekoj shto oduvek "prdel" kaj i koga saka,..ke mu soli pamet za ,...chovekovi prava!? смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:25
problemot e sto nema da im dadat azil.. i ke ni gi vratat nazadтагатагатага
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:27
Originally posted by dalton dalton напиша:

naj normalno e da se napusti ovoj pekol bez razlika na nacionalnata opredelba ,za obicniot covek ovdeka nema zivot ,posebno mladata generacia toa treba da go napravi naj hitno da im ja ostavime drzavata na vmro, sdsm .dui....na samonarecenite eksperti ,analiticari,raznorazni vladini i nevladini zdruzenia raznorazni agencii..............i mnogu drugi koj ja cicaat krvta i pota na ovoj narod bas sum sreken sto ova se slucuva -koga nekoj ke ja tresne glavata od sid
 
xzivotot e takov kakov sto ke si go napravisсреќа, ako ti e pekol "domata" togas... takov si si ja napravil... i ne si se trudel dovolnoсреќа
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:39
"Море, море, море..да не бев Македонец и да не живеев во Македонија, ќе си помислев дека живееш во најбедното место на Земјата. "

..ja odma i pomisliv na toa ,.,..deka i stvarno zivee tuka,...vo najbednoto mesto na svetot!

...nekoj se bukvalno sfakja!изненадување

inache ...i pekol e!....za povekjeto vo nea!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:44
Originally posted by brza brza напиша:

"Море, море, море..да не бев Македонец и да не живеев во Македонија, ќе си помислев дека живееш во најбедното место на Земјата. "

..ja odma i pomisliv na toa ,.,..deka i stvarno zivee tuka,...vo najbednoto mesto na svetot!

...nekoj se bukvalno sfakja!изненадување

inache ...i pekol e!....za povekjeto vo nea!
 
brza.. ne plukaj vo bunarot od koj pies vodaсреќа
a dokolku ne ti odgovara, vo bilo koj moment sloboden si da si najdes podobra opcijaголема%20насмевка dokolku ima za tebe podobra opcija...намигнување
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:55
...jas na primer i koga bi imal moznost da zaminam ne odam ...samo poradi faktot sto ne sakam da im ostavam prostor na skembarite,tranzi-novokomponirani-te bogatasi ,m.z....da se sirat tuka.. i ke im smetam vo sekoj cekor...голема%20насмевкаima da me gledaat dodeka se zivi....намигнување

Изменето од zagor - 02.Март.2010 во 11:02
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
војникОТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
пешадија

Регистриран: 16.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај војникОТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 20:31
Originally posted by zagor zagor напиша:

...jas na primer i koga bi imal moznost da zaminam ne odam ...samo poradi faktot sto ne sakam da im ostavam prostor na skembarite,tranzi-novokomponirani-te bogatasi ,m.z....da se sirat tuka.. i ke im smetam vo sekoj cekor...голема%20насмевкаima da me gledaat dodeka se zivi....намигнување


Абер дојде, Загор е жив!
Самопочитувањето, кое подразбира самосвест за тоа кој си и што си е најважно за самоопстанокот!-Јагнула П. Куновска
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 22:17
Originally posted by zagor zagor напиша:

...jas na primer i koga bi imal moznost da zaminam ne odam ...samo poradi faktot sto ne sakam da im ostavam prostor na skembarite,tranzi-novokomponirani-te bogatasi ,m.z....da se sirat tuka.. i ke im smetam vo sekoj cekor...голема%20насмевкаima da me gledaat dodeka se zivi....намигнување
 
Исто така мислев додека бев дваесетина години стар... Се додека не сфатив дека терањето инат не ми е во корист, и дека треба да го земам животот во сопствени раце. И онака на тие за кои што збориш ништо не им се накршува и вака и така.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 23:43
ich da ne mu se sekirate,..ke ni se vratat !...i toa pobogati !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 00:28
" Za zal " se vrakat nazad pecalbarite od Belgija
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,437 секунди.