IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - МОЌТА НА ЗБОРОВИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МОЌТА НА ЗБОРОВИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2017 во 01:46
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2018 во 20:42
И не само тоа, туку и говорот на телото.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2018 во 21:39
Зборовите немаат моќ ако нема со кој маабет да си направам. 🐵
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2018 во 04:30
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

DALI  TREBA  DA  GO  SLUSAME  SEKOJ  STO  ZBORUVA?


прилично интересно прашање кое мислам дека треба да стои на секој еден форум каде дебатирањето зависи од пристапот и на набљудуванот, но и од она што се набљудува! форумите денес сеуште се турлитава и зборовите архивирани така без критичност од ниту една страна се душепогубни ако се истурени од полуписмен чоек а со задни намери!

зошто го велам ова, можеби не треба никој да слушаме доколку не треба секој, но тогаш зошто потреба од форум т.е. дебата! значи ние имаме потреба или сакаме да слушаме некого, но дали изнесеното е точно тоа е друга работа, заради што битно е набљудувачот да има Став кој за нас Македонците е Православно Христијанство како основен Постулат во нашиот Живот кој се потпира на искуството т.е. добрата пракса на нашите предци како Живот во Подвиг заради Христа ... ова значи темелите ако ни се Христијански ние потем лесно се снаоѓаме во каква и ситуација да сме доведени бидејќи тоа не го правиме само со своја сила туку помогнати во овој Живот преку Христа ...

во ред е да се посочи од овој аспект што значи да бидеш Православен Христијанин а за да ви биде поразбирливо еве абер од претпоставувам Протестант со детективски бекграунд http://coldcasechristianity.com/2014/whats-the-difference-between-heresy-and-orthodoxy/
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2018 во 22:46
Викаат дека високите дрва чавките ги се**т 
 има ли разлика дали е чавка или славеј?

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2020 во 20:17
10 моќни цитати од Филип Петровски (фото) – Кумановски Муабети
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,324 секунди.