IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Домашни  миленичиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домашни миленичиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:39
И јас имав една црвена риба и ми умре...се убив од плачење и решив никогаш повеќе да не чувам милиниче...за да не ми умре пак!
 
А риба е идеално милениче: не мора да го “мочаш“ пред зграда, ни да чистиш после него, ниту ти смрди намештајот на животно.
 
А blueprayer мила, до сега не сум била во ниедна куќа каде се чуваат животни 9без разлика маче или куче), а да не мириса на нив, колку и да се пазат и чистат. Вие што чувате животни не може да го осетите тој мирис, а се осеќа неверојатно.
Veni Vidi Vici
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 17:02
мила те поканувам кај мене на гости и потоа чекам реплика голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
alek_messi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek_messi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 19:10
абе немам никакво домасно милениче ама би сакал едно куче
|<!> sTORMBRAKER|<!>
Кон врв
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 13:08
Jas imam kuce
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 04:28
Mojot macor se vika Vasko i mnogu e ubav трепкањеmalku e ostaren ima 4-5 godiniнамигнување i mn.mn.mn si go sakam љубовama i toj mene:)љубовљубов i da site macki od malovo gi izdruzi zosto e prekrasenсреќа
Life is beautiful
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 06:03
имам куче ама не го чувам дома туку на викендица голема%20насмевка
се вика сара и ептен е интелегентно...
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 11:52
И ја мноооооогу ги сакам животните а сум чувала мало кученце сега за жал веќе не чувам тагатагатага
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 20:26
Дечки моментално немам ама планирам аквариумот повторно да го активирам . . . намигнување
STRUGA
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 00:30
cuvam dve kucinja i edna macka-nekoj pogore napisa deka mirisa od kucinja i macinja vo stanot - zavisi kako se cuvaat: ako redovno se ceslaat,po setanjeto im se izmijat noze,redovno se kapat/vo zavisnost od rasata i godisnoto vreme/ problem nema a druga rabota e sto treba sekojdnevno cistenje od vlakna no i za toa ima traki ,spec.rakavici-sobiraci,cetki.
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 00:35
cuvanjeto ne e problem bidejki vzaemnata ljubov e golema,no razdelbata so niv posle poveke godini cuvanje koga ke se sluci"razdelbata" e mnogu bolna ,teska i najdobar lek e kupuvanje novo kuce ili mace ili da si zdomis seedno.ljubovta,grizata za milenice prodolzuva.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 10:52
Ги обожавам кучињата!Порано чував,но сега,откако се преселивме во станов едвам за нас има место,а не па и за милениче.Сепак не се откажувам од љубовта и од желбата за еден ден пак да си имам некое верно,слатко и весело кутренце
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 12:28
Jas imam macki i uzivam so niv. Neznam dalu bi mozela da se otkazam od site niv.
Imam edna macka ima 2 godini.
I dve macorcinja ednoto e sin na mackata a drugoto go najdov na ulica koga bese epten malo!

Sega ocekuvam prinova
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 16:30
jas imam ku4e i mnogu si go sakam

mnjkl
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 11:20
Jas cuvav kutre ama mi se razbole i umre sega pred nekoj den Zatoa veke definitivno se otkazuvam od cuvanje zivotni.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,215 секунди.