IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Ријана и се сврзано со неа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ријана и се сврзано со неа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ријана и се сврзано со неа
    Испратена: 16.Февруари.2010 во 13:05
   
 
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 13:07

Ријана доби прва секси улога во филм?

Во Холивуд се шушка дека Ријана ќе заигра покрај Самуел Л. Џексон во римејкот за филмот The Last Dragon од 1985 година. Ако приказната се покаже како вистинита тогаш ова ќе биде нејзина прва филмска улога.

Атрактивната пејачка во The Last Dragon нема да глуми било каква улога, туку таа ќе биде супер секси доминантна жена. Како што открива упатениот извор, Ријана била загрижена но и возбудена за своето прво филмско искуство. Наводно таа веќе почнала да посетува часови за глума, а со цел  убаво да се подготви за улогата посакала да посети и некој американски затвор.

Портпаролот на пејачката досега ги нема потврдено шпекулациите, но ниту пак ги има демантирано.

Што се однесува до визуелниот дел, Ријана нема да има потреба посебно да се подготви за доминантната улога бидејќи пејачката во последните видео спотовите покажа дека знае да игра лоша девојка. 

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 22:43
уште една префорсирана ѕвезда
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 00:51
Ништо посебно, лигаво поп-че... не е за мои уши...трепкање 
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:40
Ријана од слатко девојче, се трансформира во...лавица...
Истепана лавица.голема%20насмевка

Не ми се свиѓа стилот шо го носи. Премногу вулгарен, облеката делува како од секс шоп да ја купува...
Башка тетоважине и пирсовине по брадавиците...
Колку само се изменила...изненадување

Не ја слушам.трепкање

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 15:39
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Ријана од слатко девојче, се трансформира во...лавица...
Истепана лавица.голема%20насмевка

Не ми се свиѓа стилот шо го носи. Премногу вулгарен, облеката делува како од секс шоп да ја купува...
Башка тетоважине и пирсовине по брадавиците...
Колку само се изменила...изненадување

Не ја слушам.трепкање

good girl gone bad газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 21:28
Море...good girl gone bеаn... поише би одговарало...голема%20насмевкаголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 18:46
Ријана пријатно изненадена од новото момче

Ѕвездата на Los Angeles Dodgers, Мет Кемп ја изненади својата девојка, Ријана за нејзиниот 22-ри роденден со голема забава во Феникс. Ријана била изненадена од гестот на познатиот безбол играч, бидејќи очекувала мала забава со само неколку пријатели.

- Таа немаше поим за забавата што Мет ја подготвуваше за неа. Тој забавата ја планираше цел месец и сакаше неговото изненадување да биде невообичаено. На забавата имаше цвеќиња, пена во базенот, неколку шишиња старо виски, и храна која беше подготвена од познат кувар од Јамајка, изјави извор близок до двојката.

На роденденската забава во Феникс присуствувале 40-тина гости, вклучувајќи неколку пријатели на Ријана и соиграчи на Мет.

- Ријана беше многу среќна и изненадена. Кемп не застана со изненадувањата. Тој имаше купено торта, а за роденденски поклон Ријана добила дијамантска огрлица, откри изворот.


да
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 13:46
Ријана од фановите побара помош за името на нејзиниот парфем

Убавицата од Барбадос, најпознатата млада пејачка Ријана, наскоро планира да лансира свој парфем, но не знае како да го нарече, па затоа од своите фанови побара помош.

Ријана прво планираше мирисната нота со нејзиниот потпис да го нарече „ Рута 22“, но се откажа од таа идеја бидејќи не и изгледаше доволно интересно.

-Учествував во изборот на мирисните ноти бидејќи сакам дамите со мојот парфемот да се чувствуваат посакувано и секси. Тоа го постигнавме и сега треба само да го смислиме вистинското име за парфемот, изјави Ријана.

Своите предлози, фановите на Ријана можат да ги остават на нејзиниот официјален сајт.

Засега не е познато каква награда ќе добие нејзиниот фан, чиј предлог ќе се прифати за официјално име на парфемот.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 13:47
Незаборавен перформанс на Ријана

Со неверојатната сценографија и незаборавен перформанс, Ријана ги одбележи Echo Awards кои синоќа се одржаа во Palais em Funkturn во Берлин.

Убавицата од Барбадос го замени својот прекрасен зелен фустан со тесно боди кое предизвика воздишки во публиката за време на интерпретацијата на хитот Rude Boy.

Настапот дојде откако Ријана го сруши рекордот на Billboard листата со успешниот сингл Rude Boy кој успеа да влезе во најдобрите десет и го зазема осмото место. Таа со ова го доби четиринаесеттиот Hot 100 хит и сега е првиот женски музички артисти кој има најмногу песни меѓу Top 10 на Billboard листата во последната декада.

< = =text/ ="http://www.idividi.com.mk/js/jquery-latest.pack.js"> < = =text/ ="http://www.idividi.com.mk/js/jquery.light.js"> $(document).ready(function(){$(".lightbox").lightbox();});
Кон врв
moni34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 559
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moni34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 15:53
Emil izgleda ja obozavas Riana isto kako i kerka mi ,iskreno jas samo ja slusam koga ona ke pusti glasno
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:30
Зголемено обезбедувањето на Ријана поради жешките писма

Тимот на Ријана го зголеми обезбедувањето на позната пејачка после „жешките“ писма од мистериозен обожавател.

Момчето на убавицата од Барбадос, Мет Кемп бил „шокиран“ од писмата.

- Мет побарал од тимот на Ријана посебно да внимаваат на пејачката особено откако ги добила двете жешки писма, вели извор близок до двојката.

- И нејзините пријатели се загрижени поради целата ситуација. Минатата недела кога вечераа во шпанскиот ресторан во западен Холивуд, со часови зборуваа за тоа. Тие се навистина загрижени и се плашат работите со овој маж да не излезат од контрола, вели истиот извор.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 18:52
Најновиот хит на Ријана дада 
 
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 21:48
Tonight
I'mma let you be the captain (дац соу кул смешен)
Tonight
I'mma let you do your thing, yeah (се мисли на ова
, нели? )
Tonight
I'mma let you be a rider (ама каубојско каубој)
Giddy up
Giddy up
Giddy up, babe

Tonight
I'mma let it be fire (дац хот смешен)
Tonight
I'mma let you take me higher (се мисли на оргазам? збунетост)
Tonight
Baby we can get it on, yeah
we can get it on, yeah

Come here rude boy, boy
Can you get it up
Come here rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it
Love me, love me

Tonight
I'mma give it to you harder (појака ерекција или она ќе биде полоша? збунетост)
Tonight
I'mma turn your body out
Relax
Let me do it how I wanna
If you got it
I need it
And I'mma put it down

Buckle up
I'mma give it to you stronger
Hands up
We can go a little longer (смешен)
Tonight
I'mma get a little crazy
Get a little crazy, baby



I like the way you touch me there (каде? кај перса? голема%20насмевка)
I like the way you pull my hair (садо мазо? збунетост)
Babe, if I don't feel it I ain't faking
No, no

I like when you tell me kiss it there
I like when you tell me move it there

So giddy up
Time to giddy up
You say you're a rude boy
Show me what you got now

Come here right now

Да се преведе, текстот би бил ко од некоја турбо блгарска песна. голема%20насмевка

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.