IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Калабиќ - четници .
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Калабиќ - четници .

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
eptendosadno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Никола Калабиќ - четници .
    Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:40
Никола Калабиќ (роден на 20 декември, 1906. година Подновље, Дервента, Австро-Унгарија - веројатно 1946. година, СФР Југославија) беше главниот катастарската управа во Ваљево и резервни југословенската војска инженер полковник во Кралство на Југославија. За време на Втората светска војна беше командант на Горската гарда на југословенската армија во татковина.Изменето од eptendosadno - 15.Февруари.2010 во 23:43
Дали говорот во Пиринска обогатен со бугаризми е македонски дијалект ?
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:52
Како да си преведувал со Google translate
Zero Tolerance For Silence
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 00:57
И што е важен овој за Македонската историја
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
eptendosadno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 13:43
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

И што е важен овој за Македонската историја


Што знам , најди му место .
Смести го во втора светска војна , кај Чича , ваш проблем .
Дали говорот во Пиринска обогатен со бугаризми е македонски дијалект ?
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 14:48
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

И што е важен овој за Македонската историја


Мунгосе, подфорумот е историја, а не македонска историја.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 19:17
Македон јас не прашувам зошто е на форумот и не поставив прашање што бара тука.Прашањето е дали овој лик има врска со македонската историја.

Не знам каде гледаш проблем.

Ептендосадно дали овој лик имал врска со некој македонски лик или со нашата земја?
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 19:35
Чоли, сега пред малку ти пројде суспензијата!
Не анализирај други ликови, како што тие не те анализираат тебе. Не е должен еptendosadno тебе да ти полага сметки за причината поради која тој е на форумот!

П.С. Лични разговори се водат преку лични пораки!

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 23:07
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

И што е важен овој за Македонската историја

Voopsto ne e vazen. Se nadevam si zadovolen so odgovorot.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 23:57
Не е проблемот дали е важен или не туку во прво изнесениот текст нема ништо за него во врска со Македонија,па моето брашање беше дали има нешто направено за Македонија или во Македонија?

Изменето од mungos80 - 17.Февруари.2010 во 23:58
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 07:43
A zosto mislis deka se se vrti okolu MK. Ili pak ova e MK forum i treba da se govori samo za nesto sto e povrzano so MK. Stvarno ne te razbiram.
boromir postavi odlicni temi, steta e da se rasipuvaat, samo moze da se nauci nesto poveke
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:36
Алоо и по сто ти пат што знаете за овој освен оние почетни две реченици??????????????????
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 07:46
Mungos,

Ovoj ne e tolku vazen ni za cetnickoto dvizenje vo bivsa JU niti za bilo sto.
A so ogled na negovoto predavstvo za da si go spasi sopstveniot gs koe pomognalo komunjarite da se dokopaat do Draza, togas pak epten ne e vazen.
Ne znam i zosto e postaven na forumot.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.