IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - BEYONCE.......
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

BEYONCE.......

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: BEYONCE.......
    Испратена: 10.Февруари.2010 во 17:42
http://www.babble.com/CS/blogs/famecrawler/2009/05/beyonce-babies-pregnant-jay-z.jpghttp://filer.livinginperu.com/isabel2/beyonce_sit.jpg

SVE  ZA BIJONSE.................SLIKI .................LINK..................NOVITETI......!!!
Изменето од bijonse1 - 11.Февруари.2010 во 17:02
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 19:02
Алиша и Бијонсе снимаат спот во Рио де Жанеиро

Алиша Кис и апсолутната победничка на овогодинешните Grammy награди Бијонсе, снимаат видео запис за песната "Put It In a Love Song" во Рио де Жанеиро.

- Двете популарни пејачки снимаат спот за дуетот за нумерата "Put It In a Love Song", за неодамна објавениот албум на Алиша Кис "The Element of Freedom", изјави портпаролката на компанија RCA Music Group, Sheri Ladner.

 

Во вторникот бразилската национална телевизија ги прикажа пејачките како пеат пред камери во населбата Моро да Косеисао.
 

Алиша Кис претходно снимаше видео - спот во најсиромашната населба во Рио, населбата Дона Марта, која стана светски позната откако Мајкл Џексон во 1996 година таму го снима спот за песната "They Don't Care About Us".

 

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:06
http://www.sojones.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/04/beyonce-red-carpet-glam3.jpghttp://www.squawkradio.com/images/uploads/beyonce_knowles200.jpg

На разиграната Бијонсе тешко е да се одолее, па дури и за оние кои сеуште се во пелени. Повеќе од...

очигледно е дека разиграното бебе Кори.....

е воодушевено од играчките вештини додека го следи спотот "Single Ladies".

Малку мрдање со газето и главата, истегнување по некоја нога...... чучнување и многу денсање - е најкраткиот опис за новиот "YouTube" хит..........да
Изменето од bijonse1 - 12.Февруари.2010 во 21:02
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:09
http://www.bagsnob.com/beyonce.jpghttp://cm1.theinsider.com/media/0/53/79/beyonce-back.0.0.0x0.385x600.jpeghttp://i.thisislondon.co.uk/i/pix/2007/02/beyonce_243x391.jpg

Бијонсе беше главна атракција, откако за прв пат јавно се појави со својот венчален прстен на црвениот килим на Fashion Rocks во Radio City Music Hall, Њујорк.
Младата пејачка, која во април тајно се вечна со раперот Џеј Зи, заблеска со својот 18 каратен дијамантски прстен од Лораин Шварц, кој вели дека прстенот чинел 5.000.000 долари.
Ниеден од нив не ја потврди венчавката, но последните недели помалата сестра на Бијонсе, во интервјуата го нарекува Џеј Зи нејзин зет..............среќа

Изменето од bijonse1 - 12.Февруари.2010 во 21:00
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:11
http://images.teamsugar.com/files/usr/1/15111/BEYONCE-GOOD.jpghttp://images.mirror.co.uk/upl/m3/feb2007/4/9/FD54DCD2-0563-6C26-3D58E9F23DCEF38B.jpg

Изменето од bijonse1 - 11.Февруари.2010 во 17:13
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:14
http://www.red-carpet-dress.com/wp-content/uploads/2009/03/img2-beyonce.jpghttp://z.about.com/d/fashion/1/0/Y/e/2/beyonce.JPG
Бијонсе Ноулс (28) на својот нов парфем му го дала името на своето алтер-его „Саша Фирс“........ Меѓутоа, компанијата „Аберкромби & Фич“ се побунила, бидејќи веќе постои парфем „Фирс“ во нивната понуда.
Пејачката веќе го рекламирала парфемот „Дајмондс“ на Џорџо Армани и „Тру стар“ на Томи Хилфигер.
Интересно е тоа што Бијонсе уште одамна изјавила дека „никогаш не носи парфем“, бидејќи на себе го сака само мирисот на лосион за бебе. Изгледа дека милионските договори со производителите на парфеми и го промениле мислењето............хи,%20хи...

Нејзиниот нов парфем ќе го произведува компанијата „Коти“ која веќе ги лансираше парфемите на Кајли Моног, Џенифер Лопез, Дејвид и Викторија Бекам и други. Претставниците на „Коти“ веќе најавиле дека ќе го променат името на парфемот, за да избегнат тужба.......голема%20насмевкаИзменето од bijonse1 - 12.Февруари.2010 во 20:57
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:18
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:20
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:47
Може и коментари на темава, мислам... нема да правиме сликовница нели? трепкање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 17:47
Бионсе 
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 23:06
Бијонсе си напраи кариера, си напраи пара, си окепа богат маж...
Фино...

Не и ја слушам музиката...
Досадна и безвезе за мене.трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:11
%20title=%20title=

Од четири номинации на "MTV Europe" Бијонсе собра дури три, додека U2 приреди незаборавна свирка по повод 20 години
од падот на Берлинскиот ѕид...........

На овогодинешните доделувања убедливо триумфираше Бијонсе......

која освен за најдобар женски изведувач ......

беше наградена за најдобра нумера (Halo).......

најдобро видео за спотот на "Single Ladies"......аплаузИзменето од bijonse1 - 12.Февруари.2010 во 20:36
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:18
http://images.fanpop.com/images/image_uploads/Beyonce-beyonce-230799_1024_768.jpghttp://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00391/Beyonce_Knowles_200_391180a.jpg


Довoлно е да се каже името Бијонси и веќе сите знаат за кого станува збор , нејзината убавина, шарм и грациозност како и позната по своите вокални и актерски способнисти ја освои публиката ширум светот. Родена е на
04.09.1981година, во Хјустон Тексас,а почнала да настапува на седумгодишна возраст. Одела на часови по танцување и пеела во црковен хор . Во 1990г. заедно со нејзината братучетка Кели Роуланд и Мишел Вилијам ја формираа најпопуларната RNB група Дестинис Чајлд или деца на судбината. Се до 2002год. успеаа да продадат 33 милиони албуми и да соберат еден куп награди. Во 2001 год. трите членки на групата решија да се посветат на своите соло кариери од кои Бијонси доживеа најголем успех. Беше прогласена за прва афроамериканска и втора жена што ја добила наградата за поптекстописец, Нејзиниот прв сингл како соло изведувач е Work it out. Соработката со Џеј-Зи продолжи со нејзиниот сингл Crazu in love,де*и албумот кој се појави во јуни 2003год. кој беше реализиран во соработка со Шон Пол , Мис Елиот и Биг Бој од Ауткаст кој со метеорска брзина ги освои поп-листите и покажа дека Бијонсе е родена по среќна ѕвезда и има верна публика. Покрај неколкуте филмски улоги се прослави и со музиката за филмовите како Чарлиевите Анѓели , Лоши момци 2 и Ромео мора да умре. За себе вели:"Кога сум на сцена јас сум дива , но кога не настапувам го оставам сето тоа зад себе. Јас ви гарантирам дека мајка ми би ме заклучила се додека не се вратам назад на земјата ако се однесував како дива во реалноста" По цели пет години од последниот заеднички настап на девојките од групата Дестинис Чајлд повторно се заедно Бијонси , Кели и Мишел го изведоа и својот прв сингл Lose my breath и Soldier кои се наоѓат на врвот на топ-листите а веќе е излезен на продажба нивниот нов албум..............даИзменето од bijonse1 - 14.Февруари.2010 во 19:27
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:21
%20title=%20title=

Светски популарната пејачка Бијонсе Ноулс изјави дека нејзиниот сопруг и рапер Џеј-Зи е единствениот со кој имала сексуални односи.
Една од најатрактивните пејачки на денешницата призна дека не ја чувала невиноста до бракот, кој се случи минатата година, но дека нејзиниот избраник е прв и единствен.....губитник
„Среќна сум поради тој факт. Понекогаш се смеам на написите во весниците во кои ме поврзуваат со различни мажи. Јас сум среќна со мојот сопруг, тој е единствен“, изјави Бијонсе.
Бијонсе и Џеј-Зи ја започнаа врската во 2001 година, а лани ја крунисаа со брак...............даИзменето од bijonse1 - 12.Февруари.2010 во 20:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.