IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - BEYONCE.......
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

BEYONCE.......

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 19:16
Осудија Бијонсе и Лејди Гага поради Бугарин 
 
Минхенскиот суд одлучи дека  бугарскиот студент Искрен Лозанов бил ограбен и забрани емитувањето на клипот "Видео фон" на територијата на цела Германија.

Во него попзвездата Бијонсе Ноулс носи тоалет, кој многу личи на творба на бугарскиот дизајнер, навикано "Ден и ноќ".

Прават се рачуни издателот "Сони мјузик" да биде натеран да не пушта песната во ефир во целиот германски мизикален  свет, рече вчера пред "Труд" Искрен.

Со моделот тој освои минатата година бугарскиот круг на натпреварот на "Триумф", а на меѓународниот финале излезе втори. Комплетот неговата долна облека, инспириран од Пикасо, беше претставен од супермодел Џордан Ден.
 
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 14:17
Како изгледа Бијонсе наутро?

Конечно во јавноста излезе вистинскиот изглед на Бијонсе. Британскиот таблоид The Sun успеа да ја улови популарната пејачка на балконот на еден хотел во Рио, облечена во пижами. Бијонсе веќе неколку дена се наоѓа во Бразил каде се подготвува за турнејата низ Јужна Америка.

- Сигурно сите се прашувате како изгледаат познатите ѕвезди наутро. Верувајте дека тие не изгледаат толку убаво како што ги замислуваме. Нивниот изглед на црвениот тепих лаже. Тоа морате да си го запомните. Познатите ѕвезди изгледаат исто како нас. Еве ја Бијонсе. Дали гледате некоја разлика помеѓу нејзиниот изглед рано наутро и вашиот. Сигурно дека не, изјави репортерот на The Sun.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 00:13
Лејди Гага и Бијонсе се разголија во новиот видео спот

Додека вистинските фанови на Lady Gaga и Бијонсе ги одбрројуваат часовите до премиерата на нивниот нов спот за песната Telephone, ние ви нудиме неколку атрактивни фотографии од снимањето на видеото.

Во пресрет на излегувањето на видео материјалот Lady Gaga ги загреа обожавателите објавувајќи фотографии од спотот на Twitter, на кои „стратешките“ делови од телото и се прикриени со полициска лента.

Сепак, освен фотографии од атрактивната Gaga, можеме да се воодушевуваме и на Бијонсе, која воопшто не заостанува во голотијата во однос на нејзината колешка.

Во Холивуд се шушка дека спотот не е само празни атрактивни кадри, туку во него се обработува цела приказна. Според информациите, Lady Gaga е в затвор, а Бијонсе се труди да и помогне за да избега. Целото видео е инспирирано од познатиот режисер Квентин Тарантино.

Ова не е прво видео на Бијонсе и Gaga, тие во ноември промовираа спот за песната Video Phone.


Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 14:20
Beyonce Knowls е прекрасна девојка, високо-талентирана и физички повеќе од атрактивна.
Таа е толку популарна што низ годините насобра толкаво богатство, што од концерти, албуми, реклами, филмови во САД таа е бренд за себе.
Уште во раните денови на Destiny's Child таа се одвојуваше од останатите членки на групата иако и тие се супер женски.
Последниов спот со Лејди Га-Га е врвно уметничко достигнување на филмската индустрија и е неверојатен, малку сцените се повеќе од контроверзни и нападни, но ефектот е моќен какви и реакции да предизвикува.
Ја сакам Бијонсе и ми се допаѓа и како актерка.
Женската е Топљубов
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 21:42

Бијонси стана една од најголемите модни икони во последниве неколку години. Секогаш изгледа совршено добро........ нејзините пет модни тајни се....

Модни додатоци
-Не се чувствувам целосно облечена ако немам обетки, а посебно слабост ми се масивните обетки. Приватно, не сакам прстени и белегзии, но ги носам често на црвениот килим.

Дизајнери
-Мои фаворити се сега веќе покојниот Александар Мекквин и Жан Пол Готие. Нивната облека е женствена, сексапилна и модерна.

Мои фаворити
-Шарлиз Терон, Хали Бери, Шер и Дијана Рос - женствени, елегантни и префинети.

Стилот може да се менува
-Додека растев изгледав како момче. Кога почнав да пеам сакав да бидам како Тина Тарнер. Секогаш замислував како ќе изгледам кога ќе пораснам.

Секоја прилика има свој кодекс

-Во приватниот живот сум конзервативна личност, но секогаш средена. Научете да уживате во модата и да ја комбинирате за секоја прилика.

........вели Бијонсето да

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 11:56

Бијонсе е бремена!?

 
RnB ѕвездата Бијонсе и нејзиниот сопруг Jay Z очекуваат бебе, пишуваат американските таблоиди.

 

Иако потпаролот на славниот пар сеуште не даде изјава по повод оваа вест, американските таблоиди „од добро известени извори блиски на парот„ дознаа дека Бијонсе наскоро ќе стане мајка.

„Бијонсе се чувствува добро, малку повеќе се одмара, но ќе продолжи со работа и во текот на бременоста„, рече неименуван извор близок на пејачката, а пишува Media TakeOut.

Веста за бременоста за пејачката излезе во јавноста два дена откако е објавено дека нејзиниот татко доби ќерка со својата љубовница.Изменето од емил - 26.Март.2010 во 11:56
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 17:37
         

%20
Изменето од bijonse1 - 19.Мај.2010 во 17:37
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 17:45
http://antikorupcija.kirilica.com.mk/userfiles/image/09.11.2009/beyonce-1-250.jpg            http://www.sekojden.com.mk/sliki/X/20090114150028.jpg        http://antikorupcija.kirilica.com.mk/userfiles/image/09.11.2009/beyonce-2-250.jpg

Изменето од bijonse1 - 19.Мај.2010 во 17:46
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2010 во 23:20
Абе темава сварно стана сликовница...

_____

Баш и ја причув новата песна Why don't you love me и можам да кажам дека текстот е баш интересен. голема%20насмевка
Пази сад:

Now, now, now, honey
You better sit down and look around
Cause you must've bumped yo' head
And I love you enough to talk some
sense back into you, baby
I'd hate to see you come home, me the kids
And the dog is gone
Check my credentials...
I give you everything you want
everything you need
Even your friends say I'm a good woman
All I need to know is why?

Why don't you love me?
Tell me, baby, why don't you love me
When I make me so damn easy to love?
And why don't you need me?
Tell me, baby, why don't you need me
When I make me so damn easy to need?

I got beauty, I got class
I got style, and I got ass
And you don't even care to care Looka here
I even put money in the bank account
[ Find more Lyrics at www.mp3lyrics.org/KjJJ ]
Don't have to ask no one to help me out
You don't even notice that

Why don't you love me?
Tell me, baby, why don't you love me
When I make me so damn easy to love?
Why don't you need me?
Tell me, baby, why don't you need me
When I make me so damn easy to need?

I got beauty, I got heart
Keep my head in them books, I'm sharp
But you don't care to know I'm smart
Now, now now now now now now
I got moves in your bedroom
Keep you happy with the nasty things I do
But you don't seem to be in tune Ooh.....

Why don't you love me?
Tell me, baby, why don't you love me
When I make me so damn easy to love?
Why don't you need me?
Tell me, baby, why don't you need me
When I make me so damn easy to need?

There's nothing not to love about me
No, no, there's nothing not to love about me I'm lovely
There's nothing not to need about me
No, no, there's nothing not to need about me
Maybe you're just not the one
Or maybe you're just plain....... DUMB
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16456
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2010 во 13:32
Фитнесот на Бијонсе.....

Бијонсе обожава да танцува. Тоа е еден од многуте начини на кои таа го одржува своето тело. Таа исто така практикува да трча надвор или на патека за трчање и крева тегови со мала тежина.....она вели...

...,,Вежбам 5 пати неделно. Станувам наутро околу 8.30 и појадувам житарици. Откако ќе помине малку време, трчам половина или еден час и потоа вежбам со тегови околу 45 минути.Еднаш неделно таа оди на часови за јога......она вели

....,,Секој пат кога ќе одам на час по јога, ми се плаче. Не знам дали ова се случува поради тоа што е толку релаксирачки или затоа што на крајот на часот твоето тело може да прави нешта што не ги можеше на почетокот, па чувствуваш дека нешто си постигнала. Делува како терапија....,,

Ова може да ви потврди дека телото што го гледате на сликите или снимките од Бијонсе не е „дар од природата“, а во него младата пејачка вложува многу време и напор......ухИзменето од bijonse1 - 21.Мај.2010 во 13:41
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2010 во 16:05
плазење


Изменето од Анастеа - 23.Мај.2010 во 12:44
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 22:46
long live heavy metalica голема%20насмевка

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 22:47
inaku bionse ima najdobri kukovi na svet
samo za drvenje EEEEEEEEEEEJплазење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ka-ching Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ka-ching Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 17:15
Ајде.... кој ја слиша Бејонсе и Кој што мисли за неа :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.