IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Раскажете некој филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раскажете некој филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 23:45
Originally posted by anakin anakin напиша:

I OD TARANTINO, SHO E MNOGU MNOGU E, NITU NA MONTY PAJTON NE BI MU TEKNALO TAKA DA JA PROSERE ISTORIJATA 


Тарантино му е внук од сестра на Чак Норис?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 23:47
malku verojanto zvuciплазење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 23:57
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 07:53
големо%20гушкањебакнеж
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 15:33
1001 nokjhttp://i.ytimg.com/vi/yMxsJDgtjOo/0.jpg

e turska serija vo koja edna Sheherezada se vraboti u filma Binjapi kade gazdata Onur i pobaral za 150 000 dolari i taa mu dala pa se kaat cela serija

 toj Onur ima drugar Kerem koj legnuval cuci na svojot brod sekoja vecer i toj se zaljubil vo taa Sheherezada ama taa ne go vrtela ni 2 posto odi se zacopa vo toj so i platil

e toj Kerem ima brat Burak koj prvo odel so setrata na zenskata, sega zenata na negoviot brat da bide vo familijata  i posle toa mu bilo malku pa ja zemal sestra na negoviot brat ama ne bese toa incest oti toj kerem ne mu e brat nego bratced

Sherezeda imala porano maz koj pogina i ostavil dete so se vika Kaan
i stalno mu veli --Kaan izedi go jajceto, znaci Kaan ne ljubi jajca

a i toj nejziniot Onur ima od porano kjerka so bivsata koja isto pogina vo soobrakjaka i sega se 4 tiri u familija u kompletu

sekoj od niv ima brdo sluginki pa da gi navedam po neazbucen red Firdens, Ajshe, i ne mi teknuje sea................

od druga strana Sheherezada ima svekor, bivs, Burhan i svakriva Nadidan koi imaat lud sin Ali Kenef koj ne znae so saka ama saka da se zeni na sekoe poluvreme

i taka zenejki se nema vise koja da zeme  pa sega pak saka so svojata prva zena Fusun

a taa mu nabi rogovi na glava na Alija so slikarot Selim a na Selim mu nabi nozici u grb
bolje rogovi nego nozici

ete taka Kerem ima brat koj ja zemal negova sestra Sezem i si ziveat srekjno ama majka mu na Burak Seval ne go saka sega svojot sin a go saka brat mu Kerem koj ne e nejzin sin oti toj zemal druga zena a ne svoja sestra
use toa FALESE

SERIJATA E NOOOOOOOOOOGU DOBRA, ama trebit da se zapamtat mnogu turski iminja oti se slucuje vo stambol

neznam kako kje zavrsi ama me interesira dali kje se igradat kulite vo dubaj




Изменето од anakin - 08.Мај.2010 во 21:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 15:44
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 15:50
смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 20:27
Jas najubav film sho go gledashe beshe 'noj koga na bratmu mu ja skrsija kichmata.Pa toj posle otide' kaj 'noj starkata i vezbashe vezbashe.....se navezba i ojde na site im gi skrshi kichmite kako na bratmu sho mu ja skrshija kichmata...razbirasголема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 21:56
daaaaaaaaaaaa be toj so CACKO голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 17:18
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 17:57
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:



изненадување  dosadno ? тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 22:07
Me nema mene...голема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 23:35
....


Изменето од connected - 19.Јуни.2010 во 12:19
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 22:48
http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2009/12/The-Book-of-Eli-Poster.jpg




Дензел Вашингтон нема промашено ниту еден единствен филм, ама со овој дури претера во надминувањето на себеси како глумец.
проклето добар филм, за Дензел нема ни да пишувам, кој не го гледал филмот да му биде мака.
гледајќи го филмот, незнаев дали на момент гледам некој модерен вестерн филм со каубојци и шерифи или пак (пост) апокалиптичен филм со библиски мотиви.
но тоа не е важно,  важно е тоа што овој ангел чувар со примеси на каубоец успеа да ја однесе книгата до вистинското место, и тоа директно од неговото срце.
 
одамна не сум уживала во ваков добар филм, со еден збор, супер! да
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.