IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Раскажете некој филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раскажете некој филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 20:47
Originally posted by anakin anakin напиша:

e sega nekoe naravoucenje od filmot

ne mi teknuva pa kje vi kazam eden vic
padnal zajak vo dupka i proagja lisica, ja turila opaskata vo dupkata i zajakot se ispentari gore
utredenta padnala lisicata vo dupaka, proagja zajakot i ja turi opaskata vo dupakta , no dzabe, lisicata nikako da ja dofati
i taka zajakot si zaminal i pak se vratil so Jeep Ciroki, ja pustil sajlata dolu i so motorce ja izlekol lisicata od dupkata
naravoucenje od vicot i mozebi i od filmot e
NE E KOLKU VAZNO KAKVA VI E OPASKATA, POBITNO E KAKVA KOLA VOZITE

  и од мене едно да
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 21:01
http://taguelisa.files.wordpress.com/2009/11/the-blind-side_290.jpg

Интересно филмче, во кое има фудбал, школо, деца....многу банални работи, но пред се е филм за емотивци, за луѓе кои понекогаш се разочаруваат од другите луѓе и за сите кои ќе се пронајдат во филмот. Филмчето ќе ве предомисли и ќе ве потсети дека сепак постојат добри луѓе и дека не се сите исти.трепкање
..и така, во филмот има еден Мајк, Биг Мајк, кој уствари и постои навистинаголема%20насмевка и по него е направен филмот.
Во филмот исто така се работи за потенцијалот како особина, како да го искористите но и како да го испровоцирате кај другите.

Навистина не е лоша идеја да го гледате филмчето но и да се запрашате понекогаш како Мајк: I look and I see white eveywhere. White walls, white floors and a lot of white people. The teachers do not know , I have no idea of anything they are talking about. I do not want to listen to anyone especially the teachers. They are giving homeworks and expecting me to do the problems on my own. I have never done homework in my life. I go to the bathroom and look in the mirror and say " this is not MIcheal Oher."

...дали работите и живеете со вашиот максимален потенцијал?голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 16:02
Си било едно семејство од маџ, жена и дете... жената, како и сите жени си пишувала дневник, ама таму пишала нешто лошо за мањ и (неможев да прочитам што пошто на кинески се буквите)... случајно мажот го наоѓа дневникот и чита се, а у истиот момент доаѓа и жената... мажот од нервоза и го криши вратот за жената, а се тоа го гледа и детето, па мажот го дави детето во када... а после мажот се самоубива... е сеа они ко да живеат незнам што им е фората, цели се бели и убиваат... се појавуваат од нигде и убиваат... е сеа таа фамилија живеела во една зграда, а газдата на зградата има ќерка. сеа ќеркава со нејзиниот дечко оди у станот на „тоа семејство“ и знаете што праат ... заради тоа духовите сакаат да се одмаздат. у филмов има неколку страшни сцени коа убиваат тие белите ... на крајот на филмот се испаубиваат скоро сите и останува само едно девојче и таа ќерката   

не е лошо филмчево а не е ни многу страшно... го препорачувам на сите


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:36
aj ne gi brisi postoite bre MODERATOR тага





http://matradit.files.wordpress.com/2009/03/taken_movie_poster.jpg

Аmericka teshka akcija od tipot eden protiv site a site zanikade.

eden penzionisan agent na CIA, go glumel toj QuajGon dzedaj, od vujce Sem ( jas pojma nemam koj e toj no cesto go spomuvaat po filmoite) se preselil vo blizina na svojata 17 godisna kjerka i bivsa zena koja se premazi za tezok bogatas i e puna ko brod , demek da ja gleda kjerkata, kasno mu teknalo

raboti po nekogas kako toj bodigard za poznati pevci i odednaska kjerkamu saka da patuva vo Pariz i i treba napismeno dozvola od tate

tate e malku tova paranoicen i nejke da i dade, no drz nedaj taka 10 minuti od filmot na kraj i dozvolil pod uslov deka kje mu zivka na mobilen sekoj pola saat

kjerkamu so drugarkata bile kidnapirani od albanezi sred Pariz i vo toj momet taa razgovarala so tate i tate se slusnal i duri razgovaral so toj Leka, i mu veli, PUSTI MI JA KJERKATA INAKU DOAGJAM U EVROPU I KJE VE NAPRAM TULJUMBI

Leka mu odgovoril na engleski FAK JU. i taka tate pribral sekakvi napravicki od CIA i trgnal u Franciju prvo da ja najde kjerkata a vtoro da gi napravi tuljumbi

e vo Pariz pocnal da navleguva vo trgovija so devojki i kako se namaluva rastojanie megju negovata kjerka i nego, taka se zgolemuva broj na mrtvi negativci

u edna kujka polna so 30 tina albanski mafijasi si vlegol non salantno gi ispotepal site za nekoi 57 sekundi i go namalil evropskiot kriminal za 3 %, no kjerkamu bila epten roba za preprodavanje i taman da go fati toj posleden sto ja kupil, kje ispadnese deka toj ne bil posleden nego pretposleden

so povekje trgovci ja kupuvale, to povekje mrtvi ostanuvale zad nasiot CIA tate ( da vi kazam pravo CAK NORIS e obicno grafce protiv nasiot tate)

na kraj se najde na aukcija na devici, kade ja izlozija kjerkamu za eptenski goooooooooolemi pari i da nedolzam ispotepal use 50 tina i na kraj si ja spasil kjerkamu, koja mu veti deka od sega nema da patuje nikade i kje mu se javuja sekoj 15 minuti

naravoucenje filmot nema, no NAVISTINA IMA GROZNI SLIKI, ZA TRGOVIJA SO ZENI, VERUVAM DEKA MNOGU EVROPSKI VLADI ZNAAT ZA OVA , NO SE PRAVAT NA TOSHA, I NI PRODAVAAT pufki, KOLKU SE NAPREDNI, a nasi balkanci i orientalci si pravat trgovija i kjefoi pred nivni zalepeni oci so kupista shushki, da im go nabijem na site.. sega se iznervirah.....FAK




Изменето од anakin - 23.Март.2010 во 19:45
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:42
е ептен те бива
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:46
se nadevam deka go gledase filmoj
ako ne
sega ti e rasipan газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:53
го гледав пред една година
ова ми е како римејк
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:54
бакнежљубов
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 19:56
inaku imam molba do moderatorite

ne gi brisete komentarite koi ne ja rasipuvaat temata да
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 20:12
патем,
не ми го расипа филмот.
се` е точно така и твојот коментар е сосема на место.
Кон врв
mamba Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 20:23
filmot e zakon
Кон врв
mamba Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 20:24
filmot se vika gradot na vampirite vistinska prikazna cel grad e opsednat uplasen i skrien vampirite sekoj den zemvat po edna zrtva i ubivat prav horor so mnogu muzika vampirite se drogirat pijat i ubivat zadovolstvo e da se gleda
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 21:11
Originally posted by mamba mamba напиша:

filmot se vika gradot na vampirite vistinska prikazna cel grad e opsednat uplasen i skrien vampirite sekoj den zemvat po edna zrtva i ubivat prav horor so mnogu muzika vampirite se drogirat pijat i ubivat zadovolstvo e da se gleda
 
изненадувањеизненадувањеизненадување
И вампирите се дрогираат?
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 21:13
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.