IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Раскажете некој филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раскажете некој филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 22:24
даголемо%20гушкање
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 23:30
http://farm4.static.flickr.com/3083/3245476774_fc409247ab.jpg



кога го гледав прв пат филмов, си реков „зашо не правеа вакви филмови кога јас бев тинејџер? па сега на „стари“ години да се трогнувам по патетични веќе видени работи до сега во многу други филмови?“
како и да е, го гледам секогаш одново и одново кога најдам време, секогаш ме потсетува на сакањето, не на љубовта, туку на „уметноста“ на сакањето.
дали вреди да си „проколнат“ во името на љубовта?

ах, да
да се вратам на филмот,
па во филмот се раскажува за еден вампир кој живее 100 години проколнат на Земјата и за тие 100 години не сакал ниедна (замислете!) за потоа да ја запознае Бела, чија крв е како  „неговиот личен хероин“(многу тешка ситуација за вампир кој апстинира од човечка крв). и така натаму....
нема да е интересно да раскажам се`, можеби ќе прочита некој што не го гледал голема%20насмевка
во секој случај, мноооогу добар филм
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 16:56
fintata e da im go raskazes
mora site da te zamrazat
hahahahah
oti site gi mrazat preraskazuvacite na filmovi
no toa e idejata na ova tema
inaku za postot edno да
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 16:59

http://imagecache.allposters.com/images/pic/PYREU/PP0830~Back-To-The-Future-Posters.jpg

filmot spagja vo SCI-FI, na naski naucna fantastika, so naucni podlogi, koi nikoj mrtov ili ziv naucnik ne gi razbira

eden srednoskolec vo likot na Majk G. Fox, (nikogas nenadminat) ima mnogu raboti, megju niv spagja nikakov brat, sestramu onaka, majkamu izgubena, tatkomu tetrapak, gitara, sosema zacuvana , zvucnik od milion wati, i cura koja vredi povekje od seto toa zaedno so go ima, a da da ne go zaboravam i ludiot naucnik koj mu e dobar prijatel

naucnikov izmislil masina koja sheta, zapravo vozi, vo minatoto i demek se vrakja nazad, vo oblik lotus

i taka vo eden experimet go ispratil Marti ( oti taka se vika ) vo minatoto so toj lotusov tri dena pred da se zapoznaat negoviot tate i mama,

i taka toj Marti se zapoznal so majkamu tri dena pred nejzinata matura i tri dena pred da se spangjaat so tatkomu, koj normalno e isto taka srednoshkolec oti e ova minato, bre

majkamu se zacopa vo Marti, mesto vo tatkomu i belja e napravena i idninata pocnuva da nema smisla

mislam deka toj Jerry Springer, gledajki ja taa scena koga se zaljubuva majkata vo sinot, mu svetna da pravi svoi degenski shoua, so mazi svalerki setri majki i babi

no da se vratime na filmot, sega toj Marti ima zaebana zadaca, da zaljubenata majka vo nego, ja natera da se zaljubi vo tatkomu za tri dena, sto e za mene totalno nemozno ,( no ne i za reziserov Zemekis), zatoa sto tatkomu e totalen terapak kako so rekov porano

vo filmot ima kup paradoksi koi ja zabavuvaat publikata i taka mozeme da vidime kako Chuck Barry naucil sto e rokenrol slusajki ja sopstvenata pesna GOUDZONIGOUGOUGOU,koja kje ja napise tek za godina dena i so toa stanuje paradoksen plagijator

NA KRAJ kje go napravi tatkomu heroj i hrabar covek i majkamu da ne svrlja okolo i kje se vrati vo idninata nazad , so pomos na prijatelot naucnik, koj uste ne mu e prijatel, no kje stane prijatel koga marti kje se rodi i kje porasne

po vrakjanjeto normalno idninata se smeni, tatko mu e dobar biznismen, majkamu cuca i pol koja ne svrlja, brat i sestra ok personi, samo gitarata mu ostana ista

jebo te bog so se moze da se smeni ako vo minatoto mu udris nogu u dupe na nekoj na koj nebi mu udril

se na se, e golem film, a tie so ne sakaat naucna fantastika da ne go gledaat, oti kje im bide dosaden

.

ako nekogas ne ste zadovolni so svojot zivot, probajte da se setite komu ne ste mu dale edna pedagoshka zaushka

denes e kasno, no ubo e da se znae

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 23:04
7 SAMURAJI

The%20image%20“http://1.bp.blogspot.com/_EfPJ2fyvHa0/SpWLdjlv0-I/AAAAAAAACxo/-J_N1Gn0zH0/S768/seven_samurai.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

.

рred mnogu stotici godini vo zemjata na izgrejsonceto Japonija vladeel neviden haos, vprocen i Evropa togas ne bila podobra koj komu mozel da mu go uvali ili zdripi toj toa i go pravel
i taka vo tova Japonija si bile obicni prosti lugje, koi rintaa po cel den na nabavat mnogu oriz, rizikuvajki da zakacat beri beri, no i da preziveat, i drugi takanareceni blagorodnici , klanovi so cudni japonski iminja koi pak se trudea da im go zemat tova orizot i taka i tie rizikuvale deka kje go zakacat tova beri beri
taka da prvite seljaci rintaa a drugite im go zemaa tova plodot na nivnoto rintanje se dodeka ne im skisna i povikaa 7 samurai, individua so mac i poznavanje na karate da go odbranat seloto od tie vtorite so garant kje zakacat vo pokasni godini beri beri oti epten se prelapuvaa so tova orizot.

no seljacite nemale pari da gi platat ,i sega sme vo dilema , zoshto tie 7 te samurai se upustija vo takva cudna borba, za bezpari
nak kraj kako so biva tie sedumte samurai go zacuvaa seloto doduse 6 te poginaa gi ispotepaa tova losite i im napravile usluga, oti umrea mladi bez rizik da dobijat beri beri oti kako mrtvi ne mozat vise da se prezderuvat so tova orizot

.
e sho e poentata na seto ova????? so e poentata na filmot
7 samurai imale neso so drugite go nemaa a toa e:
ljubov
cest
pravednost

.
nikogas ne se razocaruvajte vo site lugje okolu vas, zatoa sto sekogas moze da vi se najde nekoj samuraj


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 19:28
enemy mine

The%20image%20“http://datacore.sciflicks.com/enemy_mine/images/enemy_mine_large_14.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

Еnemy mine e pak Sci-fi film i mozebi kje pitate, sho pak, no ima pricina zoshto resiv da vi go preraskaza.

vo dalecnata idnina, koja im e jasna samo na tipovine od Hollywood , nad naseto nebo se pojavi strana civilizacija, koja duri ne se ni pokaza kakva e, prosto pocnaa ednite so drugite da vodat voljna, voopsto ne zemajki ja parolata na Hipi pokretot od 70 tite SEXAJTE SE A NE VOJUVAJTE.

i taka hrabrite piloti na planetata EARTH si letaa so tie vselenski brodovi, kako vo video igrite i obaraa, sho tugjinci, sho svoi, kako toj Monty Pyton pilotot, i strasno gi mrazea aliencite so voopsto postojat, oti mora da se vuckaraat po vselenata mesto da si igraat istite video igri uz pivce i chips

vo edna takva prestrelka kaj vselenskiot OUKEJ koral se ispokukaa pitotot nasiot , go glumel pozarnikarot od FREKVENCY, i eden alienec i se survaa so svoite shutli na nepoznata planeta i odvaj ostanaa zivi

e sega fabulata na filmot e— postoi edna ne nas prijatelska planeta, eden pilot nash, komada van, i eden vselenec komada van.

sega na nasion mu tekna deka kje go zarobi vselenecot i mu uspea toa, prv pat vo nekoj SCI-FI film nasiot e posilen od nekoj vselenec, sho e raritet, da ne recham k*riozitet, i togash go vide kako vsusnost izgleda, izgledal ruzno kako guster i zboruval slicno kako toj branko gerovski, koga ne odi kaj logoped na vezbanje.

kako so rekov planetata ne bila bas prijatelski raspolozena kon dvajcata za nea tugjinci i tie moraa da gi zdruzat silite da preziveat i taka posle mnogu vreme si izgradija zivealishte slicno na toj robinson i petok i pocnaa da zavisat eden od drug.

edno vreme izpadna deka alienov nit e masko nit e zensko i treba da se porodi, da izleze od nego ushe eden mal guster so kje zboruva kako gerovski, i taka i se sluci, maloto se rodi i tatkomajka pocina i taka nasiov ostanal so maliov guster sam na planeta

maliov rastel i rastel i nasiov go vikal ankl so na ingliski znaci chichko i go smetal za chichko, oti drug chichko i ne poznaval

za toa vreme nashive vodea u poluvreme 3 : 0 na penali i si oformile na okolni planeti logori slicni na tie od 1940 kade pisuelo ARBAJTMAHTFRAJ i vo niv aliencite shlakaa bez pari da ne recam GAGA

i taka na taa nivna planeta dojdoa lovci na rabotna gaga sila i go zarobija maliov guster, da crnchi vo nekoj od logorite

e sega doagjame do senzacijata na filmot, nasiot pilot sakajki da go spasi maliot gushter ispotepal stotina lugje humanoidi za edno gushtersko nesto.

a zosto???? pa za toa shto toa ne bil guhter od nepoznata planeta nego bil negov vnuk a toj negov cicko…. potoa ima kupista hepiendi, no tie i ne se vazni vo mojata, a se vazni vo filmskata prikaska

DA SAKAS NEKOGO NE TI SE POTREBNI OCITE


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 23:11

http://images.doba.com/products/1568/WAR_D13987D.jpg

Е amerikanski film od zanr teshka akcija, znaci pukanje, tepanje i krshenje kicmi

vo filmot se zbori za eden platen ubiec, koj ne chlenuva vo sindikati za plateni ubijci, od pricina so ne saka da bide poznat i mu e dosadno da ide na sindikalni sostanoci, ili od pricina sho mozebi takov sindikat ne postoi

biznisot mu ide odlicno, po intenet na blog- odprvaskidam.blog.cmok kje si dobie naracka, sliki vo dovolna rezolucija, dodu[e jpg, no bilbordovi toj nema da pravi, i kje si go skine doticniot i tochka

toj bil ubiec, dzentlmen go glumel toj Rambo, i uslov imal, deka ne ubiva zeni, nitu deci, za da ni se dopadne demek, za mazite ne e greota

e sega vo biznisot mu se vmesa drug nadezen ubiec, nova skola, koj mu gi ubiva pred ruka, da ne recam pred nos, go glumel toj de Zorro bez maska, i odednashka biznisot ne mu ide, i dijagram na promet e kako temperatura vo dekemvri, i nasiot heroj e nadrkan, i vleguva vo vojna, ne moze da go resi sindikalno, oti rekovme sindikat ne postoi

iskreno jas ne znaev za kogo da navivam vo filmov oti i dvajcata mi beja simpaticni, pa resiv da navivam za cucata so zeleni oci koja se pojavi vo filmo i bev na nejzina strana

i taka po cel film toj Zorro sakal da ja skine cucata a toj Rambo ne daval, i se nategaa drz nedaj, drz nedaj

na kraj imase prestrelka vo nekoja crkva kade so osim niv se pojavil niven ucitel vo strelastvo nekojsi rusin Vikror li bese, jebem ga sea ne se sekjavam, i demek toj gi mestel dvajcata da se isporokaat eden so drug, pa tie go skinaa rusinot , i toj na kraj prozborel ruski, zapravo neso opsul na ruski K CHORTU a zavrsi filmo so hepiend

toj ubiecov se zacopal vo cucata, koja ne e bas od najubavite no e sexi i crvena vo tikvata koto shkot a toa e mnogu ebozovno, i prekinal so biznisov i se penzioniral so beneficiran staz

KONk*rENCIJA E SEKADE NA PAZAROT I E NEMILOSRDNA POGOTOVO KAJ NAS,

VO JAPONIJA DODUSHE POSTOI FILOZOFIJA VO KOJA SE KAZUJE DEKA KONk*rENTOT TRETIRAJ GO KAKO NAJDOBAR PRIJATEL… ,japoncite se malku naludnicavi a japonija e daleku
.

pozdrav pak da vi rasipam nekoj film, sakan

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 17:42

.

http://opiniones.terra.es/tmp/swotti/cacheYSB3YWXRIGLUIHROZSBJBG91ZHM=RW50ZXJ0YWLUBWVUDC1NB3ZPZXM=/imga%20walk%20in%20the%20clouds2.jpg

Ѕetajki po oblacite e dobar film, pocnuva tocno vo momentot na zavrsuvanje na vtorata svetka vojna, znaci toj bre nikako ne moze da bide voen film, oti po pravilo voenite filmovi pocinjaat ili na pocetok ili tocno u sredina na vojnata a nieden reziser ne e tolku kreten da snima voen film bez vojna.

Mladiot vojnik , go glumi toj Neo od Matrix, se vrakja doma i oti nema nekoja popametna rabota ,  si zamislil deka kje bide trgovski putnik, koj kje nudi cokoladni bomboni . Ja ostavil  lepa si zena doma, od dosada da go prevaruva so drugi  a toj zaminal da pravi super cokoladen biznis.

I taka patuvajki so avtobus niz prirodata bogu iza legja se zapozna so edna ubava devojka i koga se simnale dvajcata od avtobus ushe po iza legja, devojkata sum soopsti tazna vest.

Vo sekoj film, ako ne pocne  kako filmo mishn imposibl, gledac  ocekuva pocetokot na fabulata na filmot, i nie sega gledajki ja devojata kako sedi na svojot kufer docekavme,  da doznaeme so e vsusnost bre fintata na filmot i toa e.

Devojkata prinzava deka studirala vo golem grad i deka ne bila bas mirna i malkucka zatrudnela so svojot profesor i deka toj ne priznava nisto, kako toj bosanski partizan i deka taa sega malku trudna  si odi doma i ocekuva deka tatko i  prvo kje ja utepa, pa kje ja prebije ko machku,  pa kje ja iskara, no ne bas po toj redosled, no tuka nekade.  Go zamoli mladicov da ide so nea  i da se preprava deka e nejzin muz  i deka  se zaedno trudni  i  po  nekoe vreme  da si zamine, da ja napusti, demek toa e pomalku sramotno  i kje izbegne  toa, so bilo po toj redosled pogore navedeno.

Tipov za cudo se soglasi oti sam sfatil deka toa so cokoladnite bomboni i ne e nekoj iten biznis i zaminaa zaedno kaj neznite roditeli.

E sega, nemate pretstvava kake ziveele nejzinite roditeli, RAJ na zemjata, Ubava Shpanska hacienda so nepregledni prekrasni lozovi toa nasadi, jas bre u zivot ne sum videl takvo neso i zazalih so ne patuvav so toj avtobus i bashka i cucata ne bila za bacanje.

Roditelite ,dedoto, go glumel toj Zorbas grko, babata, brakjata i sestrite, go prifatija mladozenecov , doduse nerado oti nemal shpanski surat, no koga e dete na pat , rabotata e dash sto dash.

Vremeto odminuvalo a trebal da si zamine kako so bil dogovoro nezaveren od notar, a tipov trebal da zamine, ama majcin toj dedo prokuzil so e rabotava i sekoja vecer go pijanel ko pijan aligator, da ne moze vo takva sostojba da sedi kamuli da odi, a odenjeto e potreben faktor za edno zaminuvanje. koga go prokuzil pa tipov dedoto i odbival da pie sekoja vecer togas babata, koja bila manijacka za perenje alishta mu gi perela  sekoj den pak da ne moze da zamine, abe finti na starcite so da vi pricam.

Taka da tipov se zaljubil vo devojkata,  rodbinata i haciendata i se bilo okej  se dodeka  tatkoto ne ja doznal vistinata  i  zabegal  i go zapalil celoto lojze so se banderi.

Tipov si zaminal doma, i po patot resil deka kje i soopsti na soprugata deka se zaljubil i deka saka da ja napusti, i pri vrakjanje ja fatil zenasi korpus delikates so nekoj tip u sred glumen orgazam i  mu padna kec na desetka i demek uropsijo so mi napravi i to.

Cel srekjen koto malo dete se vrnal nazaj vo rajot na zemjata go izgradil lojzeto so idniot svekor i ziveel so cucata najsrekjen na svetot do den dens.

NEKOGAS SUDBINATA TREBA DA SE NACRTA NA ZID, DA JA POSAKUVAS I DA PREPOZNAES MOMENT KOGA KJE SE POJAVI i KOGA TREBA DA JA FATIS ZA KRAGNJA  I DA NEPUSTIS ZA NISTO NA SVETOT, ZA NISTO, NISTO...........

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 17:50
Тек сега ми текна за коj филм иде реч.

Силен заклучок.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 21:37

The%20image%20“http://i34.tinypic.com/2i6nwux.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

оvoj film te mnogu teshka akcija, taka narecena teshka artilerija

vo filmo imame eden specijalist za postavuvanje na bombi vo site tezini i oblici. covek bi pomislil deka eden bombas bi trebalo da bide neugleden zhgoljav tip so naocarcinja , koj stanal bombas poradi toa so decata ne mu davaa da igra fudbal so niv, pokasno devojkite ne mu davaa, i na kraj i taa najruzna so ostana ne mu dade, nego pobegna so nekoja hevi metal grupa da im cisti vo tova furgonite i toj ostanal so smoking na zakacalka i dva vencalni prsteni vo fijoka,, i od takvi traumi stanal bombas

no ne bilo taka tuka bombasot bi muskulest sizik vo likot na Roki 2 so cackalica vo ustata, i za debel cek kje isporacase bomba kaj kje posaka musterijata da vidi vatromet

i taka edna mnogu dobra cuca ja glumese taa so ne nosela tanga koga kup panduri ja isprasuvaa, i po telefon si naraca bomba da go ubie sinot na golemiot mafijas, koj bil mal mafijas i koga kje porasne kje stane golem mafijas, no za zal nasiot bomas bil mnogu spreten pa maliot mafijas, (brat na taa priti voman), nikogas ne stanal golem mafijas

taa toa go napravi zatoa sto si imala so niv nerascisteni racuni od pred mnogu godini demek ova-ona

kaj golemiot mafijas, koj nedocekal sin mu da stane golem mafijas rabotel tip so rosavo lice koj odamno imal pik na nasiot zgoden muskulest bombas, koj inaku se pokazal pred cucata deka znae da zapali i neso drugo nego nekoja zgrada i pocnal da gi lovi i bombasot i cucata

pa cel film se sveduva na drz nedaj, kje ve fanam, kje mi pobegnete i se na se e akcija vo koja nema nekoja teshka melodrana i kako so vo sekoja akcija akciono hepiendovski zavrsuva , kaka i tuka zavrsi taka

site mafijasi otidoa gore na nebo bez padobran oti vekje nemaat karta za nazad, a nasiot bombas se uozbili i koga cucata mu dade, se otkaza od bombite, mozebi kupil i dva prsteni i smoking ili prosto otidoa u las vegas kade nekoj Gipsi baptist gi vencal za 5 dolari saat. no toa vo filmot ne bilo pokazano i ostanuva sekoj gledac da si ja zavrsi storijata kako kje mu kjefne.

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 20:24

http://voyageronline.files.wordpress.com/2009/05/blade_runner2.jpg

Вlejd Raner e film za ne tolku dalecna idnina ( toa mi e zemena fraza od mnogu novi filmovi, demek covek da znae i da ne se isplasi deka komsijata mu e klon) i gledajki go filmo, i ne e bash nekoja uba idnina

vo filmo edna kompanija za istrazuvanje ruda i gubljenje vremena , sho raboti na dalecnite planeti i sateliti na Jupiter izmisli dobra finta, kje prakja tamu klonovi koi kje shlakaat za bezpari a bashka i se silni koto shvarcenegeri i mozat da izdrzat taa klima, koja ic ne lici na klima vo Tenerife

malku gi zaebale klonovite i im dale mnogu kratok zivot, sho ne e nekoja greda, prvo da ne se ulezhat, koga kje im skisne, a drugo izgleda mozhele lesno da napravat novi

taka grupa od 5-6 klonovi, sho maski onaka, no dve dobri cuci pobegnaa od rudnicite tamu bogu izla legja, pravo na Zemjata, da go najdat svojot proizvoditel i da doznaat kolku im e ushe vekot na tranje

e sega koproracija angazira tip koi go vikaat blejd raner, go glumel toj indijana jones, koj ima zadacha da gi eliminishe klonovite, da ne im se muvaat na Zemjata, oti toa ne e nivna rabota , treba da shlakaat a ne da se zabavuvaat

sega tipov se upustil u baranje i lov na tie klonovi i oti klonovite bile posilni, jadel kjotek koto magare od niv, no go biela ranerska srekja i uspeval da gi skine so tova moderniot pistol, od ne taka dalecna idnina

taka vo filmot gi tamani eden po eden dodeka ne ostane nitu eden

vo istorija na csi-fi filmovi tuka ima posledna scena koja e legendarna za anali na filmskata industrija

na krovot na visoka zgrada toj blejd raner uzajamno se eliminishaat so najsilniot klon, koj go glumel toj lovec koj lovi crnec vo americki shumi radi zabava, na kraj nasiot demek dobar eliminator ja usra rabota i padnal dolu od zgradata i se utepal na zivo, se zaebavam ne bilo bash taka, nego pagjajki od zgradata toj klon go fatil i mu go spasil zivotot

sega e poentata, citajte,,,,,,KLONOT TOLKU MNOGU  SAKAL DA ZIVEE , SHTO GO POCITUVAL I ZIVOTOT NA DRUGIOT, makar da e tip koj e platen da mu go ustrati toa negovoto  sakanje

na kraj umrel klonot oti mu istece rokot na traenje bas na krovot i nasiot heroj se zacopal poslem vo nekoja druga klonica za koja pojma nemaat kolku kje trae, pa odma pocnaa da se sexat oti taa izgleda go izgubila garanciskiot list, pa da zavrsat so onaduenjeto pred istekot na rokot… no koj znae… mozebi taa kje trae vecno oti bil specilajen model

ZIVEJTE DENES, SEKJAVATE SE NA VCERA A NADEVAJTE SE NA UTRE, ILI JOSH BOLJE NA ZADUTRE

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 20:24

http://cinemovie.tv/cinemovie/images/stories/MoviePosters/the-proposal-movie-poster.jpg

Оvoj film e nov taka da kje gi zeznam mnogumina, normalka tie sho kje procitat.

Vo edna izdavacka kukja za beletriskita i drugi bestseleri raboti edna zmija shefica, po princip daj mu stap na covekot da visis kakov e, a voglavnom toa sto kje go vidis ne ni sakas da go gledas, ja glumi taa devojka so vozela avtobus vo Brzina filmot.

Sheficata ja vikaat vesterka i site vraboteni koristat moderna tehnologija Skajp i se predupreduvaat deka vesterkata doleta na metla i da si se priberat na mesta i da glumat deka rabotaat  postenski

Seficata ima eden dobar peh, ima dobar pomoshnik koj sto e zlaten decko i se trudi maksimalisticki za da stane izdavac i eden losg peh sto nema zelena karta za prestoj vo toj Uesej.

Eden den gazdite na izdavackata kujka ja vikaat da i soopshtat deka treba da si gi spakuva tova kuferite i gitla za Kanada, oti amerikanskite vlasti ne i odobrile prestoj i maksimalno moze da se slika denes za uspomena.

Mladata sposobna devojka , vednas smisli plan i im soopsti deka ima namera da se vencaat so svojot pomosnik, a toj blage veze nema deka kje bide mladozenja, ne deka mu bilo losho, oti seficana e cuca i tri cetvrtini, no toj se necka i i vetil deka kje ja zeme ako go unapredi vo izdavac… malku se foliral, oti na daleku duri od mojata fotelja se gleda deka trza na seficata a koj ne bi.

No amerikansko biro za izdavanje na zeleni karti ne e padnato na tikva i gi predupreduva deka ako se zaebavaat , kje lezi tipov u prdekan a taa gitla u Kanada u roku od 60 minuti.

Potoa demek srekni maladi zaminaa na poseta kaj negovite roditeli da ja zapoznaat devojkata i toa pravo na Aljashka. Tamu taa vide deka negovite se puni kako brod i poseduvaat pola Aljashka so se eskimite i drugi domorodci , i deka imaat palati, kako engleska kralica.

Nejze ne i e jasno sho tipov saka da bide izdavac vo izdavacka kukja, oti moze celata da si ja kupi od zaebancii za vecera, a i na gledacite tojest mene ne mi e jasno navistina, postojat li takvi kretenski tipovi ili toa Holivud saka da ne jebe u zdrav mozok.

Ona celo vrede demek ne e zainteresirana mnogu mnogu, a toj ja trenira u stilu na Viliem Shejkspir, skrotuvanje na losata zena.

Kako i da e uz mnogu peripetii ljubovta pobeduva nad nelogickite raboti vo filmot i nad kretenite od emigracionno biro i mladite se zemaat, sheficata stanuva podobra licnot – daj i Stap da vidis kakva kje postane- hehehehehe, i site ja sakaat u kompletu.

ZA DA VIDIS KOJ KAKOV E  COVEK  NAVISTINA DAJ MU STAP, NO RAZMILSLI KAKOV STAP TREBA, NE? :%29

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
PeSkoV PeRe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PeSkoV PeRe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 21:02
Bravo anakin
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 22:06
kak ide njofra ?

http://www.orble.com/images/bugsbunny12.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 6,844 секунди.