IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Раскажете некој филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раскажете некој филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 22:56
http://www.psp-themes.net/data/media/5/THE%20WARRIORS.jpg

Е, Nju Jork osim biznismeni koi rabotat na Vol Strit i Menheten, i drugi koi rabotat  bog znae kade i zivejat u toj suburb niven ima i mali huligani sobrani vo bandi vo site negovi delovi.

i taka se zapoznavame so edna banda koja se vika Warrionsi i ziveat vo blizina na luna park vo Koni Ajlend i demek tova e nivna teritorija i nikoj nokje nemoze da im se proseruje tamu bez nivno odobrenie za proseruenje

Eden den nivniot boss im kaza deka imaat sostanok site pretstavnici na bandite vo Bronx po 10 pretstavnika od sekoja banda, deka veliki boss na klanot berberi, sega neznam dali mislat tie so gi bricat drugite ili toa pleme kotlinja vo Africa, i kje im soopsti genijalen plan koj go skroil za site bandi vo Nju Jork.

i taka tie se sobraa site na eden stadion nokje puna pleva huligani vo svoi banditski dresovi da se prepoznavaat koj e koj i sostanokot pocnal.

I golemiot berber boss im soopsti deka site zaedno huliganite se 5 pati povekje od njujorskata policija i deka bi bilo redno da se obedinat i da im se najebat majke na toa pigosite

Sef na edna banda Volci taka od zaebancija nemajki so da pravi od dosada, ili pa govorot na golemiot boss mu bil dosaden si izvadil tova pistolot i skrisno go skinal golemiot boss, taka da planovite na golemiot boss otidoa so nego kaj sveti Petar on da gi razgleda.

pri taa slucka gi obvinija tie Warriorsi deka tie se cuknatite sho go skinaa golemiot bos i zapocna lovot , site bandi vo celiot Njujork imaa zadaca da gi fanat obvinetite sekoj na svoja teritorija.

ete sega fabulata na filmot e-- edna banda bega niz site naselbi a drugi bandi gi brkaa sekoj na svoja teritorija, trudejki se da dobijat medal zlaten.

no wariiorsite se banda od prva klasa i se navezbani za odvaluvanje vilici na drugite bandi od treta ,vtora i prva klasa, koto u karate prvi dam drugi dam.. i to

Se sretnaa so mnogu badni i uspevaa da im pobegnaat . Se sretnaa so edna banda ubavi cuci no nikako da se razberat so niv oti tie sakale da gi onaduvaat a cucite da gi skinat, i koga se zboruva za takva mala zabuna rabotite ne mozat da trgnat na dobro i moraa warriorsite celi nadrveni da begaat.

Toj glavniot vo warriorsite se vikal Swan, so znam koj go glumel, ne sum go videl u nekoj drug film, taka begajki se zacopa u nekoja cuca i si ja pribral so nego vo toj Koni Ajlend kade stignaa vo namaleno brojcano stanje na izgrejsonce i tamu doma mozat tie berbetite da im se fanat za takvoto.

I tie Volcite stignaa tamu i tropal toj ludakov od volcite so sisinja i peel wariors komon tul pleijejeje i na site gledaci na filmot im idel na zivci uste pojke, da go zamrazaat da ne go zalat koga tie berberite ja doznale vistinata deka tie bile tie koi od zaebancija im go skinale nivniot glaven stilist i im skrsija kicnite na site vo taa usrana banda.

na kraj mi ide da kazam nekoj zaklucok od filmot i ne mi teknuje kakvov.

a da. ZA DA USPEETE VO NEKOJA NAMERA NAJDOBRO DA STE KLASA NUMERO EDEN, ILI DA NAJDETE NEKOJ TAKOV KOJ MOZE DA VI JA ZAVRSI RABOTATA

.

.

Изменето од anakin - 28.Февруари.2010 во 22:57
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 18:25
а умри машки ?

трет дел...молитва 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 18:29
cetvrti e podobar голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 21:02
еден мал офтопик

темава ми е интересна, токму поради специфичниот „поглед на свет“ на раскажувачот

п.с. препорачливо е претходно да сте го гледале филмот за да не мрчите отпосле дека сте биле под влијание .
Ако прво го видиш и доживееш на свој начин, никој не може да ти го расипе филмот.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 21:06
jас пак си сакам третиот дел...да имав по голем запас од македонски зборови во речникот ---jас ке си го раскажех.не%20зборувам
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 16:53
raskazi go so toa sto go imas

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 21:09
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

еден мал офтопик

темава ми е интересна, токму поради специфичниот „поглед на свет“ на раскажувачот

п.с. препорачливо е претходно да сте го гледале филмот за да не мрчите отпосле дека сте биле под влијание .
Ако прво го видиш и доживееш на свој начин, никој не може да ти го расипе филмот.


ima edna digresija koja ne bi sakal da ja ima
ova tema mora da e na raskazuvacite ne raskazuvacot
inaku nema smisla
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 20:15
http://static.reelmovienews.com/images/gallery/legion-poster_194x250.jpg




кога почнав да го гледам филмот, мислев дека ќе е некој хорор, и на момент се мислев дали да го догледам...
арно ама, откако го изгледав, останав воодушевена

уффф, каква суштина само, каква поука, криво ми е да ви го раскажам, затоа што навистина вреди да се види
можеби филмот нема некој скап буџет и некои интересни визуални елементи, но ако сте како мене и сакате да се восхитувате на возвишени реплики и уште подобри поенти, тогаш најтопло ви го препорачувам

извини Анакин, нема да го раскажам цел, само ќе кажам дека станува „збор“ за Апокалипсата, за верувањето и неверувањето на луѓето, дихтомијата помеѓу Бог и Ангелите итн...

момент за трогнување:
Архангел Михаил му вика на Ангел Гаврил

"you gave Him what He wanted, I gave Him what He needed"




Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 20:43
Поздрав за Anakin, темата е супер.

Ама, мањак со слободно време и оптеретен мозок, не можам да ви го раскажам овај филмов, Fight Club, пет пати скоро до крај го раскажав, го читам после, си викам не е добро, бришииииииииии. голема%20насмевка Одпоодамна ми е гледан и не се сеќавам баш добро на сите детали, кај да е за недела дена ќе го раскажам, ветувам. среќа

Во меѓувреме кој сака нека го гледа, многу јако филмче, иако е прилично стар, од 1999 год. По можност, повеќе пати изгледајте го, не се сваќа од прв пат. намигнување

http://aram.free.fr/divx/images/fight_club_front.jpg



Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 23:54
Са бил еден чика и работел во претпријатие во ЈуЕсЕј во оние ќјубиклс онаквине шупа-канцеларии од шперплоча и еден ден нешо слуша гласови и искача на тераса тамо у фирмата негова , и одеднаш глеа иии абе нија нејме тераса тука , ја на ивица стојам , че падну бе...
И дообро после беше една сцена со овај коа збораше на телефонска говорница ии после одеднаш това телефонот само висеше надоле а њега га немаше.
И после еден Нигер му понуди тамо бонбонче и овај места црвеното га зема синото и после га отпуштија т.е. овај даде отказ и отиде да работе во друга фирма.
Колегите га сакаа.Арно ама овие екс-колегите му се беа намерија зашто овај вејќе не работеше за них.
И после му доваѓаа такој и испадна дека неговте колеги сите биле кај ист пластичен хирург и свите купувале исте Армани Цвикери и тако и тако...
Това е филмот


Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 18:14
Аватар



Одличен филм... се работи како инвалид доаѓа во американска провинција за истражувања... таму ја откриваат прекрасната земја пандора... во пандора живеат чудни суштества кој наликуваат на човекот... луѓето влегуваат во машина и се претвараат во аватари за да се вклопат во земјата и да истражуваат... „инвалидот“ ќе биде среќен што ќе може да оди... но во пандора се вљубува во една од навите и се зимаат... тој е прифатен во племето но кога американската војска ги напаѓа навите дознаваат дека тој работи за нив и дека ќе сакаат да им ја преземат земјата... но „инвалидот“ нема да дозволи и ќе се сврти против америка... за чудо навите ќе победат и ќе заземат огромна територија...


одлично филмче гледајте го
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 21:56

http://www.9i9i9.net/wp-content/uploads/hudson-hawk.jpg

.

Рred mnogu, mnogu godini Leonardo toj od Vinchi, sakajki da izmisli masina za pravenje bronza, za da go odlee Svorca, utnal neso so tie atomski broevi i mesto bronza pocna da proizveduva masinata zlato.
Leonardo ne bil cuknat u glavata i sfatil deka takva masina ne e bash bash pogodna za civilizacija i vitalnite delovi od masinata gi sokril vo tri negovi dela.
pominale stotici godini a eden milioner koj bil cuknat u tova tikvata si smislil deka kje proziveduva zlato vo ogromni kolicini da vo eden moment duri i roj skakulci kje bidat povredni u zlato, go angaziral poznatiot amerikanski  kradec Hudson Hawk -sokolot od Hadson, i ako na tova ingliski Hawk znaci jastreb
Taka toj Sokol, koj go glumel toj so umira mushki 4 pati, krade 3 poznati k*raftefakti od aukcija i od muzeot na Vatikan so svojot prijatel
megjuvreme se zaljubuva vo kalugjerka , taa bre od sex, lagi i video traki, ama veze nema toj, deka e kalugjerka i vo filmot ne moze nikako da ja onaduje i da ispie nekoe kapucino
toa so kalugjerkata mi e jasno, oti postoi nekoj kodexs na kalugjetkite koj veli deka ne e pozelno da se simnuvaat gakji pred maz, ama so ne moze da ispie kapucino toa samo reziserot go razbira
filmot e edna od najdobrite akcioni komedii koja ikad sum gledal, oti fabulata e totalno bez vrska pa mozeme da uzivame vo humornite dejstvija na poznatite ni glumci
Cudo edno kolku eden amerikanec e pameten i site italijanci glupavi, osim toj Leonardo, se razbira

Koj ne go gledal neka go gleda oti e remek delo komedijantsko

.

e sega nekoe naravoucenje od filmot
ne mi teknuva pa kje vi kazam eden vic
padnal zajak vo dupka i proagja lisica, ja turila opaskata vo dupkata i zajakot se ispentari gore
utredenta padnala lisicata vo dupaka, proagja zajakot i ja turi opaskata vo dupakta , no dzabe, lisicata nikako da ja dofati
i taka zajakot si zaminal i pak se vratil so Jeep Ciroki, ja pustil sajlata dolu i so motorce ja izlekol lisicata od dupkata
naravoucenje od vicot i mozebi i od filmot e
NE E KOLKU VAZNO KAKVA VI E OPASKATA, POBITNO E KAKVA KOLA VOZITE

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 22:13
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 22:24
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.