IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - БАРАМ ПОМОШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БАРАМ ПОМОШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 15:06
da ne baram po temi, senzori koj cistese i kolku fakja?
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 20:19
Здраво,
Знае ли некој дали во МК има некој што прави рековери од оштетени хард дискови?
глуп медиум еј! рок на траење му бил 5-6 години?!
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 23:10
Originally posted by Bob Rock Bob Rock напиша:

Здраво,Знае ли некој дали во МК има некој што прави рековери од оштетени хард дискови?глуп медиум еј! рок на траење му бил 5-6 години?!


Здраво Зденко,

Знам за неколку фирми во МК кои што прават recovery, ама искрено да ти кажам досега сум немал (за среќа) лично искуство со нив околу ова прашање. Од туѓи искуства имам слушнато дека не е евтино. Еве ти линкови:



www.amc.com.mk
www.vestel.com.mk
http://b-kings.com/

П.С. Не сум баш сигурен во тврдењето дека рокот им е 5-6 год. Секако дека како електромеханички уред има помала доверливост и помал век на траење отколку чисто електронските на пример. Јас имам два лаптоп компјутера, едниот произведен 94-та другиот 96-97ма и на двата хард дисковите (сега за сега) им функционираат беспрекорно. Едниот го имам дури и отворено, се до плочите и пак нема гајле. Веројатно како ќе ти се погоди.

Поздрав!
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 08:47
Ти благодарам Гоце!
Јас го имам веќе дадено и нешто имаат почнато, само ми рекоа дека имале мн работа и некаде при крај на декември ако имаат време ќе го работеле... инаку, жолт е овој (бродски производ) како и претходно кога правев бекапи на ДВД-ња, 80% не ми отвараат ..затоа кажав глуп медиум ..филм бе брат колку и да го малтретираш останува вечен ..тоа важи и за ефтините но- нејм филмови и за скапите ... благодарам за линковите уште еднаш, ќе проверам ако може за побрзо кај некои од овие..поз
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.