IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Муабети за коли - општо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Муабети за коли - општо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 15:27
ovoa so dnevno vozenje so svetla ., isto koso promena na chasovnikot koja idiotstina ., ., vo makedonija godishno ., 2.000 do 2.500 sonchevi denovi ., i nekoj vo sred bel den ., ili agolno od strana ke gi primeti., non sens., toa skandinavcite go izmislile kade bel den so sonce ne gledaat vo godinata poveke od 15 dena., pa uspeale da go protnat kako zakon so sesrdna podrshka  na firmive za avto svetilki ., a nie  pri tolku svetlina ko slepci da sme pa ni trebalo dnevno vozenje so svetla ., ., a za biznisot i da ne se zboruva., aj zdravo oktanozavisniciданамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 22:22
Originally posted by zagor zagor напиша:

-нови камери за следење на сообраќајот во градот и нов софтвер за истите...оние старите ќе одат во ѓубре,се инаработија досега.

-гледам на неколку раскрсници ги нема бројачите ...тие бе што кажуваат уште колку има да светне црвено и зелено...ваљда се откажавме за само две-три години од обидот за штедење...

-проектот дневно светло за сите возила во РМ,освен 18% на секоја капка гориво плус,на секоја сијаличка ..на секој акумулатор ...не ги дале и очекуваните резултати за намалени сообраќајни незгоди.само танкер плус и богами добри милиончиња во буџетот.зелените нека спијат...у ствари,треба на есен дрвца да садат...
pa, ''starite'' gi amortiziraa za dve godini,...a, vikaa 20 ke traele,
 
...a ,i sega ima nekoi novi gomnari ,shto treba da si gi napunat djebovite!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 22:22
Барајте алтернатива за бензиниве , не се издржвит !!
car's freack
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 23:59
Абре низ маало веќе на големо идат муабетиве за хидро.
Некои веќе си го ставиле,другиве сме скептични.
Ама изгледа што побрзо човек стави побрзо ќе амортизира.
Демек 30-40% заштедувал на потрошувачка.Од 15 да паднам на 10 и не е лошоразмислување
 
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2012 во 23:23
,,,,,nemooojjj,,,i vodata ke poskapi,,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
MOVENPICK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MOVENPICK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2013 во 19:21
Me interesira dali nekoj moze da mi kaze kade se proizveduva Toyota Corolla 1.4 d4d sto se prodava od nasiot ovlasten distributer.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2013 во 10:35
додека јас разгледував тојоти (пред 2 години правам муабет) идеа скоро сите од Турција ... во нив спаѓаше и корола. Е сеа нешто ако има тазе изменето, а не верувам....
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2013 во 15:13
Toyota Corrola се произведува исклучиво во Белгија, додека Аурис се произведува во Турција.. но тоа и не треба да биде некоја голема пречка, бидејќи сите возила поминуваат низ процес на тестирање и одобрување од страна на експертите во моменталните фабрики... инаку тоа се фабрики само за составување на возилата врз база на полуготов производ... компонентите се испорачуваат до крајната дестинација каде што се врши составување на возилата.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.