IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Муабети за коли - општо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Муабети за коли - општо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Муабети за коли - општо
    Испратена: 09.Јануари.2010 во 01:33
btw.....hondata ke dobie sega 1.8 ti twin turbo so 190 k.s..... голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 16:45
iskreno fraerov ne zastanal so mene, iako mislam deka go znam mitsubish*to.. imase isti fraer koj se smeese na astrata deka e dizel i karavan, ama ne znaese kolku konji rzat pod hauba.... намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 17:47
се знаеш со него?
батево не е скопјанец...
за друг ланцер се работи во таа тема што ти ја пратив...
плав е овај што крена 200 и кусур, не тој црниотголема%20насмевка
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:04
jas go probav beliot od sk, i crveniot... beliot e 1.8, crveniot 2.0... i dvata se so nad 150 k.s намигнување
a ovoj go imam sretnato nekade, po skopjevo...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:17
Во план ми е да земам GOLF 2 2.4 20v атмосферец, да го рипнам малце. Да видам до која снага можам да го придвижам... Инаку тој е претходникот на VR5 моделите... 5 цилиндри, 20 V 205 k.s.... Како и да е сакам да го направам некој си 280 к.с, малце скапо ќе кошта, ама ќе биде права муња....
Што мислите вие на тоа.... намигнување
голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:22
кој го имаш сретнато?
тој црниот за кој што беше отворена темата на линкот што ти го пратив?

друг е овај јас што ти го спомнувам
плав е, кавадаречки


Изменето од volkswagen - 10.Јануари.2010 во 18:22
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:52
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

кој го имаш сретнато?
тој црниот за кој што беше отворена темата на линкот што ти го пратив?

друг е овај јас што ти го спомнувам
плав е, кавадаречкиПлав кавадаречки немам видено, ама гарант не е стандард машината т.е не е 1.5 ссм3.

инаку има секоја недела ноќни трки во ск, па кој сака нека повели.... има доста адреналин, и сериозна коњажа почна да се врти по колите таму...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 12:02
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

кој го имаш сретнато?
тој црниот за кој што беше отворена темата на линкот што ти го пратив?

друг е овај јас што ти го спомнувам
плав е, кавадаречкиПлав кавадаречки немам видено, ама гарант не е стандард машината т.е не е 1.5 ссм3.

инаку има секоја недела ноќни трки во ск, па кој сака нека повели.... има доста адреналин, и сериозна коњажа почна да се врти по колите таму...
скроз stock  , 1500 ццм...регистрирај се на форум и прашај ако не верувашнамигнување


Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 18:53
кожа на управувачот, кожа на менувачот целосно, кожа на ракетите,  ми останаа рачките и шал таблата уште за обложување, ама немам повеќе кожатага
Кон врв
arsovd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsovd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 15:55
Ajde narode kupite polovni avtomobili po niski ceni
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 01:04
Претставена електрична Киа Венга ЕВ
 
Киа на саемот за автомобили во Женева го претстави електричниот автомобил Киа Венга ЕВ базиран на новиот модел Венга кој се очекува во продажба за неколку месеци.

Електричниот концепт на Венга ЕВ за погон користи електромоторна сила од 80 kW и 280 Nm вртежен момент кој на автомобилот му овозможува да забрзува од 0 до 100 км/ч за 11.8 секунди и да постигне максимална брзина до 140 км/ч.

Електромоторот се полни со енергија од литиум-јонски полимерни батерии со капацитет од 24 kWh кои му овозможуваар на автомобилот возење до 180 км со едно полнење.

Кај брзото полнење на батеријата со сила од 50 kW се полни само за 20 минути, додека во стандардна куќна мрежа со снага 3,3 kW батеријата целосно се полни за осум часа.

Батеријата во Киа Венга ЕВ е сместена под багажот, додека електромоторот е сместен однапред заедно со обичниот мотор со внатрешно согорување.

Киа Венга ја претставува упорноста на корејскиот производител да ги намали штетните влијанија на автомобилската индустрија на околината и да се намали глобалната зависност на луѓето од нафтата.
   
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 11:04
dopolnuvanje na  zakonot  za ucesnicite vo soobrakajot ...pa vika:
mora bre da si kupite aparat za gasnenje pozar i elek po standard nekojsi 471...a ja vikam:
400 000 kom x 35e=14 mil evra..
14 000 000=2.5 mil evra DDV vo prva raka..plus carina.....pa usluga..pa DDV na usluga...itn..itn...
na sekoj 6 meseca za atest po 10-20 evra so DDV...ete plus 1 do 1.5 milion evra...
znaci po moe...od ovoj zakon godisno po osnov samo na DDV 3.0-5 milioni evra vo kasata na drzavata...
 
p.s.skapi bre ova zakonive nasi...збунетост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 14:32
...e pa shto sakash ti?изненадување....mora da se soberat pari od nekade,...a , od kade , ako ne od ...glupaviot narod ,..koj uporno si kjuti ...na dranjeto koza ...na zivo !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 16:33
Што ќе возиме во 2040 година?

Ако некогаш сте се запрашале каков автомобил ќе возите за триесетина години, одговорот ни го дава Mercedes со неговиот концепт за автомобил C.S.V Krativa (C.S.V e кратенка од Cyborg Sensation Vehicle). Што значи сево ова? Автомобилот реагира на вашите мисли.

Кај овој автомобил на возачот не му се потребни аналогни контроли бидејќи автомобилот вози онака како што вие размислувате. Замислата ја дизајнирал Дерек Чик Кин, а според концептот, автомобилот би требал да реагира веднаш што вие седнете во него.

Можеби ова ќе го доживееме, а можеби и не. Сепак, останува да заклучиме дека ова е интересен концепт.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.