IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Со која рака пишувате-Лева V.S Десна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Со која рака пишувате-Лева V.S Десна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:35
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

десна си е десна...голема%20насмевка
a на форум се пишува со две,......газење%20од%20смеење


E duri sega neznam dali sum levak ili desnichar.....газење%20од%20смеење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 16:40
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Лелее...кај ти текна...големо%20гушкањеЛевучар сум јасголема%20насмевкатрепкање

за тебе знам по крвната група скоро сите шо се 0 се левучари... на училиште децата и таткоми... јас сум А+ ама цела сум мелез... пишувам со десна рака,фрлам топка со десна,јадам со лева,бом со лева,пуцам и се прам со лева нога...да се збудали чоек :)))
значи и на лева станваш од спиење голема%20насмевкаа јас сум десничар задоволство

искрено--ДА ;) и секогаш на тестој ко че влегува децата в училница со десна нога,јас влегувам со лева... срејча ми носи :)
симона, сигурно ме имаш видено дека ги запирам сите на влегување в училница за со десна да цапнам прво.... така рекол народоголема%20насмевкадесна бе, десна...

да,да имам заприметено,и не прајш така само ти туку и сите... само незнам дали ти имаш приметено дека јас секогаш со лева влегувам...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 16:41
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Лелее...кај ти текна...големо%20гушкањеЛевучар сум јасголема%20насмевкатрепкање

за тебе знам по крвната група скоро сите шо се 0 се левучари... на училиште децата и таткоми... јас сум А+ ама цела сум мелез... пишувам со десна рака,фрлам топка со десна,јадам со лева,бом со лева,пуцам и се прам со лева нога...да се збудали чоек :)))
значи и на лева станваш од спиење голема%20насмевкаа јас сум десничар задоволство

искрено--ДА ;) и секогаш на тестој ко че влегува децата в училница со десна нога,јас влегувам со лева... срејча ми носи :)
симона, сигурно ме имаш видено дека ги запирам сите на влегување в училница за со десна да цапнам прво.... така рекол народоголема%20насмевкадесна бе, десна...

да,да имам заприметено,и не прајш така само ти туку и сите... само незнам дали ти имаш приметено дека јас секогаш со лева влегувам...
даа... и другата симона...
стално ве опоменувам, ти не памтиш??
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 16:42
Originally posted by renatax renatax напиша:

Kaj mene e interesno....sve shto pravam pravam so leva raka,jadam ,posegam po predmeti ,preturanje  na technosti i red  drugi raboti....se e toa so leva raka , edinstveno pishuvam so desna .Vo koi spagjam jas ...levak ili desnak?збунетостголема%20насмевка

ти си чисто левак... :) порано родителите сметале дека децата не сме да пишува со лева рака оти останатите немало да ги прифајча во средината и сл... знам примери појче,такоф случај е и таткоми само шо тој скрос се прај сега со десна рака...морало... ни го крада идентитето море!! шо е ова
Кон врв
martinna Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martinna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:00
so desna be :D
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:49
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Лелее...кај ти текна...големо%20гушкањеЛевучар сум јасголема%20насмевкатрепкање

за тебе знам по крвната група скоро сите шо се 0 се левучари... на училиште децата и таткоми... јас сум А+ ама цела сум мелез... пишувам со десна рака,фрлам топка со десна,јадам со лева,бом со лева,пуцам и се прам со лева нога...да се збудали чоек :)))
значи и на лева станваш од спиење голема%20насмевкаа јас сум десничар задоволство

искрено--ДА ;) и секогаш на тестој ко че влегува децата в училница со десна нога,јас влегувам со лева... срејча ми носи :)
симона, сигурно ме имаш видено дека ги запирам сите на влегување в училница за со десна да цапнам прво.... така рекол народоголема%20насмевкадесна бе, десна...

да,да имам заприметено,и не прајш така само ти туку и сите... само незнам дали ти имаш приметено дека јас секогаш со лева влегувам...
даа... и другата симона...стално ве опоменувам, ти не памтиш??

еххх... па шо да се прај чоек...
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:39
Originally posted by martinna martinna напиша:

so desna be :D

знам знам... :)
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:48
Уфф...сестринска љубов...

Да ја натерам ли мојава да се зачлени?плазењеплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 13:49
jas pocnav so leva da pisuvam,i vo prvo i vtoro odelenie ucitelkata so sila me terase da pisuvam so desna
epten mi bese tesko ama se naviknav,
sega pisuvam so desna ama mozam i so levaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
sepak mislam deka ne treba da se teraat decata so sila da pisuvaat so desna ako se levucari..
a plus toa levucarite bile pointelegentni..задоволство

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 14:12
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Уфф...сестринска љубов...Да ја натерам ли мојава да се зачлени?плазењеплазење

хехе колкава е?
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 14:14
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Уфф...сестринска љубов...Да ја натерам ли мојава да се зачлени?плазењеплазење

хехе колкава е?

Шала беше...
Не би ја натерала за жива глава...

Иначе е четвртоголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 14:15
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Уфф...сестринска љубов...Да ја натерам ли мојава да се зачлени?плазењеплазење

хехе колкава е?
Шала беше...Не би ја натерала за жива глава...Иначе е четвртоголема%20насмевка

оти мурр :)
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 14:15
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

jas pocnav so leva da pisuvam,i vo prvo i vtoro odelenie ucitelkata so sila me terase da pisuvam so desnaepten mi bese tesko ama se naviknav,sega pisuvam so desna ama mozam i so levaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаsepak mislam deka ne treba da se teraat decata so sila da pisuvaat so desna ako se levucari..a plus toa levucarite bile pointelegentni..задоволство

е за ова зборував и јас.. голем е бројо на деца шо ги тера да пишува со десна а се левучари... :@ а за ова за интелегенцијава незнам,само знам дека левучарите појче ги бидува за пеење,цртање,пишување состави,песни и сл...поголема креативност има
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 14:17
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

jas pocnav so leva da pisuvam,i vo prvo i vtoro odelenie ucitelkata so sila me terase da pisuvam so desnaepten mi bese tesko ama se naviknav,sega pisuvam so desna ama mozam i so levaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаsepak mislam deka ne treba da se teraat decata so sila da pisuvaat so desna ako se levucari..a plus toa levucarite bile pointelegentni..задоволство

е за ова зборував и јас.. голем е бројо на деца шо ги тера да пишува со десна а се левучари... :@ а за ова за интелегенцијава незнам,само знам дека левучарите појче ги бидува за пеење,цртање,пишување состави,песни и сл...поголема креативност има


трепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
уфф...ми се засушија очитеплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.