IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Со која рака пишувате-Лева V.S Десна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Со која рака пишувате-Лева V.S Десна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 08:59
Левакзадоволство
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 09:02
Инаку до сега:

Левичари - 5

Десничари - 4

Ние водимеплазењеголема%20насмевка
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 09:10
со двете - со 10 прста
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 09:24
Kaj mene e interesno....sve shto pravam pravam so leva raka,jadam ,posegam po predmeti ,preturanje  na technosti i red  drugi raboti....se e toa so leva raka , edinstveno pishuvam so desna .
Vo koi spagjam jas ...levak ili desnak?збунетостголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 10:59
Originally posted by renatax renatax напиша:

Kaj mene e interesno....sve shto pravam pravam so leva raka,jadam ,posegam po predmeti ,preturanje  na technosti i red  drugi raboti....se e toa so leva raka , edinstveno pishuvam so desna .Vo koi spagjam jas ...levak ili desnak?збунетостголема%20насмевка

Е мислев со мене нешто не е во ред колеги и оние што ме знаат по некои потези заприметуваат и знаат да прашат левучар да не си...прво ми светнува овие да не ми го знаат никот од чат хихих...којзнае ко мали може ни ја врзувале левата рака Иако после професорот во средно и некои на факс ракописот ми е отиден во ногопис па слободно може да пишувам и со лева
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 12:45
Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


Originally posted by s_girl s_girl напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Лелее...кај ти текна...големо%20гушкањеЛевучар сум јасголема%20насмевкатрепкање

за тебе знам по крвната група скоро сите шо се 0 се левучари... на училиште децата и таткоми... јас сум А+ ама цела сум мелез... пишувам со десна рака,фрлам топка со десна,јадам со лева,бом со лева,пуцам и се прам со лева нога...да се збудали чоек :)))
значи и на лева станваш од спиење голема%20насмевкаа јас сум десничар задоволство

искрено--ДА ;) и секогаш на тестој ко че влегува децата в училница со десна нога,јас влегувам со лева... срејча ми носи :)

симона, сигурно ме имаш видено дека ги запирам сите на влегување в училница за со десна да цапнам прво.... така рекол народоголема%20насмевка
десна бе, десна...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 12:54
десна. со лева сум инвалид.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:14
десна си е десна...голема%20насмевка
a на форум се пишува со две,......газење%20од%20смеење
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:23
Тетратка, добра форасмеење

Со лева пишувам, јадам, фаќам предмети и ред други работи...
А со десна можам на табла само да пишувамзадоволство
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:26
бре.... абре ова “левачки“ форум да не е случајно.... шо ќе беше ова леваци...плазењеплазењеплазење
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:28
Desnicar...
Levata mi postoi samo radi simetrija...

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:37
со лева можам само да го придржам воланот дури сменувам брзина....
за друго и не ја употребувам..


а... да..... ја држам тетратката со неа кога пишувам
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:38
ја да ти кажам левата не ја користам ни дури кога вртам лист - за неа имам поубави работи... и ја користам за друго... жал ми е левата да се мачи...газење%20од%20смеење
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:01
јас сум десњак инаку со лева можам да правам некои работа ама повеќето време ми е како за украсголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.